Sportas

2020.11.29 21:46

Kitokį nusiteikimą parodę Lietuvos krepšininkai: turime suprasti, kad viskas prasideda nuo savęs

LRT.lt2020.11.29 21:46

Penktadienį pralaimėję Danijos rinktinei (76:80), sekmadienį Lietuvos vyrų rinktinės krepšininkai ant to paties grėblio neužlipo – didesnę energiją ir užsivedimą susitikime su belgais pademonstravę lietuviai iškovojo pergalę – 84:71. 

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai turėjo galimybę atsirevanšuoti Belgijos rinktine ir didesniu skirtumu nei buvo pralaimėta pirmose 2022 m. Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos turnyro rungtynėse vasario mėnesį (65:86), tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje belgai kiek sumažino atsilikimą.

Po susitikimo 19 taškų (5/9 tritaškių) pelnęs Eimantas Bendžius džiaugėsi, kad Lietuvos rinktinė demonstravo visiškai kitokį veidą nei dvikovoje su danais.

„Esame patenkinti pergale. Esame patenkinti savo žaidimu, motyvacija ir nusiteikimu rungtynėse, – po dvikovos kalbėjo E. Bendžius. – Be abejo, akcentavome didesnį užsivedimą. Kai pralaimi prieš danus, su visa pagarba jiems, nors šiame lange buvo užfiksuota ne viena staigmena, turi ateiti į kambarį ir pasižiūrėti į veidrodį. Taip mums kalbėjo treneris. Turime suprasti, kad viskas prasideda nuo savęs, nuo užsivedimo ir atstovavimo rinktinei.“

Daugiau nei pusę visų komandos tritaškių pataikęs Sasario „Dinamo“ komandos puolėjas nesureikšmino savo pasirodymo.

„Visas rungtynes jautėsi komandos užsivedimas. Gerai apsigynėme, o komandos draugai mane rado ir metimai įkrito“, – aiškino krepšininkas.

E. Bendžiui pritarė sėkmingai varžovų baudos aikštelėje rungtyniavęs Laurynas Birutis, pelnęs 13 taškų ir atkovojęs 5 kamuolius.

„Svarbu, kad laimėjo komanda. Tai buvo svarbiausia. Buvome pralaimėję belgams vasarį, todėl reikėjo pasiimti pergalę“, – tvirtino aukštaūgis.

Ispanijoje žaidžiantis vidurio puolėjas aiškino, kad lietuviai rungtynių pabaigoje apie pergalę didesniu skirtumu negalvo ir svarbiausia buvo rodyti didžiulę energiją.

„Šiandien buvo svarbiausia iškovoti pergalę ir atsitiesti po nesėkmės prieš danus. Daugiau apie nieką negalvojome, – aiškino L. Birutis. – Išėjome su kitokia energija. Buvome užsivedę ir palaikėme vienas kitą. Suoliukas buvo gyvesnį. Norėjome šiame „burbule“ pademonstruoti ir geresnį žaidimą, bet gavosi kaip gavosi.“