Sportas

2020.11.27 22:05

Po istorinės pergalės – danų verdiktas: tai – didžiausias laimėjimas šalies krepšinio istorijoje

LRT.lt2020.11.27 22:05

Danijos krepšinio rinktinė penktadienį sudavė neeilinį smūgį Lietuvos krepšininkams. Vilniuje danai mūsiškius nugalėjo 80:76 ir taip pasiekė pirmą pergalę Europos čempionato atrankos varžybose.

Visas rungtynes greta lietuvių laikęsi Danijos krepšininkai po pertraukos perėmė iniciatyvą ir, sėkmingai atsilaikę iškovojo neįtikėtiną pergalę.

Danijos ekipą į priekį vedė jos lyderis Gabrielis Lundbergas, surinkęs 28 taškus ir mačo pabaigoje traukęs savo rinktinę.

Po dvikovos paklaustas apie tai, ar iš lietuvių pusės nesijautė nervingumo, Danijos ekipos lyderis su tuo sutiko ne iki galo ir pavadino šią pergalę didžiausia jo šalies krepšinio istorijoje.

„Nevartočiau žodžio „nervingi“, jie turi daug patyrusių žaidėjų, jie buvę daugybėje tokių situacijų. Kartais reikia sėkmės, kartais varžovai turi pramesti. Gerai kovėmės, kad būtume geroje pozicijoje likus dviem minutėms, tad daug pagyrų keliauja mūsų komandai ir, mano nuomone, tai buvo be abejonės didžiausia pergalė šalies istorijoje.

Aš pats tiesiog noriu būti agresyvus, žaisti su energija ir pasitikėjimu. Žinau, ką su kamuoliu galiu nuveikti ant parketo ir tiesiog reikia tikėti savimi ir komandos draugais, tada nutiks geri dalykai“, – sakė snaiperis.

Ne ką mažiau savo krepšininkus gyrė ir į istorinę pergalę Danijos komandą atvedęs ekipos strategas Erezas Bittmanas.

„Manau, mano žaidėjai yra didvyriai, personalas taip pat yra didvyriai. Esame nedidelė šalis ir mums tai yra neįtikėtinas pasiekimas. Sakiau savo komandai, kad visą laiką turime išlikti netoli jų, tada visas spaudimas bus jiems.

Net kai atsilikome 7-8 taškais, toliau kovėmės. Dabar manau, kad tai yra diena, kuri gali padaryti įtaką ir visai Danijos krepšinio raidai, nes įrodėme, kad galime žaisti tokiame lygyje. Noriu skirti sekundę ir padėkoti Lietuvos krepšinio federacijai, pastaraisiais metais santykiai tarp mūsų federacijų buvo neįtikėtini.

Lietuvos federacija mus išmokė būti profesionaliais ir labai vertiname tai, kaip jie mus čia sutiko", – sakė komandos treneris.

– Ar galėtumėte šią pergalę pavadinti didžiausia per šalies krepšinio istoriją? – buvo paklausta Danijos trenerio.

– Esu Danijos krepšinio dalimi jau keturis metus, nenoriu nieko įžeisti iš praeities, tačiau tikėtina, kad tai yra herojiškiausia pergalė per visą šalies krepšinio istoriją.

– Ar anksti rungtynėse pajutote, kad Lietuva nėra neįveikiama?

– Manau, kad su sirgaliais vaizdas būtų kitoks, jei čia būtų 11 tūkstančių žmonių. Jie komandą stumia į priekį, pažadina juos. Mačiau, kaip Čekija žaidė prieš Lietuvą ir tai padarė didelę įtaką.

Bet aš visada esu didelis tikėtojas, rungtynės vyksta penki prieš penkis ir nutikti gali visko. Tačiau sugebėjome likti arti pirmoje mačo pusėje, o kai pirmą kartą išsiveržėme į priekį, tikėjau visą laiką.

Mūsų vyrukai taip pat tikėjo, o vienas pagrindinių dalykų buvo tai, kad reikiamu metu mus traukė vyrukas mano kairėje, o visi kiti padėjo ir taip pat prisidėjo, ypatingai gynyboje ir viskas buvo beveik vien asmeninės gynybos dėka.

– Nuo suolo pakilęs Mathiasas Christensenas įmetė 13 taškų, kiek svarbus buvo toks jo pasirodymas?

– Net negalite patikėti, jis žaidžia Danijos čempionate, komandoje, kuri treniruojasi keturis kartus per savaitę popietėmis ir neturi rytinių treniruočių. Septynis metus jis sedėjo ant suolo ir tai buvo pirmas kartas, kai jis apskritai buvo pakviestas į rinktinę. Gal jis buvo toks naivus ir net nesuprato, prieš ką žaidžia, bet po pasirodymas herojiškas, negali nieko daugiau iš jo prašyti.

Tai gali perduoti žinutę ir kitiems – jei turi svajonę, nereikia pasiduoti. Jis praeityje vos nemetė krepšinio prieš dvejus metus, o šį vakarą sužaidė puikias rungtynes.

– Ar manote, kad šita burbulo aplinka padėjo komandai susilipdyti, o tai persidavė ir į aikštę?

– Burbule negali daryti daug dalykų, bet pastaruoju metu bet susikūrėme kažką ypatingo. Dar žaisdami B divizione tris sykius laimėjome po pratęsimo, mūsų komanda vis labiau pradeda tikėti. Aišku, pastaruosius 3,5 metų žaidžia tas pats 8-9 vyrukų branduolys, o tai padėjo sukurti neįtikėtiną chemiją komandoje, o taip pat kas kartą pridedame du ar tris naujus vyrukus.

Tad mūsų vienybė, mūsų vieningumas buvo didžiuliame lygyje, o prisidėjo gal ir tai, kad buvome šiek tiek naivūs ir gal net nesupratome, prieš ką žaidėme ir atkeliavome be jokio spaudimo.

Gal ir tai prisidėjo prie pergalės.