Sportas

2020.11.26 22:28

Komandos potencialu gynyboje tikintis Schilleris: išsikasame sau per gilias duobes

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.11.26 22:28

Spalį – penkios pergalės. Lapkritį – nulis. Taip pirmuosius du mėnesius 2020–2021 m. sezone Eurolygoje pažymėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Paskutiniame šio besibaigiančio mėnesio išbandyme Martino Schillerio auklėtiniai vėl lipo iš gilios duobės, tačiau nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipai – 75:83.

Po pirmosios mačo dallies 13 taškų skirtumu atsilikę kauniečiai (32:45) trečiojo kėlinio pradžioje pralaimėjo atkarpą 14:2 ir nuo „Zenit“ klubo atsiliko net 25 taškų skirtumu.

„Žalgiriui“ situaciją pavyko stabilizuoti sužaidus solidų ketvirtąjį ketvirtį (24:17), tačiau Xavi Pascualio treniruojama Rusijos ekipa iniciatyva iniciatyvą savo rankose išlaikė iki susitikimo pabaigos.

Penktąją iš eilės nesėkmę turnyre patyrę žalgiriečiai pirmą kartą šiame sezone turi neigiamą pergalių pralaimėjimų balansą, tačiau M. Schilleris tiki – jo komandos žaidimas turi potencialo augti.

„Sugebėjome gerai sužaisti rungtynes tik spurtų atkarpose. Turėjome pagerinti smulkius dalykus, kad sugrįžtume į rungtynes. Mes sau išsikasėme duobę antrosios rungtynių dalies pradžioje. Vėl sugebėjome išlipti iš duobės, bet tuos duobės yra per gilios, kad iš jų išliptume per 40 minučių.

Per paskutines 16 minučių laimėjo rungtynes rezultatu 41:26. Gerai atrodėme gynyboje. Nesirūpiname puolimu, nes jis funkcionuoja. Negali taip giliai kristi į duobes prieš geras komandas“, – kalbėjo „Žalgirio“ specialistas.

– Ko trūksta žalgiriečiams trečiųjų kėlinių pradžioje? Ar tai energijos ir motyvacijos klausimas?

– Žaidėjai demonstruoja energiją ir motyvaciją. Žaidėjams trūksta supratimo situacijose, bet nemotyvacijos ar energijos.

– Kokios problemos ginantis nuo varžovų tritaškių?

– Turime geriau gintis. Turime būti arčiau metikų. Turime būti šalia jų, kai jie lenda iš už užtvarų. Turime likti išvien, kai varžovai atakuoja.

Neturiu problemų su sunkiais varžovų metimais, pavyzdžiui, kai Willas Thomasas pataikė sudėtingą metimą. Mes, treneriai, pyksime už puikių metikų tritaškius iš gerų situacijų. Turime gintis geriau.

– Kas lėmė prastą antrosios mačo dalies pradžią?

– Žaidėjų komunikacijos trūkumai gynyboje buvo varžovų tritaškių pasėkmė. Tai iš tikrųjų paveikė rungtynes.

– Ką reikia pataisyti gynyboje?

– Geriau bendrauti. Reikia atverti burnas ir komunikuoti. Reikia padėti vienas kitam ir suprasti vienas kito veiksmus.

– Kodėl Rokas Jokubaitis ar Joffrey Lauvergne`as buvo pakeisti trečiojo kėlinio pradžioje? Ar jie buvo atsakingi už prastą trečiojo ketvirčio atkarpą?

– Jie buvo atsakingi už kelias situacijas gynyboje. Niekada neteisiu žaidėjų viešai. Tai – rūbinės dalis. Taip, jie buvo atsakingi už dalį situaciją, kaip ir jie padėjo sugrįžti į rungtynes. Nėra reikalo kritikuoti šių dviejų žaidėjų.

– Kaip reikia išlipti iš šios penkios penkių pralaimėjimų duobės?

– Reikia tiesiog stovėti tiesiai ir tęsti darbus. Buvo patenkinti dėl gynybos prieš varžovų „pikenrolą“ bei atskirų situacijų gynyboje. Žaidėjai turi tęstis darbą. Šiame lygyje neužtenka būti geru tik gynyboje ar puolime. Tai – aukšto lygio krepšinis, todėl turi sumažinti klaidas, kad galėtum būti konkurencingas.

Rungtynių tematika pastaruoju metu yra ta pati – žaidėjai sugeba suteikti sugrįžti į rungtynes, bet mūsų duobės dvikovose yra per gilios.

– Atrodo, kad Artūras Milaknis yra duobėje šioje sezono atkarpoje. Kas nutiko jo žaidimui?

– Tai metimų atlikimas. Aišku, kad Milas specialiai neprameta metimų. Varžovų komandos jam skiria didžiulį dėmesį. Jis vienas geriausių lygos metikų po užtvarų, todėl dėmesys jam yra skiriamas didžiulis. Milas psichologiškai laikosi gerai ir metikas negalvoja apie pramestus metimus, kamuolys vėl įkris į krepšį.

– Ar manote, kad „Žalgirio“ gynyba gali būti geresnė?

– Manau, kad komanda turi potencialo gintis geriau. Aišku, kad mums trūksta P. Garino, kuris ir buvo pakviestas, kad stabdytų varžovų žaidėjus ties perimetru. Jis yra puikus gynėjas, galintis sustabdyti „karštus“ varžovų žaidėjus, jis ir buvo pakviestas dėl geros gynybos.

Negali laidyti pasiteisinimų. Kai jis grįš, nežinia, kad jis grįš, mes jo galime laukti dar mėnesius. Turime kaip komanda tobulėti. Esu užtikrintas, kad gynyboje mes galime atrodyti geriau.

– Kokia yra komandos psichologinė būsena po penkių pralaimėjimų?

– Po penkių pralaimėjimų komandos psichologinė būsena, aišku, nėra pozityvi. Atletai nori laimėti. Nieko nėra sėkmingiau už sėkmę, tai juk padeda pakelti pasitikėjimą savimi. Kaip bebūtų, komandos branduolys yra labai stiprus psichologiškai. Tokie žaidėjai kaip Jankis, Thomas Walkupas ar Marius išlaiko iškeltą galvą ir žaidėjai nepalūš. Aš tikiu tuo nuoširdžiai.

Rungtynių įrašas:

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Sankt Peterburgo „Zenit“