Sportas

2020.12.02 17:49

Kandidatų sąrašą jau sudaręs Madrido „Real“ Zidane`ui duoda dar dvejas rungtynes

LRT.lt2020.12.02 17:49

Zinedine`o Zidane`o trenerio kėdė Madrido „Real“ klube dar niekada nebuvo tokia karšta. Antradienį smūgį į paširdžius gavusi Madrido ekipa atsidūrė per žingsnį nuo to, kad sezoną pratęstų UEFA Europos lygos turnyre arba apskritai baigtų pasirodymą Europoje.

„Real“ klubas išvykoje prieš Donecko „Šachtar“ pergalės atveju galėjo užsitikrinti kelialapį UEFA čempionų lygos aštuntfinalį, tačiau netikėtai pralaimėjo 0:2 ir paskutinėse grupės etapo rungtynėse privalės nugalėti Menchengladbacho „Borussia“.

Z. Zidane`as iškart po rungtynių nuotolinėje spaudos konferencijoje sulaukė klausimo, ar neketina trauktis iš vyr. trenerio pareigų, tačiau iškart patikino, kad neturi tokios minties.

Nepaisant stratego noro pakeisti situaciją, Madrido klubo vadovybėje kilo rimta diskusija, ar nereikėtų įnešti permainų – atsisveikinti su prancūzu ir pasikviesti naują trenerį.

Pasak klubui artimų žurnalistų, Z. Zidane`ui rungtynės su „Šachtar“ tikrai nebuvo paskutinės, tačiau pasitikėjimo kreditai, kuriuos jis turi klubo vadovybėje, galutinai gali išsekti po artimiausių dvejų rungtynių.

Savaitgalį „Real“ Ispanijos pirmenybėse žais su „Sevilla“, o lemiamas Čempionų lygos rungtynes su „Gladbach“ – kitą trečiadienį.

„Marca“ ir radijas „COPE“ tvirtina, kad būtent nuo šių susitikmų priklausys tolimesnė Z. Zidane`o ateitis „baltųjų“ komandoje. Jeigu praradus taškus su „Sevilla“ dar nebūtų perpildyta kantrybės taurė, nepatekimas į Čempionų lygos aštuntfinalį jau reikštų atsisveikinimą.

Teigiama, kad Z. Zidane`as šiandien susitiks su klubo prezidentu Florentino Perezu, kuris atvirai paaiškins situaciją. F. Perezas vis dar tiki, kad prancūzas gali apversti komandos sezoną aukštyn kojomis, bet neigiamas rezultatas kitą savaitę Čempionų lygoje nepaliktų kito varianto, kaip pasukti skirtingais keliais.

Jeigu Z. Zidane`ui tektų palikti „Real“ trenerio postą, didelė tikimybė, kad į Madridą būtų kviečiamas atvykti šiuo metu be darbo esantis Mauricio Pochettino. Kandidatų sąraše yra ir klubo legenda Raulis Gonzalezas, kuris šiuo metu treniruoja jaunimo komandą.

Z. Zidane`as karališkajam klubui diriguoja antrą kartą savo karjeroje. Pirmą kartą prancūzas jį paliko 2018-ųjų vasarą, o grįžo – 2019-ųjų pavasarį.