Sportas

2020.12.03 10:00

Danijoje startuoja Europos moterų rankinio čempionatas, kuriame pasirodys 16 rinktinių

LRT.lt2020.12.03 10:00

Ketvirtadienį Danijoje startuoja 2020 metų Europos moterų rankinio čempionatas. Nors pirmenybės turėjo vykti ir Norvegijoje, tačiau dėl prastos epidemiologinės situacijos šalyje, visos čempionato kovos paskutinėmis savaitėmis perkeltos į Daniją, skelbiama Lietuvos rankinio federacijos pranešime.

Šiuo metu vyrų Europos čempionatuose jau žaidžia po 24 rinktines, tačiau moterų pirmenybėse vis dar likta prie senosios tvarkos, tad finaliniame etape matysime 16 stipriausių Europos komandų, suskirstytų į 4 grupes. Gaila, tačiau visos čempionato kovos vyks tuščiose salėse ir žiūrovai į jas įleidžiami nebus.

A ir B grupių rinktinės varžysis Herninge, o C ir D – Koldinge. Į kitą etapą pateks 3 pirmąsias vietas grupėse užėmusios komandos ir iš jų bus sudarytos 1-oji ir 2-oji grupės. A grupės komandos sužais su B grupės rinktinėmis, o C grupės rinktinės susitiks su D grupės komandomis. Tuomet po 2 stipriausias abiejų grupių rinktines keliaus tiesiai į čempionato pusfinalį.

Čempionių titulą ginti atvyksta Prancūzijos rinktinė, kuri praėjusių pirmenybių finale nugalėjo Rusijos rankininkes. Trečios tuomet liko olandės, o ketvirtoje vietoje finišavo Rumunijos rinktinė.

Tarp čempionato favoričių be abejo priskiriamos ir norvegės, kurios Europos čempionių titulą yra iškovojusios net 7 kartus. Ambicingai pirmenybes pasitinka ir šeimininkės danės, kurios tokį trofėjų yra laimėjusios 3 sykius.

Pirmąją varžybų dieną bus galima stebėti D ir B grupių rungtynes. D grupėje susitiks Rumunija–Vokietija ir Novergija–Lenkija, B grupėje žais Rusija–Ispanija, Švedija–Čekija.

Mūsų šalies rinktinė dalyvavo atrankoje į šių metų pirmenybes, tačiau galiausiai atrankos varžybos buvo nutrauktos ir į ekipos į čempionatą važiavo pagal turimą reitingą. Lietuvos rinktinė varžėsi vienoje grupėje su Juodkalnija, Vengrija ir Italija.

Taip pat šiuo metu lietuvės turėjo vykti į Šiaurės Makedoniją ir kautis pirmajame Pasaulio čempionato atrankos etape, tačiau dėl vis dar pasaulį sukausčiusios epidemiologinės situacijos 4 komandų turnyras buvo nukeltas. Lietuvės ten turėjo žaisti su šeimininkėmis makedonėmis, islandėmis ir graikėmis.

A grupė: Prancūzija, Danija, Juodkalnija, Slovėnija.

B grupė: Rusija, Švedija, Ispanija, Čekija.

C grupė: Nyderlandai, Vengrija, Serbija, Kroatija.

D grupė: Rumunija, Norvegija, Vokietija, Lenkija.