Sportas

2020.12.02 19:30

Sezono starte sužibėjęs Strolia raško sunkaus pasirengimo vaisius: dėl komandos stengtis reikia labiau nei dėl savęs

Aivaras Dočkus, LRT RADIJAS, Paulius Cubera, LRT.lt2020.12.02 19:30

Šeštadienį prasidėjusiose pasaulio biatlono taurės varžybose 28-ąjį gimtadienį šventęs Vytautas Strolia nuraškė asmeninį ir Lietuvos rekordą, kai 20 km asmeninėse varžybose užėmė 16-ą vietą, prašovęs tik kartą per 20 taikinių. Lietuvis su komandos draugais rengiasi antroms varžyboms – pirmajam etapui, kuris vyks ketvirtadienį.

Suomijos mieste Kontiolahtyje vadinamajame „burbule“ gyvenantis V. Strolia teigė, kad koronavirusas labai stipriai biatlonininkų buities nepakeitė, nes ir anksčiau varžybų metu sportininkai būdavo maksimaliai susikaupę.

„Nieko įspūdingo: gyvename viešbutyje tik sportininkai, kelios komandos, jokių kitų žmonių nėra. Lauke galime pasivaikščioti, tai nėra uždrausta, į parduotuves nerekomenduojama eiti. Kas 3–4 dienas daromės testus. Stadione reikia vaikščioti su kaukėmis, išskyrus treniruojantis. Nieko labai išskirtinio nėra, nes ir šiaip varžybų metu kokios nors veiklos nelabai būna: viešbutis, stadionas, valgykla, ir viskas“, – kalbėdamas su LRT RADIJU sakė V. Strolia.

Praėjusiais metais nacijų įskaitoje 16-ą vietą užėmusi Lietuvos vyrų rinktinė šį sezoną sieks bent jau išlaikyti poziciją. 11–20 vietas reitinge užimsiančios komandos po sezono iškovos net 4 kelialapius į Pekino žiemos olimpines žaidynes. Tiek vyrų biatlonininkų žiemos žaidynėse Lietuva nėra turėjusi.

„Išlikti pirmame šešioliktuke būtų labai gerai, pagrindinis tikslas yra dvidešimtukas. Faktas, kad dabar labai svarbu bendroji įskaita, turbūt kiekviename starte reikia stengtis labiau dėl komandos, o ne dėl savęs“, – teigė V. Storlia, kurio 16-a vieta atidarymo etape suteikė daug įskaitinių taškų ir vilties, kad lietuviai vis labiau artėja prie biatlono elito.

Kanalo „Eurosport“ eteryje šeštadienį gausiai mirgėjęs V. Strolia pasakojo, kad dėl pasaulį sukausčiusios pandemijos ir karantino vasarą turėjo daug laiko puikiai pasirengti šiam sezonui ir dabar skina to vaisius.

„Visas mano laisvas laikas pavasarį buvo skirtas treniruotėms ir šeimai – viskas namie. Vasarą buvo labai produktyvi, treniruotės nelengvos, jų tikrai buvo daug. Treneris turi kelerių metų planą, kasmet vis ką nors pakeičiam, aš jo metodika visiškai pasitikiu ir darau, ką man rekomenduoja. Visas pavasaris, vasara ir ruduo buvo labai produktyvūs, bet man spalio mėnuo kiek iškrito dėl nugaros traumos.

Sugriuvo trenerio planas ir šiek tiek išsimušiau, iki šiol visas lapkritis buvo nekoks. Nejaučiau savęs, į šį startą ėjau apimtas nežinomybės, nesijaučiau labai gerai, nežinojau, ko tikėtis. Ėjau savęs pabandyti, pasitikrinti, kaip jaučiuosi, bet pasirodė, kad visas vasaros darbas nenuėjo veltui“, – LRT RADIJUI pasakojo V. Strolia.

Sportininkas teigė, kad praėjusį sezoną išmoko trasoje save pajusti ir kontroliuoti pagal situaciją, o tai puikiai jaučia šiemet.

„Save pajutau praėjusio sezono pabaigoje, kai savijauta buvo nebloga ir varžybų metu išmokau save kontroliuoti, prisitaikyti prie situacijos. Šiemet irgi pavyksta varžybų metu sekti savijautą, paskirstyti jėgas visoms varžyboms, kad paskutiniame rate nepritrūktų jėgų.

Individualioje rungtyje buvo tikrai užtikrintas šaudymas, jaučiau, kad šautuvas stovi. Sprinte buvo kiek prasčiau, buvau neužtikrintas, sunkiau kontroliavau kvėpavimą. Buvo klaidų, bet stengiausi neskubėti, prisitaikyti prie situacijos: kai galiu greičiau šaudyti, šaudau, kai negaliu, bandau būti atsargesnis ir daryti viską lėčiau, bet užtikrinčiau. Stengiuosi save kontroliuoti, analizuoti ir jausti, kada ką galiu daryti agresyviau, kada neskubėti. Nuo praėjusio sezono tai pajutau ir šiemet pirmos varžybos buvo pavykusios“, – apie biatlono ir savo paties varžybų niuansus pasakojo V. Strolia.

Ketvirtadienį pirmajame taurės etape tame pačiame Kontiolahtyje sportininkų vėl laukia 10 km sprinto lenktynės, o po jų – persekiojimo startas.

„Sezonui įsibėgėjus svarbiausios varžybos bus pasaulio ir Europos čempionatas. Nereikia dabar persitempti, kad sezono pabaigoje užtektų jėgų ir motyvacijos. Bet persekiojimo lenktynės yra minimalus tikslas. Aišku, sezono metu bus visokių startų, bet norisi įvažiuoti į taškus. Žinome, kad galime tai padaryti“, – teigė pašnekovas.

Vyrų sprinto startas – ketvirtadienį 14.30 val. Lietuvos laiku.