2020.12.02 14:32

Juodoji „Barcelona“ klubo savaitė: kas pristabdė dominavusius Jasikevičiaus auklėtinius?

LRT.lt2020.12.02 14:32

Dar prieš savaitę Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ savo galingu žaidimu šlavė varžovus iš kelio ir džiaugėsi įspūdingomis pergalių serijomis Eurolygoje ir Ispanijos krepšinio lygoje (ACB). Visgi per kelias pastarąsias dienas katalonų ekipa dukart skaudžiai nudegė.

„Barcelona“ praėjusį pentkadienį vykusiame Eurolygos susitikime išvykoje nusileido Vilerbano ASVEL ekipai (68:80), o antradienį namuose turėjo pripažinti ir „Valencia“ klubo pranašumą ACB lygoje (90:100).

Iki nesėkmės ASVEL Eurolygoje „Barcelona“ džiaugėsi 7 laimėjimų serija, o iki kluptelėjimo prieš „Valencia“ ekipą ACB lygoje – keturių.

„Barcelona“ krepšininkai su Š. Jasikevičiumi jau šį penktadienį žais Eurolygos rungtynes Kaune su „Žalgiriu“. Dvikovą nuo 19:30 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.

Ispanijos sporto gigantas „Mundo Deportivimo“ nusprendė pažvelgti į esmines pralaimėjimų priežastis, pavadinęs prastą atkarpą „juodąja „Barcelonos“ savaite“.

Abejose pralaimėtose rungtynėse „Barcelonos“ krepšininkai rungtynes pradėjo „atšalę“. Pirmąjį ketvirtį Vilerbane šeimininkai laimėjo 6 taškų skirtumu (25:19), o po dviejų kėlinių pranašumą padidino dar trimis taškais – 45:36.

„Valencia“ jau pirmajame kėlinyje prieš katalonus turėjo dviženklį pranašumą (22:32), tačiau, skirtingai nei dvikovoje su ASVEL, „Barcelona“ prieš antrosios mačo dalies pradžią buvo išlyginusi rezultatą – 51:51. Tiesa, „Valencia“ vėl netruko perimti iniciatyvą.

„Visas rungtynes nuo varžovų atsilikome vienu žingsniu. Nebuvome verti iškovoti pergalės“, – po antradienio dvikovos teigė Š. Jasikevičius.

Po abiejų nesėkmių lietuvis išskyrė prasto savo komandos žaidėjų nusiteikimą.

„ASVEL krepšininkai buvo labiau motyvuoti ir būtent dėl šios priežasties pralaimėjimas yra dar skausmingesnis“, – po susitikimo penktadienį Vilerbane aiškino specialistas.

„Tokios žaidėjų reakcijos rungtynėse nesitikėjome po nesėkmės prieš ASVEL. Akivaizdu, kad mūsų komanda nesugebėjo nusiteikti susitikimui prieš gerą krepšinį žaidžiančią komandą, ypač puolime“, – taip Š. Jasikevičius kalbėjo po antradienio susitikimo.

Blogai organizuota gynyba ties perimetru

Skirtingai negu ankstesnėse dvikovose, „Barcelonos“ krepšininkai per du patirtus pralaimėjimus nesugebėjo sustabdyti varžovų toliaušaudės artilerijos.

ASVEL prieš katalonus pataikė net 13 tritaškių iš 21 (61,9 proc.), o „Valencia“ – 12 iš 23 (52 proc.).

Iki šių rungtynių serijos „Barcelona“ Eurolygoje leisdavo varžovams iš toli atakuoti vos 33 proc. tikslumu (ketvirta vieta turnyre), ACB lygoje – 33,6 proc. (antra vieta turnyre).

„Barcelonos“ taikyta sudvigubinta gynyba prieš varžovą su kamuoliu yra rizikinga, jeigu neatliekama tiksliai. Jeigu varžovai sugeba išvengti tokių „trap“ gynybos spąstų, gerai perdavinėjant kamuolį, atsiranda progų atakuoti iš toli.

Tai sukelia papildomų problemų, jeigu oponentų gretose yra daug gerai pataikančių žaidėjų. ASVEL ekipoje tritaškius susitikime su „Barcelona“ realizavo net 7 krepšininkai. „Valencia“ klube tritaškius pataikiusių žaidėju skaičius buvo toks pat.

Disciplinos stoka

„Barcelonos“ pasirinkta gynybos taktika yra dviašmenis kalavijas. Jeigu gynyba veikia be priekaištų, varžovų puolimas yra efektyviai neutralizuojamas, tačiau jeigu bent vienas iš penkių „Barcelonos“ žaidėjų gynyboje stringa, efektas yra visiškai priešingas.

Š. Jasikevičiaus nusivylimą auklėtinių žaidimu antradienį puikiai iliustravo minutės pertraukėlė dvikovos pabaigoje, kurios metu lietuvis nedalyvavo pasitarime su komanda ir tiesiog laukė, kol ištiksės minutės pertraukėlei skirtas laikas.

„Labai sunku prisijungti prie minutės pertraukėlės, kai daromi priešingi dalykai nei prašai žaidėjų, – po rungtynių kalbėjo lietuvis. – Kartais aš tiesiog prisiimu atsakomybę dėl pralaimėjimų. Šįkart to padaryti negaliu.“