2020.12.03 20:51

Ulanovo ir Gudaičio klubų susirėmime – „Zenit“ spurtą atlaikiusių „Fenerbahče“ krepšininkų pergalė

CSKA pratęsė pergalių seriją
LRT.lt2020.12.03 20:51

Keturių pralaimėjimų seriją Eurolygoje nutraukė Edgaro Ulanovo atstovaujamas Stambulo „Fenerbahče“ (5-7) klubas, svečiuose rezultatu 73:65 (23:14, 22:18, 8:21, 20:12) įveikęs Sankt Peterburgo „Zenit“ (6-3) ekipą su Artūru Gudaičiu.

„Zenit“ ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė po trijų pergalių iš eilės turnyre.

Nugalėtojų gretose Edgaras Ulanovas ant parketo praleido 23 minutes, surinko 6 taškus (2/3 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo kamuolį bei atlieko rezultatyvų perdavimą ir surinko 10 naudingumo balų.

„Zenit“ klube Artūras Gudaitis per 16 minučių įmetė 6 taškus (1/3 dvitaškių, 4/4 baudų), atkovojo 6 kamuolius, 4 kartus suklydo ir liko su 5 naudingumo balais.

Banguotame susitikime tarp Gudaičio ir Ulanovo – nutraukta „Fenerbahče“ pralaimėjimų serija

Dar pirmajame kėlinyje „Fenerbahče“ surengė spurtą 8:0 ir ketvirtį užbaigė susikraudama 9 taškų pranašumą – 23:14.

Situacija antrojo kėlinio metu nesikeitė – puolime strigusiems „Zenit“ krepšininkams sunkiai sekėsi sustabdyti Turkijos klubo puolimą, o po Eddie Jarello baudų metimų „Fenerbahče“ džiaugėsi 17 taškų persvara – 40:23.

Antrojo ketvirčio pabaigoje sumažinę atsilikimą (32:45), Sankt Peterburgo ekipa visiškai atsitiesė po trečiajame kėlinyje surengto įspūdingo spurto 18:2, po kurio jau šeimininkai buvo priekyje – 50:47.

Prieš lemiamą kėlinį „Fenerbahče“ keik pristabdė Xavi Pascualio auklėtinius ir išlygino rezultatą – 53:53.

Ketvirtojo kėlinio metu „Zenit“ puolimas vėl sustojo, o tuo pasinaudoję Igorio Kokoškovo auklėtiniai perėmė iniciatyvą – 71:63.

Per paskutinę susitikimo minutę „Zenit“ situacijos aukštyn koją nebeapvertė ir patyrė nesėkmę – 65:73.

Sankt Peterbugo „Zenit“: Kevinas Pangosas 16 taškų, Willas Thomasas 10, Billy Baronas, Andrejus Zubkovas ir Mateuszas Ponitka po 7.

Stambulo „Fenerbahče“: Janas Vesely 17 taškų, Danilo Barthelis 15, Ali Muhammedas 11.

Tuo tarpu Maskvos CSKA (9-3) krepšininkai iškovojo jau septintą pergalę iš eilės. Dimitrio Itoudžio auklėtiniai dvikovoje namuose 80:61 (20:19, 19:10, 17:9, 24:23) užtikrintai susitvarkė su Pirėjo „Olympiakos“ (5-5) ekipa.

Turnyro lentelėje CSKA bent trumpam išsiveržė į priekį, kol „Barcelona“ krepšininkai, turintys vienu pralaimėjimu mažiau, yra sužadę tik dešimt rungtynių iš dvyliko galimų.

Susitikime Maskvoje šeimininkai jau po pirmos mačo dalies turėjo dviženklį pranašumą (39:29), kurį padidino dar aštuoniais taškais per trečiąjį ketvirtį – 56:38.

Lemiamo kėlinio metu abi komandos žaidė rezultatyviai, bet CSKA iniciatyvos iš rankų nepaleido.

Maskvos CSKA: Mike`as Jamesas 16 taškų (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Tornikė Šengelija 10.

Pirėjo „Olympiakos“: Hassanas Martinas ir Georgios Printezis po 10.