Sportas

2020.12.01 18:10

Per stebuklą tragedijos išvengęs „Formulės-1“ pilotas: dabar tam tikrus dalykus matau kitaip

LRT.lt2020.12.01 18:10

34-erių metų „Formulės-1“ pilotas Romainas Grosjeanas sekmadienį Bahreine vykusias lenktynes prisimins visą likusį gyvenimą. „Haans“ komandos atstovas pirmajame lenktynių rate pateko į siaubingą avariją, po kurios užsiliepsnojo jo bolidas.

Prancūzo vairuojamas bolidas susidūrė su ruso Danilo Kviato ir 220 km/h greičiu rėžėsi į apsauginius atitvarus. Iš bolido išsilieję degalai bemat užsiliepsnojo, o mašina trūko pusiau.

R. Grosjeanui pačiam pavyko ištrūkti iš liepsnomis paskendusio bolido. Beveik 30 sekundžių trukęs išsivadavimas atsipirko iš dalies smulkiu sužalojimu – apdegė abiejų rankų delnai ir pirštai.

Sparčiai sveikstantis lenktynininkas teigė, kad tai buvo ilgiausios jo gyvenimo sekundės.

„Dabar tam tikrus dalykus matau kitaip. Esu laimingas, kad man pavyko išgyventi“, – BBC cituoja R. Grosjeaną.

„Momentas, kai virš savęs pamačiau liepsnų kamuolį, lydės mane visą likusį gyvenimą. Nežinau, ar stebuklai iš tikrųjų egzistuoja, bet šiuo atveju galiu pasakyti, kad tai nebuvo mano mirties momentas.

Man atrodė, kad viskas truko ilgiau nei 28 sekundes. Pamačiau, kad mano šalmo skydelis nusidažė oranžine spalva, o kairėje bolido pusėje pasirodė liepsna.

Tuo metu mano galvoje buvo labai daug minčių. Pagalvojau apie Niki Lauda (buvęs „F-1“ lenktynininkas, avarijos metu apdegęs galvą – LRT), tačiau iškart pasakiau, kad man taip neatsitiks. Negaliu būtent taip padėti taško „Formulėje-1“.

Taip pat prisiminiau savo vaikus, pasakiau, kad turiu ištrūkti iš šio bolido. Atsirėmiau rankomis į liepsnas ir iškart pajaučiau, kad dega važiuoklė. Galiausiai, išsiropščiau iš bolido, pajaučiau, kad kažkas mane tempia ir tada jau supratau, kad esu saugus“, – incidentą prisiminė prancūzas.

Jau aišku, kad R. Grosjeanas praleis sekmadienį vykstančias „Formulės-1“ lenktynes, tačiau lenktynininkas vis dar tikisi sudalyvauti paskutinėse sezono varžybose Abu Dabyje.

„Turiu sugrįžti, jeigu įmanoma – lenktynėse Abu Dabyje“, – pridūrė prancūzas.