Sportas

2020.11.27 22:15

Nesėkmės priežasčių ieškojęs Blaževičius: mums turėtų būti gėda

LRT.lt2020.11.27 22:15

Lietuvos krepšinio rinktinė penktadienį Europos čempionato atrankos mače namuose sensacingai 76:80 nusileido Danijos krepšininkams.

Lietuvos rinktinėje vienas naudingiausių buvo Kauno „Žalgirio“ krepšininkas Marekas Blaževičius, surinkęs 10 taškų, atkovojęs 3 kamuolius ir surinkęs 9 naudingumo balus.

Po mačo kalbėdamas su žiniasklaida vidurio puolėjas rungtynes pavadino „siaubingomis“.

„Mums tai buvo siaubingos rungtynės. Žaidėme be energijos. Jeigu puolime dar žaidėme neblogai, gynyboje neišsirinkome savų žaidėjų visos dvikovos metu. Neprasižengėme ir nesustabdėme kelių varžovų žaidėjų. Mums turėtų būti gėda, negalime taip žaisti su tokiu vardu ant mūsų marškinėlių“, – po dvikovos savikritikos negailėjo krepšininkas.

– Kaip jaučiasi žaidybinės praktikos trūkumas?

– Šiandien gal ir nesijautė, nes po treniruočių pavyko įeiti į ritmą. Prieš tai žaidžiau keletą rungtynių klube. Šiuo metu, manau, kad nebuvo blogai, bet savijauta aikštėje buvo nebloga. Aišku, padariau klaidų, kurių neteko anksčiau daryti, bet su žaidybine praktika tai mažės.

– Marekai, gal gali paaiškinti atsarginių suolelio energijos trūkumą?

– Manau, negalimo numesti visko ant suoliuko ar blogo plano. Prieš tokią komandą turime susikaupti ir parodyti meistriškumą. Visgi šiandien jie norėjo labiau už mus ir jie nusipelnė pergalės. Taip, aišku, negalima. Tai – gėda, turime prisiimti atsakomybę, kad tai daugiau nepasikartotų.

– Ką reikėtų pakeisti žaidime, kad tokie pralaimėjimai nebepasikartotų?

– Reiktų visiems pasižiūrėti. Federacija visiems išdalino „ipad`us“, pasižiūrėti video, pasižiūrėti rungtynių momentus, priešininkų derinius. Jeigu pavyks apsiginti, atsiras energija. Viskas susideda iš smulkių detalių.