2020.11.27 19:15

Nelauktas antausis: Lietuvos rinktinė namuose sensacingai krito prieš danus

LRT.lt2020.11.27 19:15

Lietuvos rinktinei (1-2) Europos čempionato atrankos langas tarp savų sienų prasidėjo neplanuota – Dariaus Maskoliūno treniruojama rinktinė namuose sensacingai 76:80 (22:21, 24:17, 13:22, 17:20) neprilygo Danijos rinktinei (1-2) ir atrankoje patyrė antrą nesėkmę per tris rungtynes.

Danus į priekį traukė komandos žvaigždė Gabrielis Lundbergas, surinkęs 28 taškus, atkovojęs 7 kamuolius ir ėmėsis iniciatyvos svarbiausiais mačo momentais.

Pirmus du kėlinius Lietuvos rinktinei niekaip nesisekė išlaikyti susikrautos persvaros. Pirmame kėlinyje aikštėje sėkmingai atrodė Marekas Blaževičius, antrame ekipą į priekį bandė traukti tritaškiais prapliupę Tomas Dimša ir Deividas Gailius ir atrodė, kad lietuviai nutols nebepavejamai (33:21).

Visgi Danijos krepšininkai sėkmingai atakavo iš toli ir antram kėliniui persivertus į antrą dalį vėl priartėjo (38:35).

Nepaisant to, šeimininkai kėlinio pabaigoje surengė dar vieną sėkmingą atkarpą ir po dviejų kėlinių buvo priekyje 46:38.

Po pertraukos lietuvių taikikliai puolime užsikirto, o Danijos komanda, besinaudodama šeimininkų klaidomis, sėkmingai savo išpuolius vertė taškais ir kiek netikėtai prieš paskutines dešimt minučių jau turėjo minimalią persvarą (60:59).

Danai ir toliau dirigavo įvykiams aikštėje ir ilgą laiką pirmavo. Lietuvius kiek išjudino Manto Kalniečio ir Deivido Gailiaus tritaškiai, tačiau Danijos komanda nesutriko ir įgijo rekordinę savo persvarą (73:67).

Lietuviai sugebėjo rezultatą išlyginti ir net išsiveržti į priekį, tačiau danai ir vėl parodė charakterį bei po taiklaus metimo, likus žaisti 18 sekundžių, pirmavo 78:76.

Lemiamas Manto Kalniečio tritaškis skriejo pro šalį, o dvi baudas sumetę danai įtvirtino savo pergalę.

Lietuvos rinktinė: Deividas Gailius 16, Tomas Dimša 15, Marekas Blaževičius 10, Regimantas Miniotas 8.

Danijos rinktinė: Gabrielis Lundbergas 28 (7 atk. kam.), Mathiasas Christensenas 13.

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Lietuva – Danija 76:80 (22:21, 24:17, 13:22, 17:20).

Lietuva: Deividas Gailius 16, Tomas Dimša 15, Marekas Blaževičius 10, Regimantas Miniotas 8.

Paskutinė mačo atkarpa prasidėjo dar vienu danų dvitaškiu (59:62). Situacija nesitaisė ir toliau, lietuviai vargo puolime ir niekaip negalėjo pelnyti taškų (59:64).

Lietuvius išjudinti pabandė po keitimo į aikštę sugrįžęs Mantas Kalnietis, tritaškį pridėjo ir Deividas Gailius, o Lietuvos komanda vėl sugebėjo pirmauti (65:64).

Tačiau danai nesutriko ir Lietuvos rinktinė vėl atsiliko (65:68). Likus žaisti tris su puse minutės Lietuvos situacija darėsi kritinė (67:73). Visgi Regimantas Miniotas ir Deividas Gailius padėjo lietuviams priartėti (71:73). Netrukus pastarasis rezultatą ir išlygino (73:73).

Po Manto Kalniečio baudos metimo lietuviai pirmavo 74:73. Visgi čia pat danai vėl vertė mūsiškius vytis (74:76). Jonas Mačiulis itin sudėtingu metimu vėl lygino rezultatą (76:76). Tačiau danai vėl išsiveržė į priekį 78:76 ir paliko lietuviams 18 sekundžių išsigelbėti.

Po trečiojo kėlinio: Lietuva – Danija 59:60 (22:21, 24:17, 13:22).

Lietuva: Tomas Dimša 15, Marekas Blaževičius 10, Deividas Gailius 9, Arnas Velička 6.

Po pertraukos Danijos komanda ir toliau laikėsi arti (46:40). Tuo tarpu Lietuvos komandos taškų sąskaitą antroje mačo dalyje po prasiveržimo atidarė Mindaugas Kuzminskas (48:40). Šeimininkams žaidimas nesiklijavo ir toliau, o danai artėjo (48:45).

Situacija nesikeitė ir toliau, mat likus žaisti apie tris minutes lietuviai pirmavo vos dviem taškais (50:48). Čia pat danai sugebėjo vėl išsiveržti į priekį, bet juos kiek ataušino Mareko Blaževičiaus dvitaškis su pražanga (52:51). Komandos ir toliau keitėsi tiksliais išpuoliais, tačiau lietuviai turėjo vytis varžovus (56:57).

Po antrojo kėlinio: Lietuva – Danija 46:38 (22:21, 24:17).

Lietuva: Tomas Dimša 10, Deividas Gailius 9, Marekas Blaževičius 8, Eimantas Bendžius 5.

Antrą ketvirtį lietuviai pradėjo dar vienu taikliu metimu (24:21). Šeimininkai sėkmingai gynėsi, realizavo savo šansus puolime ir netrukus vėl atitrūko (30:21).

Deivido Gailiaus tritaškis leido mūsiškiams pabėgti ir dviženkliu pranašumu (33:21). Visgi tada šeimininkai stabtelėjo ir leido Danijos komandai priartėti (33:28). Bet ir tada lietuviai nepanikavo ir vėl pabėgo (38:30).

Visgi danai surengė dar vieną spurtą ir dar sykį pradėjo kvėpuoti šeimininkams į nugaras (38:35). Čia pat nuo suolo pakilęs Tomas Dimša du sykius paeiliui pataikė iš toli ir vėl suteikė favoritams erdvės (44:35).

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Danija 22:21.

Lietuva: Marekas Blaževičius 8, Tomas Dimša 4, Mindaugas Kuzminskas ir Eimantas Bendžius po 3.

Sužaidus maždaug dvi minutes lietuvius į priekį išvedė Tomas Dimša, tačiau netrukus rezultatą svečiai išlygino (2:2). Visgi čia pat lietuviai vėl atitrūko (7:2).

Danai puolime strigo, o šeimininkai ir toliau kontroliavo rungtynes (10:4). Kėliniu persivertus į antrą pusę danai pora sėkmingų epizodų šiek tiek pristabdė varžovus, bet Lietuvos komanda ir toliau pirmavo (14:9). Netrukus savo metimus pataikė Deividas Gailius ir Arnas Velička, o lietuviai nutolo ir dar labiau (18:9).

Tačiau Danijos komanda įsišaudė iš toli ir mūsiškiams per daug pabėgti neleido (20:18). Negana to, netrukus jie pataikė ir dar vieną tolimą metimą bei pirmą kartą rungtynėse privertė lietuvius vytis varžovus (20:21).

Tokia situacija ilgai nesitęsė ir Marekas Blaževičius baudomis vėl išvedė į priekį Lietuvą (22:21).

*****

Lietuviai rungtynes pradėjo tokiu penketu: Mantas Kalnietis, Tomas Dimša, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius, Laurynas Birutis.

*****

Šiose rungtynėse nežais Martynas Echodas, mat treneriai priėmė sprendimą aukštaūgio susitikimui neregistruoti.

Pasauliniame FIBA rinktinių reitinge danai užima 59-tą poziciją ir tarp visų Senojo žemyno pirmenybių atrankos turnyro komandų lenkia tik šveicarus (63-ta). Lietuviai savo ruožtu reitinge žygiuoja 8-ti.

C grupėje, kurioje be lietuvių, danų ir belgų dar rungtyniauja ir čekai, Danijos krepšininkai po pirmųjų dviejų vasario mėnesį sužaistų rungtynių pergalių savo sąskaitoje dar neturi.

Erezo Bittmano auklėtiniai pirmajame atrankos turnyro mače po atkaklios išvykoje kovos nusileido Čekijai (71:75), o namuose neprilygo belgams – 72:88.

Lietuvos rinktinė vasarį netikėtai skaudžiai nudegė Belgijoje (65:86), o po kelių dienų atsigriebė Vilniuje įveikdami čekus – 97:89.

Vilniuje surengtame „burbulo“ turnyrai danai penktadienį susitinka su lietuviais, o sekmadienį jų laukia Čekijos rinktinės iššūkis.

Lietuviai, savo ruožtu, sekmadienį susitiks su belgais, kuriems sieks revanšuotis už skaudžią nesėkmę vasarį.

Vilniaus burbulas startavo jau penktadienio popietę – pirmose rungtynėse Belgijos rinktinė pademonstravo galingą žaidimą ir 90:62 parbloškė čekus bei iškovojo trečią pergalę iš tiek pat galimų.