Sportas

2020.12.03 14:47

Į Kauną su ne pačia geriausia nuotaika grįžęs Jasikevičius: tikrai malonu stebėti „Žalgirio“ žaidimą

LRT.lt2020.12.03 14:47

„Kauno vaikas“ grįžo į laikinąją sostinę – ketvirtadienį po pietų Kauno oro uoste nusileido lėktuvas su „Barcelona“ komanda, kuriai nuo šio sezono vadovauja Kauno „Žalgirio“ stebukladarys Šarūnas Jasikevičius.

Pirmą kartą į Kauną po išvykimo į Barseloną grįžtantis specialistas penktadienį vakare „Žalgirio“ arenoje stos į kovą su dabar Martino Schillerio vadovaujamais žalgiriečiais, kurie sieks nutraukti penkių pralaimėjimų seriją.

Į Lietuvą sugrįžęs Jasikevičius apie tuščią „Žalgirio“ areną: faktas, kad mums nuo to tik geriau

Gausų žurnalistų būrį ištuštėjusiame oro uoste sutikęs Š. Jasikevičius neslėpė džiaugsmo grįžęs į Kauną, tačiau emocijoms laiko nėra – penktadienį laukia rimtas iššūkis.

„Barcelona“ į Kauną atvyko ne pačios geriausios nuotaikos – antradienį komanda patyrė nesėkmę Ispanijos čempionate, kai prieš „Valencia“ praleido 100 taškų. Praėjusią savaitę katalonai nutraukė savo pergalių seriją Eurolygoje, kai taip pat netikėtai krito prieš Vilerbano ASVEL.

„Mes atvažiuojame su nelabai geromis nuotaikomis, kadangi pralošėme dvejas rungtynes iš eilės. Kažkiek tai atsipalaidavome po labai gero mėnesio. Ko gero, kaip visada sakoma, pasijutome labai geri, o tokioje situacijoje labai greitai būni nuleistas ant žemės“, – komentavo Š. Jasikevičius.

– Kaip vertinate „Žalgirio“ žaidimą?

– „Žalgirio“ žaidimą vertinu labai gerai. Manau, kaip sezono pradžioje, lentelėje stovi labai gerai. Aišku, dabar yra pralaimėjimų, bet reikia žiūrėti su kuo jie žaidė – su komandomis, kurios yra pirmajame aštuntuke ir yra gerai treniruojamos bei rodo puikų žaidimą. Manau, kad tie pralaimėjimai nenustebino nieko, bet reikia pripažinti, kad „Žalgiris“ žaidžia labai gražiai, turi labai daug kūrėjų. Man tikrai labai malonu juos žiūrėti.

– Sakėte nesulaukėte reakcijos po rungtynių su ASVEL. Ar po mačo su „Valencia“ dar kažkų priemonių reikėjo imtis?

– Tikrai buvo pokalbių su žaidėjais. Jie turi suprasti, kad „užsikurti“ reikia rungtynės iš rungtynių, kiekvienas varžovas pridaro daug skirtingų problemų. Ta reakcija rungtynėse su „Valencia“ nebuvo tokia, kokios mes tikėjomės ir už tai sumokėjome kainą.

– Ar tenkina tas žaidimo tempas, kokį įdiegėte „Barcelona“ komandoje?

– Reikia pripažinti, kad komandoje labai daug pasikeitimų. Palyginus, viskas sekasi gana neblogai, nes iš komandos išėjo daug ir tikrai aukšto lygio žaidėjų, o atėjo tik Calathesas. Manau, kad (procesas) vyksta tikrai normaliai, mes einame į priekį. Aišku, paskutinė savaitė mus verčia labai sunerimti.

– Pasakėte, kokiomis nuotaikomis atvykstate kaip komanda. O kaip asmeniškai?

– Asmeniškai nuotaika būtų superinė, jeigu ne tie du pralaimėjimai. Vis tiek visą tą situaciją atsiveži iš darbo į namus. Nuotaikos po dviejų pralaimėjimų tikrai nėra pačios geriausios. Kažkiek net nebuvo laiko galvoti apie tą kelionę į Kauną. Grįžti labai malonu, bet vėlgi, žinote, kad mes gyvename krepšiniu ir dabar krepšinio situacija yra tokia, kokia yra.

– Gaila, kad nebus sirgalių?

– Mums dar geriau kovojant dėl pergalės. Čia faktas.

– Kiek „Žalgirio“ žaidimo braižas išlikęs iš praėjusio sezono?

– Manau, kad daug situacijų išlikę tokių pačių. Manau, kad „Žalgiris“ turi keturis puikius kūrėjus, jeigu imtume ir Vasturia. Kas, kaip visada sakydavome, yra svarbiausia. Žaidimas, sakau, yra labai gražus, daug judesio ir tie kūrėjai išsprendžia labai daug dalykų. Paskui, aišku, yra roliniai žaidėjai, kurie viską puikiai supranta. Didžiausią susirūpinimą kelia didelis kūrėjų skaičius.

– Kiek dabartinėje situacijoje krepšinis yra pirmoje vietoje?

– Manau, kad mes turime pažiūrėti į tai, kad pasauliui yra labai blogai. Mes dirbame savo darbą, uždirbame pinigus, mes galime mėgautis savo darbu. Kad čia viskas nebus idealiai, tai matosi. Svarbiausia, kad mes darome tai, kas mus daro laimingus. Problemų yra visiems, bet mums, ko gero, mažiau nei kitiems.

– Ar užteks laiko Kaune susitikti su šeima?

– Taip, užteks.