Sportas

2016.02.23 14:56

Futbolo sezono premjeroje – dviejų lyderių šachmatų partija

LRT.lt 2016.02.23 14:56

Iki futbolo sezono Lietuvoje premjeros lieka vis mažiau dienų. Vasario 28-ąją pirmą kartą sostinėje vyksiančiose LFF „Sportland“ Supertaurės rungtynėse susikaus Vilniaus „Žalgiris“ ir „Trakai“.

Artėjant dvikovai abiejų komandų atstovai pasidalino savo mintimis susitikime su žiniasklaida.

Tikisi užpildytos arenos

Supertaurės trofėjus įsteigtas 1995-aisias, tačiau neretai lygą ir taurę laimėdavo tos pačios komandos, todėl rungtynės nevykdavo. Pasikeitus nuostatams dvikova dėl Supertaurės vyks kasmet prieš šalies čempionato sezono startą.

„Turime šias varžybas jau du dešimtmečius, tačiau rungtynės įvyko tik septynis kartus. Todėl nutarėme pakeisti nuostatus ir prieš sezoną padaryti šventę žiūrovams. Visiems įdomu, kai sezoną pradeda dvi praėjusių metų stipriausios komandos“, – teigė LFF generalinis direktorius Nerijus Dunauskas.

Jis atskleidė, kad žiūrovai į rungtynes įsigijo pusantro tūkstančio bilietų, tad tikimasi, kad „Sportimos“ arenos tribūnos sekmadienį bus užpildytos.

Abiem komandoms prieš sezono pradžią sėkmės palinkėjo miestų savivaldybių atstovai – jie simboliškai apsikeitė dovanomis, gavo ekipų marškinėlius su parašais.

„Džiugu, kad futbolo sezonas startuoja gražiu renginiu. „Žalgiriui“, kaip ir visoms Vilniaus reprezentacinėms komandoms, keliami aukšti tikslai – tiek Lietuvoje, tiek Europos turnyruose. Tikiuosi, kad pirmos rungtynės parodys gerą kryptį link tolimesnių tikslų. Krepšininkai jau laimėjo trofėjų, todėl būtų smagu, jei ir pirmas futbolo sezono trofėjus liktų Vilniuje“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės vicemeras Linas Kvedaravičius.

„Trakiškiai bandys įrodyti, kad yra tikri riteriai. Tikiuosi, kad rungtynės bus atkaklios ir aštrios. Vilnius ir taip turi daug taurių. Norėtųsi, kad tokių turėtų ir Trakai“, – sakė Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Liesys.

Dviejų žymių žaidėjų dvikova

Pirmos sezono rungtynės žada ne vieną intriguojančią akistatą. Vienas prieš kitą stos ilgamečiai Lietuvos rinktinės žaidėjai – „Trakų“ kapitonas Deividas Česnauskis ir „Žalgirį“ papildęs Saulius Mikoliūnas.

„Artėja rungtynės, kurios lems, ar iškovosime trofėjų. Supertaurės man asmeniškai savo karjeroje dar neteko laimėti.  Komanda gerai pasiruošusi, turėjome produktyvią stovyklą Italijoje. Pasikeitimų turime nedaug, branduolys išliko. „Žalgiris“ – aukšto meistriškumo varžovas, todėl laukia įdomios rungtynės“, – tikino D. Česnauskis.

„Jaučiuosi labai gerai, nes grįžau namo ir į tokį žymų klubą kaip „Žalgiris“. Už šią komandą sirgau nuo vaikystės, todėl esu labai laimingas, kad gavau galimybę joje žaisti“, – kalbėjo oficialiose rungtynėse „Žalgirio“ gretose debiutuosiantis S. Mikoliūnas.

„Žalgiris“ dar kuria žaidimo mechanizmą

„Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas pažymėjo, jog žaidėjai yra pasiilgę oficialių rungtynių, tačiau pasikeitusiai komandai dar prireiks laiko susižaisti.

„Ruošėmės sezonui namuose ir tiek svečiai iš Latvijos, tiek iš Lenkijos pažymėdavo, kokias geras sąlygas turime. Be to, žiūrovai turėjo galimybę pamatyti naujus žaidėjus. Žiemą pasikeitė beveik pusę komandos, todėl norėčiau paprašyti aistruolių kantrybės. Greitai sukomplektuoti komandą ir padaryti iš jos vientisą mechanizmą nėra lengva. Einame tuo keliu, kad jėga ateitų iš komandinės atmosferos. Šiemet tikslai nesikeičia, laimimi titulai įpareigoja“, – kalbėjo V. Dambrauskas.

Paklaustas, ar „Žalgirio“ patirtis žaidžiant dėl trofėjų gali tapti jų pranašumu, vilniečių strategas atsakė:  „Nemanau, kad reikėtų akcentuoti patirtį, nes nauji žaidėjai tos patirties neturi. Tačiau atėjimas į čempionų komandą įpareigoja. Norime, kad tie žaidėjai negalvotų, jog trofėjus ateis lengvai. Pasistengsime žiūrovų nenuvilti ir kad rungtynės būtų ne drama, o trileris.“

Šachmatų partija – prieš buvusį kolegą

„Trakų“ stovykloje, anot trenerio Valdo Urbono, pasikeitimų ekipoje buvo nedaug, todėl komanda jaučiasi gerai pasiruošusi kautis dėl pirmo trofėjaus klubo istorijoje.

„Pokyčiai buvo minimalūs, užpildėme spragas, pozicijas, kur praradome žaidėjų. Pasiruošimui turėjome geras sąlygas manieže, teigiamo impulso pridėjo stovykla Italijoje, – kalbėjo V. Urbonas. – Simboliška, kad praėjusio sezono paskutinės rungtynės taip pat buvo su „Žalgiriu“. Tai Lietuvos futbolo flagmanas, į kurį visi nori lygiuotis. Mums tai didelis dalykas, nes konkurencija yra motyvacija tobulėti.“

Prieš trejus metus, kai rungtynėse dėl Supertaurės „Ekranas“ po pratęsimo nusileido Vilniaus „Žalgiriui“, V. Urbonas kartu su V. Dambrausku Panevėžio ekipos trenerių štabe. Šį kartą vienas iš jų bus nugalėtojas, kitas pralaimės.

„Vienerios rungtynės – kaip „blic“ partija. Mano kolega V. Dambrauskas – geras šachmatininkas, todėl savotiškai aikštėje sužaisime partiją. Įtakos turės ir patirtis, ir nusiteikimas, žaidėjų noras. Manau, kad emocijų netrūks“, – spėjo V. Urbonas.

LFF „Sportland“ Supertaurės rungtynės sekmadienį „Sportimos“ arenoje startuos nuo 15 valandos 30 minučių. Bilietus į rungtynes galima įsigyti „Ticket Market“ platinimo vietose.