Sportas

2020.12.03 20:15

Prieš startą Dakare – Gelažninko treniruotės su čempionais ir užuomina apie būsimą maratonų ciklą

Marijus Andrijauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.12.03 20:15

Likus mėnesiui iki Dakaro ralio pradžios Arūnas Gelažninkas jau atidavęs savo motociklą Marselio uoste ir suplanavęs paskutinius pasirengimo žingsnius. Prieš laukiančius išbandymus vienišių klasėje, lenktynininkas trasas Lietuvos karjeruose iškeis į treniruočių stovyklą Dubajuje, po jos dar planuoja sudalyvauti varžybose. 

2021 metais vienintelis motociklu stratuosiantis lietuvis užsimena, kad po poros metų sudėtingiausią pasaulio ralio maratoną galėtų šturmuoti dar gausesnės tautiečių pajėgos. Po trečiojo karjeros Dakaro A. Gelažninkas neplanuoja dėti taško.

Gelažninkas trasas Lietuvos karjeruose iškeis į treniruočių stovyklą Dubajuje

„Pirmosios mintys buvo trejus metus važiuoti į Dakarą išbandyti save ir įgauti daugiau patirties. Po trijų Dakarų turėsiu naujų tikslų. Nemanau, kad šis bus paskutinis, tikrai yra kur tobulėti. Baigsis pirmas ciklas, eisime prie antro“, – žadėjo lenktynininkas.

Naujos patirtys – sunkesnis Dakaras

Nuo 2019 m. sunkiausiame pasaulio ralio maratone dalyvaujantis motociklininkas renkasi naujus išbandymus. A. Gelažninkas ryžosi beprotišku kartais laikomam sprendimui – pasiekti finišą be jokios pagalbos.

„Vienišių klasę sunkiausia įveikti. Teks pačiam tvarkyti motociklą, važiuoti ir viską prižiūrėti. Lieka dar mažiau laiko poilsiui. Kainuos daugiau jėgų nei paprastai, nors ir šiaip nebūna lengva.

Prieš pirmąjį Dakarą galvojau, kad norėčiau ir Malle Moto klasę išbandyti. Kad galbūt galėčiau tai daryti jau įgijęs šiek tiek patirties – trečius metus. Tie metai labai greitai atėjo, šiandien apie tai kalbame ir važiuojame šioje klasėje“, – pasakojo A. Gelažninkas.

Dubajuje – galimybė susitikti su čempionais

Prieš porą savaičių lenktynininko komanda gyveno laukimu, ar pavyks pasitreniruoti su geriausiais motociklininkais. Artimiausią savaitę Dubajuje praleisiantis lietuvis pateks į bičiulio Mahomedo Balooshi globą ir iš arti stebės ne vieną Dakaro laimėtoją.

„Ten dabar treniruojasi nemažai gamyklinių komandų sportininkų. Visos „KTM Factory“ komandos sportininkai. Tokie laimėtojai kaip Toby Price`as, Samas Sunderlandas, Matthias Walkneris, „Yamaha“ atstovas Adrienas van Beverenas.

Labai noriu pas juos. Pas savo bičiulį – dabartinį Jungtinių Arabų Emyratų čempioną Mahomedą Balooshį. Jis juos visus ten, mačiau, gainioja. Tikiuosi, kad ir man su jais visais pavyks pasivažinėti“, – apie atsiveriančias galimybes kalbėjo A. Gelažninkas.

Daugiau lietuvių motociklų klasėje

Motociklininkas sako, kad Lietuvoje sunku atkartoti Saudo Arabijoje laukiančias sąlygas. Tokio smėlio klampumo kaip Arabijos dykumoje ieškoti galima nebent ten, kur draudžiama važinėti – Kuršių Nerijoje. Treniruotės gimtinėje labiau skirtos patikrinti motociklo būklę.

Raliui skirta technika bus plukdoma į Dakaro starto ir finišo uostą Džidoje. Tolesnis pasirengimas vyks enduro motociklu, kuriuo šiemet A. Gelažninkas startavo Lietuvoje vykusiose varžybose.

Kitąmet jis vėl bus vienintelis lietuvis motociklų klasėje. Bet daugkartinis šalies čempionas debiutui Dakare ruošia naujų vardų.

„Nesu tikras ar tai įvyks greitai – nežinau. Bet, manau, po poros metų, turėtų atsirasti naujų sportininkų. Turiu mokinių, kurie tam treniruojasi, tačiau stačia galva neneria į šią avantiūrą. Jie nori tinkamai pasirengti“, – prieš sausio 3 dieną Saudo Arabijoje prasidėsiantį 2021 metų Dakarą svarstė A. Gelažninkas.