Sportas

2020.11.29 09:58

Dvikovą su belgais pasitinkanti Lietuvos rinktinė: pralaimėjimas danams – jau praeitis

LRT.lt2020.11.29 09:58

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė penktadienį atrankoje į Europos čempionatą patyrė vieną netikėčiausių pralaimėjimų šalies istorijoje. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai 76:80 nusileido Danijos krepšininkams.

Kaip po rungtynių atviravo patys danai, tai – didžiausia pergalė jų šalies krepšinio istorijoje. Visgi, kaip tikina Lietuvos rinktinės trenerių štabe dirbantis Benas Matkevičius, pralaimėjimas danams jau yra praeitis, mat rinktinės šiandien laukia dar didesnis išbandymas – mačas su belgais.

Lietuvos ir Belgijos rinktinių susitikimą sekmadienį nuo 19:30 val. tiesiogiai transliuos LRT RADIJAS.

„Visi turi prisiimti atsakomybę ant savo pečių ir ištaisyti tą klaidą. Dabar reikia atsikratyti to skonio, o tą geriausiai galima padaryti iškovojus pergalę“, – kalbėjo B. Matkevičius.

„Visiems viskas aišku. Mes akcentuojame sekantį etapą, nes ir rungtynėse, kai padarai klaidą, apie ją galvoti kitoje atakoje nebegali. Mes dabar galvojame tik apie mačą su belgais, praeitis yra praeitis.

Akcentuojame jų žaidimą prieš mus Belgijoje, kur mes taip pat negražiai pasirodėme. Tą jau esame patyrę, todėl dabar reikia akcentuoti jų fiziškumą, neleisti jiems mūsų primušti, ką padarė pirmą kartą. Jeigu vėl leisimės būti apstumdomi, bus sunku“, ­– tęsė treneris.

Toliau kalbėdamas apie belgų stiprybes, B. Matkevičius pažymėjo agresyvų žaidimą gynyboje: „Belgija yra komanda, kuri save dedikuoja per gynybą, žaidžia fiziškai, šokinėja, perima kamuolius, o iš visa to susideda jų puolimas, nes tada jie gali bėgti į greitą puolimą, rinkti lengvus taškus.

Jie pagauna liepsnelę, labai gera energija įeina iš suoliuko, trenerio. Mums reikės mažinti klaidas puolime, išsimesti gerus, laisvus metimus ir ištampyti gynybą. Taip pat neleisti, kad jie mus apstumdytų ir apsiginti prieš jų puolimą.“