Sportas

2020.12.03 11:01

Į istoriją įsirašiusi UEFA čempionų lygos teisėja sulaukė žinomų sportininkų palaikymo: norime daugiau tokių pavyzdžių

LRT.lt2020.12.03 11:01

UEFA čempionų lygos turnyre trečiadienio vakarą buvo atverstas naujas istorijos puslapis. Pirmą kartą turnyro istorijoje rungtynėms teisėjavo moteris.

Į istoriją įsirašė 36-erių metų prancūzė Stephanie Frappart, kurios nurodymų vakarykštėse rungtynėse klausėsi Turino „Juventus“ ir Kijevo „Dinamo“ futbolininkai. Dvikova baigėsi italų pergale 3:0.

S. Frappart buvo pagrindinė aikštės teisėja, o prie šoninių linijų stovėjo arbitrai Hichamas Zakrani ir Mehdi Rahmouni.

Į vyrų Čempionų lygos turnyro istoriją įsirašiusi teisėja aukščiausio lygio futbolo rungtynėse dirba ne pirmą kartą – dar 2019-aisiais ji švilpė per UEFA supertaurės finalą tarp „Liverpool“ ir Londono „Chelsea“.

Po rungtynių tarp „Juventus“ ir „Dinamo“ S. Frappart sulaukė šiltų žinučių iš pasaulyje gerai žinomų sportininkų, įskaitant krepšininką Pau Gasolį.

Ispanijos futbolo legenda Ikeras Casillasas taip pat pasidžiaugė faktu, kad Čempionų lygos rungtynėse aikštėje teisėjauja moteris.

„Esu labai laimingas. Norime daugiau!“, – tviteryje rašė I. Casillasas.

Šia istorine akimirka pasidžiaugė ir vienas iš dabar Čempionų lygoje rungtyniaujančių žaidėjų, „Manchester City“ komandos saugas Ilkay`us Gundoganas.

„Pagaliau tai įvyko. Stephanie Frappart – pirmoji moteris teisėja didžiausiame Europos klubiniame turnyre. Didžiulis pasiekimas ir įkvėpimas visiems kitiems. Tikiuosi, kad ateityje tai taps reguliaria praktika“, – rašė vokietis.

Į elitinių teisėjų gretas įšokusi S. Frappart šį rudenį pirmą kartą švilpė per Europos lygos mačą, kai žaidė „Leicester City“ ir Luhansko „Zoria“.

Nuo 2019 m. ji reguliariai teisėjauja Prancūzijos vyrų čempionato, „Ligue 1”, rungtynėse. Tais pačiais metais ji teisėjavo moterų pasaulio čempionato finale.