Sportas

2020.11.29 14:20

Rokas Giedraitis – apie sezoną „Baskonia“ klube, NBA ir geriausius lietuvius

LRT.lt2020.11.29 14:20

Puikų sezoną Eurolygoje žaidžiantis Rokas Giedraitis su svetaine „Eurohoops“ pasikalbėjo apie persikėlimą iš Berlyno ALBA į Vitorijos „Baskonia“ ir viltis patekti į NBA.

R. Giedraitis praėjusią vasarą su „Baskonia“ sudarė trejų metų sutartį. Kaip atskleidė krepšininkas, sprendimas persikelti į Ispanijos klubą nebuvo sunkus.

„Baskonia“ mane stebėjo gana seniai, – atskleidė R. Giedraitis. – Pirmoji priežastis – Ispanijos čempionatas. Norėjau savo išbandyti ACB lygoje. Be to, „Baskonia“ praėjusį sezoną buvo gera komanda. Manau, kad padėjau žingsnį į priekį“.

Žiniasklaidoje buvo kalbama, kad R. Giedraičio parašo taip pat siekė Atėnų „Panathinaikos“. Visgi pats krepšininkas teigia, kad konkretaus pasiūlymo iš graikų nesulaukė.

„Tai buvo tik susidomėjimas. „Baskonia“ manęs norėjo labai, pasakiau „taip“ ir viskas. Turėjau dar porą pasiūlymų, bet „Panathinaikos“ atveju buvo tik susidomėjimas“, – tęsė snaiperis.

„Baskonia“ šį sezoną Eurolygoje yra iškovojusi 5 pergales ir patyrusi tiek pat nesėkmių.

„Sezonas mums kol kas yra labai sunkus. Buvo ir gerų, ir blogų pasirodymų. Manau, kad žingsnis po žingsnio tobulėjame. Bandome suprasti sistemą, ko iš mūsų reikalauja treneriai. Esame jauna komanda, turime tobulėti“, – sakė R. Giedraitis.

Lietuvis taip pat atskleidė, kad anksčiau yra sulaukęs pasiūlymų iš NBA ir neatmeta galimybės vieną dieną ten išvykti.

„Žinoma, noriu žaisti NBA. Noriu pabandyti ten patekti. Anksčiau sakiau, kad NBA galėčiau žaisti tik keliose komandose. Tačiau krepšinyje reikia sunkaus darbo ir sėkmės. Manau, kad laikas parodys.

Kai pirmą kartą sulaukiau pasiūlymų iš NBA, pagalvojau, kad tai kažkas neįtikėtino. Man tuomet buvo 26-eri, todėl nusprendžiau, kad geriau būtų įgauti patirties Europoje“, – tvirtino žaidėjas.

Paprašytas išrikiuoti geriausią visų laikų Lietuvos žaidėjų penketą, R. Giedraitis atskleidė šiuos pasirinkimus:

Įžaidėjas: Šarūnas Jasikevičius;
Atakuojantis gynėjas: Arvydas Macijauskas;
Lengvasis puolėjas: Ramūnas Šiškauskas/Linas Kleiza;
Sunkusis puolėjas: Domantas Sabonis;
Vidurio puolėjas: Arvydas Sabonis/Jonas Valančiūnas.