2020.11.29 19:15

Išvadas padariusi Lietuvos rinktinė užtikrintai įveikė belgus

LRT.lt2020.11.29 19:15

Skaudų smūgį nuo danų gavusi Lietuvos krepšinio rinktinė sekmadienį vakare reabilitavosi rungtynėse su Belgijos krepšininkais. C grupės rungtynėse Vilniuje Dariaus Maskoliūno auklėtiniai 84:71 (20:15, 29:21, 18:15, 17:20) įveikė belgus ir šventė antrąją pergalę atrankos cikle.

Lietuvos rinktinė po šių rungtynių yra iškovojusi dvi pergales ir patyrusi tiek pat pralaimėjimų. Tokį patį pergalių ir pralaimėjimų santykį turi Danija. Belgams, savo ruožtu, tai buvo pirmoji nesėkmė atrankoje.

Lietuviai nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi iniciatyvos – žaidė agresyviai tiek puolime, tiek gynyboje. Pirmajame kėlinyje pavyko įgyti 5 taškų persvarą, o antrajame kėlinyje dar geriau pradėjo veikti puolimas. Į pertrauką mūsiškiai nužygiavo turėdami 13 taškų persvarą.

Po pertraukos belgai pristabdė lietuvių puolimą, tačiau patys rezultatyviomis atakomis nestebino. Lietuviams pavyko dar trimis taškais padidinti prieš pertrauką turėtą persvarą, nors vienu metu varžovai buvo priartėję iki 12 taškų.

Ketvirtajame kėlinyje komandoms jau liko sutvarkyti tik formalumus. Lietuviai puikiai atrodė pirmoje kėlinio dalyje, tačiau artėjant į pabaigą atsirado atsipalaidavimas, o tai svečiams leido sumažinti atsilikimą.

Lietuvius į pergalę šiose rungtynėse vedė Eimantas Bendžius, per 26 minutes pelnęs 19 taškų, atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą ir surinkęs 21 naudingumo balą.

Po 13 taškų surinko Mindaugas Kuzminskas ir Laurynas Birutis.

Varžovų gretose sėkmingiausiai pasirodė Retinas Obasohanas – 21 taškas.

Lietuva: Eimantas Bendžius 19 (5/9 trit.), Mindaugas Kuzminskas 13 (8 atk. kam.), Laurynas Birutis 13 (5 atk. kam.), Jonas Mačiulis 11, Mindaugas Girdžiūnas 8.

Belgija: Retinas Obasohanas 21, Alexandre‘as Libertas 11, Emmanuelis Lecomte 10.

Pagrindiniai rungtynių įvykiai:

Galutinis rezultatas: Lietuva – Belgija 84:71 (20:15, 29:21, 18:15, 17:20)

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J. Mačiulis smeigė savo pirmąjį tritaškį, po kurio lietuviai įgijo 19 taškų persvarą.

A. Velička įmetė taškus iš po krepšio ir lietuvių pranašumas išaugo iki rekordinės persvaros – 79:57.

Kėlinio pabaigoje belgams pavyko sumažinti atsilikimą iki 13 taškų.

Po trečiojo kėlinio: Lietuva – Belgija 67:51 (20:15, 29:21, 18:15)

Po pertraukos lietuviai taškus renka nuo baudų linijos – taikliai atakavo T. Dimša ir sykį L. Birutis. Lietuviai jau pirmauja 16 taškų skirtumu – 52:36.

Sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes lietuviai toliau pirmauja solidžiu skirtumu, tačiau belgai visiškai rungtynių iš rankų nepaleidžia ir taip neleidžia atsipalaiduoti mūsiškiams – 57:44.

Antrojo kėlinio pusėje lietuviai kiek sumažino savo apsukas puolime. Belgai buvo sumažinę atsilikimą iki 12 taškų, bet pačioje pabaigoje pavyko pasinaudoti jų klaidomis ir susigrąžinti kiek solidesnę persvarą – 67:51.

Po antrojo kėlinio: Lietuva – Belgija 49:36 (20:15, 29:21)

Lietuva: M. Kuzminskas 11 tšk., E. Bendžius ir L. Birutis – po 8.

Belgija: Retinas Obasohanas 12, Alexandre`as Libertas 5.

Antrajame kėlinyje sėkmingiau startavo lietuviai. Po nesportinės belgų pražangos, kuri baigėsi keturiais L. Biručio taškais, Lietuva pirmauja 26:17.

Nuo suolo pakilęs M. Girdžiūnas į belgų krepšį įsūdė du tritaškius, bet belgai pabėgti lietuviams neleidžia – 34:28.

Po dviejų taiklių M. Kuzminsko baudos metimų pranašumas auga iki dviženklės persvaros – 42:32.

Kėlinį lietuviai užbaigia galingu dėjimu iš viršaus. Po dviejų kėlinių Lietuva pirmauja 49:36.

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Belgija 20:15

Pirmasis taškų sąskaitą šiose rungtynėse atidarė Laurynas Birutis (2:0). Sėkmingas lietuvių startas tęsiasi – po taiklaus E. Bendžiaus tolimo metimo pranašumas auga iki 7 taškų (9:2).

E. Bendžius įsisiautėjo – smeigė antrą tritaškį, po kurio lietuviai pirmauja 14:4.

Po minutės pertraukėlės spurtuoja belgai – keturi taškai paeiliui (8:14) ir nesportinė T. Dimšos pražanga.

J. Mačiulis sumeta du baudos metimus ir lietuviai, iki kėlinio pabaigus likus žaisti 2 minutes, turi 8 taškų persvarą – 18:10.

Ne itin sėkminga kėlinio pabaiga – belgai mažina atsilikimą iki 5 taškų.

*****

Lietuvos rinktinė susitikimą pradeda šiuo penketuku: Laurynas Birutis, Eimantas Bendžius, Deividas Gailius, Tomas Dimša, Mantas Kalnietis.

Rungtynėms nebuvo registruotas jaunasis Augustas Marčiulionis.

Prieš būsimas rungtynes su belgais kalbėjęs Dariaus Maskoliūno asistentas Benas Matkevičius pažymėjo fiziškai galingus belgų žaidėjus.

„Belgija yra komanda, kuri save dedikuoja per gynybą, žaidžia fiziškai, šokinėja, perima kamuolius, o iš visa to susideda jų puolimas, nes tada jie gali bėgti į greitą puolimą, rinkti lengvus taškus.

Jie pagauna liepsnelę, labai gera energija įeina iš suoliuko, trenerio. Mums reikės mažinti klaidas puolime, išsimesti gerus, laisvus metimus ir ištampyti gynybą. Taip pat neleisti, kad jie mus apstumdytų ir apsiginti prieš jų puolimą.“