Sportas

2020.11.29 22:29

Rinktinės debiutantus įvertinęs Maskoliūnas: parodėme, kad galime žaisti visai kitokį krepšinį

LRT.lt2020.11.29 22:29

Gėdingą pralaimėjimą penktadienį patyrusi Lietuvos rinktinė reabilitavosi mače su Belgijos rinktine, kuri pirmose tarpusavio rungtynėse džiaugėsi triuškinančia pergale. Šį kartą lietuviai pirmavo visą rungtynių dalį ir pasiekė pergalę 84:71.

Lietuvos komanda, iki atrankos pabaigos likus žaisti dvejas rungtynes, yra iškovojusi dvi pergales ir tiek pat kartų patyrusi nesėkmes.

Lietuvos rinktinei pavyko sustabdyti pagrindinį belgų ginklą – greitus išpuolius. Be to, lietuviai puikiai kovojo dėl kamuolių ir rinko taškus antraisiais šansais.

Po rungtynių kalbėjęs rinktinės vyriausias treneris Darius Maskoliūnas pasidžiaugė žaidėjų kovingumu ir atsidavimu, ko pasigedo rungtynėse su danais.

„Esu labai laimingas, kad vaikinai parodė visiškai kitokį veidą šiandien. Jie parodė, kad gali žaisti visai kitokį krepšinį, būti agresyvūs ir energingi“, – sakė specialistas.

– Kiek pataisė nuotaikas ši pergalė?

– Aišku, pataisė. Tą ką matėme penktadienį, niekas nenori matyti, ypatingai Lietuvoje. Kai šiandien matai, kaip jie žaidžia, kaip jie užsivedę, kokia energija... Žaidėme prieš tikrai gerai susižaidusią komandą, kuri pavasarį mus pastatė taip, kad skauda iki dabar.

Šiandien vyrai nuo pirmų minučių parodė ne tai, kad varžovai neturi šansų, bet, kad yra visiškoje kontrolėje ir turi savyje savigarbos.

Nežinau, kodėl mums taip pasitaiko, bet pasitaiko. Mes gaunam į veidą, bet po to keliamės ir su dvigubu pykčiu vožiam atgal.

– Ar buvo akcentuojama laimėti didesniu skirtumu nei buvo pralaimėta Belgijoje?

– Tai nebuvo akcentuota, nes, žinant mūsų situacija grupėje, tai nėra svarbu. Taip, rungtynių eigoje mes matėme šitą situaciją. Mums nebuvo būtina tai padaryti. Norėjome žaisti toliau, įrodinėti. Tikėjomės, kad eigoje tai galbūt pavyks pasiekti.

– Kaip vertinate Arno Veličkos pasirodymą rinktinėje?

Gerai vertinu. Arnas atsidūrė šiame „lange“ dėl tam tikrų susiklosčiusių aplinkybių. Jis neturi žaidybinio ritmo, nes Prancūzijoje nevyksta čempionatas, žaidžiamos tik draugiškos rungtynės. Vėlgi, jis su mumis nesitreniravo ir prisijungė tik varžybų su Danija išvakarėse.

Visada galima kabintis prie visko, bet esu jam dėkingas, kad atvyko. Jis mums tikrai stipriai padėjo.

– Ką galite pasakyti apie debiutantų darbą Vilniaus burbule?

– Rinktinėje visi dirba nuostabiai. Treniruočių procese neturime jokių problemų. Gal vasarą ir jaučiasi atsipalaidavimas, bet dabar, burbule, vyksta rimtas pasiruošimas. Aš žaidėjams neturiu jokių priekaištų dėl profesionalumo ir atsidavimo. Rungtynių metu klausimų kyla daugiau.

– Kaip įvertintumėte Regimanto Minioto debiutą rinktinėje?

– Aš manau, kad jis šansu pasinaudojo. Esu labai patenkintas juo. Per tokį trumpą laiką jis viską įsisavina ganėtinai greitai. Taip, kažkur pasimeta, bet jis yra naudojamas per dvi pozicijas. Esu labai juo patenkintas.

Regimantas demonstravo puikią formą Lietuvoje. Labai džiaugiuosi dėl jo, kad keliasi į stipriausią lygą Europoje. Linkiu jam kuo didžiausios sėkmės Ispanijoje.

– Tiek pirmajame, tiek antrajame pasiruošimo cikle nepavyko išvengti skaudžių nesėkmių. Ar prieš kitą rinktinių „langą“ kažką keistumėte pasiruošime?

– Ką reiškia pasiruošime? Vėl sakys, kad teisinuosi, bet mes turėjome treniruotę antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį, o pas mus komandoje šeši nauji žaidėjai. Norėčiau, bet paprasčiausiai nemoku per tokį laiką perteikti (žaidimą).

Ir taip esu dėkingas žmonėms, žaidėjams, kurie atvyko į „langą“ ir stengiasi. Benas (Matkevičius) paruošė derinius. Jie atvažiuoja iš klubų, kur ten turi po 50 derinių, o dar čia juos reikia išmokti. Plius, kita gynybos sistema.

Nežinau, kaip atsakyti į šį klausimą. Vienareikšmiškai norėčiau pakeisti, kad nepraloštume danams, norėčiau turėti geresnę energiją pirmose rungtynėse. Norėčiau kažką pakeisti, bet ar aš galiu taip greitai pakeisti, nekalbant apie tai, kad mes neturime teisės pralaimėti danams. Bet mes tikrai stengiamės. Kaip ir sakiau po pirmo pralaimėjimo, tai mano kaltė, aš nesugebėjau per trumpą laiką paruošti žaidėjų, kad apžaistume danus. O šiandien patys matėte – visai kita energija.

*****

Taip pat spaudos konferencijoje kalbėjęs Mindaugas Kuzminskas pasidžiaugė, kad pavyko nuplauti gėdą po rungtynių su danais.

„Kadangi pralaimėjome danams, privalėjome laimėti šias rungtynes. Žinojome, kad Belgija žaidžia kietai, rodo didelę energiją, todėl nuo pat pirmos minutės neleidome jiems primesti savo žaidimo“, ­– sakė M. Kuzminskas.

Prisiminęs nesėkmę prieš danus, krepšininkas sakė: „Kai pralaimi tokias rungtynes, nėra gerų situacijų ar kažkokių teigiamų emocijų. Po visų rungtynių sunku užmigti, o ypač po tokių gėdingų. Ačiū dievui, kad dauguma mūsų žaidėjų turi pakankamai patirties atsiriboti nuo pašalinių dalykų bei sugebėti atsitiesti.“