2020.11.30 08:27

Trys rinktinės garantavo sau vietas Europos krepšinio čempionate

LRT.lt2020.11.30 08:27

Per sekmadienį paaiškėjo trys rinktinės, garantavusios sau vietas 2022-ųjų Europos krepšinio čempionate. Jomis tapo Kroatijos, Graikijos bei Bosnijos ir Hercegovinos rinktinės.

Be pralaimėjimų ir toliau žengia Kroatijos rinktinė, D grupėje laimėjusi visas ketverias žaistas rungtynes.

Sekmadienį kroatai Turkijoje 87:72 (22:16, 26:15, 16:18, 19:19) susitvarkė su Švedijos rinktine bei taip garantavo sau kelialapį į turnyrą.

Nuo pat pirmųjų minučių dominavę Kroatijos krepšininkai neleido suabejoti savo persvara ir rungtynes laimėjo užtikrintai.

Laimėtojų gretose išsiskyrė 20 taškų pelnęs ir 29 naudingumo balus surinkęs Pavle Marcinkovičius, tuo tarpu buvęs Panevėžio „Lietkabelio“ legionierius Željko Šakičius prie pergalės pridėjo 14 taškų.

Į Europos čempionatą pateko ir dvi H grupės komandos, laimėjusios savo grupės susitikimus – Graikija bei Bosnija ir Hercegovina.

Graikai surengė neįtikėtiną sugrįžimą ir 84:78 (17:25, 14:16, 15:11, 25:19, 13:7) per pratęsimą parklupdė Bulgarijos ekipą.

Ketvirtame kėlinyje likus 30 sekundžių bulgarai dar buvo penkiais taškais priekyje, tačiau Graikijos komanda su fantastišku pataikymu nukėlė mačo baigtį į pratęsimą.

Ten jie atrodė išsaugoję daugiau jėgų ir, kontroliavę likusią susitikimo eigą, iškovojo svarbią pergalę.

Pagrindiniu jos kalviu tapo Ioannis Athenaiou, surinkęs 21 tašką ir 18 naudingumo balų.

Tuo tarpu bosniai į pagrindinį turnyrą prasibrovė po to, kai 79:73 (20:17, 20:11, 20:17, 19:28). nugalėjo Latvijos ekipą.

Latviai pirmus tris kėlinius čia buvo priversti vytis varžovus ir vienu metu net turėjo 15 taškų deficitą.

Visgi mūsų kaimynai parodė charakterį ir sugebėjo priartėti iki keturių taškų. Tačiau, nepaisant to, galutinai rungtynių perlaužti nepavyko ir teko pripažinti nesėkmę, taip dar labiau susikomplikuojant galimybes kautis dėl patekimo į pagrindinį turnyrą.