Sportas

2016.02.25 20:21

Politika neužgožė futbolo: „Fenerbahče“ eliminavo rusus iš UEFA turnyro

2016.02.25 20:21

Ketvirtadienį UEFA Europos lygos futbolo turnyre tęsiasi atkrintamųjų varžybų šešioliktfinalio kovos. Atsakomosiose rungtynėse pirmi į aikštę Maskvoje išbėgo vietos „Lokomotiv“ ir Stambulo „Fenerbahče“ futbolininkai. Šis mačas turėjo du aspektus: sportinį ir politinį.

Šįkart pirmame plane buvo futbolas ir jokių incidentų neužfiksuota. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0). Kadangi pirmas susitikimas Turkijoje baigėsi „Fenebrahče“ ekipos pergale rezultatu 2:0, tai bendras rezultatas tapo 3:1 svečių naudai ir jie keliauja į varžybų aštuntfinalį.

Rezultatas:

„Lokomotiv“ 1 - 1 „Fenerbahče“***. (pirmas mačas - 0:2, bendras rezultatas - 1:3)

45' Aleksandr Samedov [1 - 0]
83' Mehmet Topal [1 - 1]

*** - pateko į aštuntfinalį

„Lokomotiv“: Guilherme (GK), Vitalij Denisov
Jan Durica, Vedran Čorluka (C), Nemanja Pejčinovič, Alan Kasajev, Aleksandr Kolomeicev, Manuel Fernandes, Delvin N'dinga (13' Taras Michalik), Aleksandr Samedov, Aleksej Mirančiuk.

„Fenerbahče“: Fabiano (G), Hasan Ali Kaldirim, Bruno Alves, Simon Kjaer, Gokhan Gonul (C) (44' Šener Ozbayrakli), Mehmet Topal, Volkan Sen, Souza, Ozan Tufan, Nani, Robin van Persie.

 Rungtynių eiga

17-ą min. maskvietis Alanas Kasajevas įmušė įvartį, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. Epizodo kartojimas keliai abejonių šiuo sprendimu. 33-ią min. tarpusavyje susistumdė serbas Nemanja Pejčinovičius („Loko“) ir portugalas Nani (FBH). Arbitras juos įspėjo tik žodžiu.

Kėlinio pabaigoje, 45-ą min., svečiai kėlė kampinį, bet aikštės šeimininkai neutralizavo pavojų ir surengė greitą ataką. Tarasas Michalikas smūgiavo nuo baudos aikštelės prieigų, vartininkas Fabiano atmušė kamuolį prieš save, o Aleksandras Samedovas nukreipė jį į vartus - 1:0. Pirmas kėlinys taip ir baigėsi.

Antrame kėlinyje daugiau ir pavojingiau atakavo „Lokomotiv“ ekipa, bet savo momentų neišnaudojo. Ypač gerą progą 71-ą min. turėjo A. Samedovas. 83-ią min. turkas Volkanas Šenas kėlė kampinį, Mehmetas Topalas išbėgo prie artimojo virpsto ir apgaulingu smūgiu galva (pakaušiu?) nukreipė jį į tolimąjį vartų viršutinį kampą - 1:1. Vartininkas Guilherme buvo bejėgis. Mačas taip ir baigėsi 1:1, o šis rezultatas lėmė kelialapį į kitą etapą „Fenerbahče“ futbolininkams.

Primename, kad pirmame turnyro grupių etape „Lokomotiv“ klubas H kvartete užėmė pirmą vietą, aplenkęs Lisabonos „Sporting“ (Portugalija), Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) ir Korčės „Skenderbeu“ (Albanija) komandas.

„Fenerbahče“ ekipa A grupėje liko antra, į priekį praleidusi norvegų „Molde“ futbolininkus. Turkai aplenkė Amsterdamo „Ajax“ (Olandija) ir Glazgo „Celtic“ (Škotija) klubus.

Politinė rungtynių potekstė

Rusijos ir Turkijos politiniai santykiai yra įtempti nuo tada, kai 2015 metų lapkritį turkai numušė rusų lėktuvą, kuris, kaip įtariama, įsibrovė į šios šalies teritoriją. Nuo tada tęsiasi nuolatinis Rusijos ir Turkijos prezidentų Vladimiro Putino ir Recepo Tayyipo Erdogano žodžių karas dėl padėties Sirijoje.

„Lokomotiv“ klubo žaidėjas Dmitrijus Tarasovas po pralaimėtų pirmų rungtynių vasario 16-ą d. Stambule, pademonstravo apatinius marškinėlius, ant kurių puikavosi Rusijos prezidento V. Putino atvaizdas.

Po nuotrauka buvo užrašas rusų kalba: „Pats mandagiausias prezidentas“. Nuotraukoje V. Putinas vilki kariškus jūrų laivyno karininko dryžuotus marškinėlius ir yra su pilote.

Toks išsišokimas sukėlė „Fenerbahče“ klubo fanų didžiulį pyktį.

D. Tarasovą „Lokomotiv“ klubas nubaudė 300 tūkst. eurų bauda, o rungtynes jis praleis dėl dviejų geltonų kortelių. UEFA pradėjo incidento tyrimą. Ji bus svarstoma kovo 17-ą d. Futbolininkui taip pat gresia mažiausiai 10 rungtynių diskvalifikacija, nes UEFA draudžia žaidėjams užsiimti ideologine, politine ar religine propaganda ir reklama. UEFA kol kas per burtus neišskiria Rusijos ir Turkijos klubų ir rinktinių.