Sportas

2016.02.25 15:20

Paskirstytas pasirengimo žaidynėms biudžetas

ELTA2016.02.25 15:20

Ketvirtadienį vykusiame Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdyje buvo aptartas jaunųjų sportininkų pasirodymas antrose jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse Lilehameryje, olimpinės rinktinės kandidatų mokomojo sportinio darbo finansavimo planai, LTOK vykdomi tarptautiniai projektai, o olimpinės rinktinės kandidatų sąrašas papildytas dviem naujais nariais.

Posėdį LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pradėjo nuo Lietuvos sportininkų pasirodymo jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse. Prezidentė pasidžiaugė, kad jaunieji žiemos sporto šakų atstovai pasirodė garbingai.

„Mūsų sportininkų pasirodymas jaunimo žaidynėse, nors ir be medalių, yra tikrai yra geras. Jaunieji olimpiečiai yra labai motyvuoti. Smagu matyti, kad dauguma jų yra geri sportininkai, norintys toliau sportuoti ir siekti gerų rezultatų“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Į Lilehamerį ledo šokėjų porą lydėjusi trenerė Lilija Vanagienė padėkojo LTOK už palaikymą ir paramą.

„Jaunieji sportininkai sulaukė labai daug dėmesio, pagalbos ir palaikymo, be kurio tokių rezultatų nebūtų pasiekę“, – teigė trenerė.

Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) direktorius, programos „Rio 2016“ ekspertų komisijos vadovas Linas Tubelis ir Lietuvos misijos vadovas XXXI olimpiados žaidynėse Einius Petkus pristatė žaidynėms rengiamų olimpinės rinktinės kandidatų mokomojo sportinio darbo finansavimo planus.

LOSC 17-ai sporto šakų 2016 m. paskirstė 1 mln. eurų valstybės lėšų, LTOK iš savo biudžeto skyrė 1,125 mln. eurų. E. Petkaus teigimu, LTOK finansavimas mokomajam sportiniam darbui, palyginus su praėjusiais metais augo ketvirtadaliu.

Daugiausiai lėšų skirta baidarių/kanojų irkluotojams (LOSC – 144,1 tūkst. eurų, LTOK – 96 tūkst. eurų), dviračių sportui (LOSC – 76,6 tūkst. eurų, LTOK – 129 tūkst. eurų), plaukimo (LOSC – 96,6 tūkst. eurų, LTOK – 99 tūkst. eurų), irklavimo (LOSC – 207 tūkst. eurų, LTOK – 149 tūkst. eurų) ir lengvosios atletikos (LOSC – 130,3 tūkst. eurų, LTOK – 190 tūkst. eurų) rinktinėms.

L. Tubelis akcentavo, kad yra smarkiai išaugęs sporto medikų ir kineziterapeutų poreikis, kurio patenkinti neįmanoma ne dėl lėšų, bet dėl pačių specialistų trūkumo. LOSC direktorius taip pat pabrėžė, kad būtina tobulinti sportininkų atrankos sistemą.

„Yra daug sporto šakų, kuriose vieta iškovojama šaliai. Smarkiai išaugo vidinė konkurencija tarp sportininkų, todėl reikia tobulinti nacionalinės atrankos sistemas. Ankščiau tokio poreikio nebuvo, nes nebuvo tiek stiprių sportininkų ir tokios konkurencijos“, – sakė L. Tubelis.

Posėdyje buvo patvirtintas nutarimas dėl olimpinių komandinių sporto žaidimų federacijų finansavimo – 210 tūkst. eurų paskirstyti pagal LTOK 2016 metų veiklos planą, nustatytus kriterijus ir Lietuvos olimpinių sporto šakų komisijos sporto žaidimų federacijų pakomitečio rekomendacijas. Nutarimu patvirtintas finansavimas devynioms 2016 metais žaidynėse nedalyvaujančioms komandinių sporto žaidimų federacijoms ir asociacijoms.

Daugiausiai LTOK lėšų skirta Lietuvos regbio federacijai (42,1 tūkst. eurų), Lietuvos tinklinio federacijai (38,9 tūkst. eurų) ir Lietuvos žolės riedulio federacijai (31,4 tūkst. eurų).

Vykdomasis komitetas nutarė papildyti olimpinės rinktinės sąrašą ir į jį įtraukti olimpinės atrankos kandidatų kriterijus įvykdžiusius plaukikus Deividą Margevičių (100 m peteliške) ir Gytį Stankevičių (100 m nugara).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.