Sportas

2020.11.30 13:13

Į siaubingą avariją patekęs lenktynininkas dėkojo techninei naujovei, kuriai anksčiau pats priešinosi

LRT.lt2020.11.30 13:13

Į baisią avariją sekmadienio lenktynėse pakliuvęs „Formulės-1” lenktynininkas Romainas Grosjeanas išplatino žinutę sirgaliams, kurioje taip pat padėkojo ir vienai techninei naujovei, kuriai dar anksčiau nepritarė.

Praėjus vos kelioms valandoms po vieno baisiausių pastarųjų metų lenktynėse matyto incidento, prancūzas kreipėsi į savo gerbėjus iš ligoninės palatos.

34-erių lenktynininko bolidas dar pirmame rate susidūrė su ruso Daniilo Kviato ir 220 km/h greičiu rėžėsi į apsauginius atitvarus. Iš bolido išsilieję degalai bemat užsiliepsnojo, o mašina trūko pusiau.

Beveik pusę minutės vargęs lenktynininkas pats savo jėgomis spėjo iššokti iš ugnies ir, kaip buvo praneša vėliau, patyrė tik nedideles rankų traumas.

Prie to, kad šis incidentas apsieitų be aukų, reikšmingai prisidėjo ir techninė naujovė, į lenktynes įvesta 2018-aisiais ir kuriai nemažai lenktynininkų priešinosi. Tai – apsauginis „Halo“ rėmas.

Tai yra iš titano pagaminta apsauga, kuri yra uždedama ant bolido virš pilotų galvų, siekiant juos apsaugoti po panašių įvykių. Net ir pats R. Grosjeanas anksčiau nesutiko su šios naujovės įvedimu, tačiau savo įraše jau kalbėjo priešingai.

„Prieš kelis metus su tuo nesutikau, tačiau dabar manau, kad tai yra geriausias dalykas, kuris buvo įvestas į lenktynes ir be jo negalėčiau šiandien su jumis kalbėti“, – sakė prancūzas.

Apsauginiai „Halo“ mechanizmai privalomais buvo padaryti 2018-aisiais. Tai yra tam tikra titaninė konstrukcija, prie bolido tvirtinama trijose vietose ir skirta apsaugoti lenktynininkams.

Anksčiau ją kritikavo tiek patys lenktynininkai, tiek ir sirgaliai, kurie tikino, esą tai neatrodė vizualiai patrauklu.

Net ir lenktynes laimėjęs britas Lewisas Hamiltonas, jau anksčiau užsitikrinęs pasaulio čempiono titulą, pirmiausia pasidžiaugė kolegos išsigelbėjimu.

„Esu tiesiog dėkingas, kad „Halo“ suveikė ir tas barjeras tiesiog nenukirto jo galvos. Tai galėjo baigtis daug blogiau, tai yra priminimas, koks pavojingas yra šis sportas. Jei sakyčiau, kad tokiais epizodais nepagalvoju apie savo paties ateitį, tikrai meluočiau.

Visada įvertinu rizikas ir pavojus, kurie mane supa ir su laiku apie tai galvoju vis daugiau nei, tarkime, kai buvau jaunesnis“, – sakė L. Hamiltonas.