Sportas

2016.02.26 10:34

Sporto rungtynių transliacijoms per radiją – beveik 9 dešimtmečiai

  „Daug kas nustebo, kai neseniai buvo pradėtos transliuoti sporto rungtynės per radiją, tačiau Lietuvoje tai siekia pačią radijo pradžią“, – teigia LRT RADIJO laidų ciklo „Devyni radijo dešimtmečiai“ prodiuserė Vaida Pilibaitytė. 

Prodiuserė taip pat sako, kad futbolo rungtynių transliacijos vyko ne tik iš Lietuvos miestų ir miestelių, bet ir iš Rygos bei Talino.

Apie šiuos faktus pasakoja žurnalistės Aistės Plaipaitės kalbinti sporto komentatoriai Virginijus Mundrys, Kostas Kynas, Vladas Janiūnas. Jie atskleidžia ir daugiau intriguojančių faktų, pavyzdžiui, kuo skiriasi brazilų ir lietuvių sporto komentatorių darbas.

O su visais šiais, su radiju susijusiais faktais, leidžia susipažinti laidų ciklas „Devyni radijo dešimtmečiai.

„Žmonės, išgirdę pasakojimus, skambina, siūlo savo istorijas, kai kurie kraštotyrininkai siunčia įrašus su žmonių prisiminimais, kurie yra susiję su radiju. (...) Ši sukaktis yra proga pažvelgti į radijo istoriją kaip į procesą, ne tik į asmenybių bei technologijų, kultūros istoriją“, – apie laidų ciklą kalba V. Pilibaitytė.

Daugiau jos minčių apie šį projektą – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“. O laida apie sporto transliacijas – penktadienį 15.05 val. per LRT RADIJĄ.