2020.11.26 19:11

Spurto ketvirtame kėlinyje nepakako – „Žalgiris“ namuose neatsilaikė prieš „Zenit“

LRT.lt2020.11.26 19:11

Kauno „Žalgirio“ (5-6) pralaimėjimų serija Eurolygoje tęsiasi ir toliau – kauniečiai ketvirtadienį savo arenoje 75:83 (15:23, 17:22, 19:21, 24:17) neprilygo Sankt Peterburgo „Zenit“ (6-2) komandai ir turnyre suklupo jau penktą sykį iš eilės.

Kauniečiams mačas prasidėjo sėkmingai ir po geros Joffrey Lauvergne`o atkarpos šeimininkai kurį laiką kontroliavo rungtynes, tačiau vėliau užsikūrė „Zenit“ gynėjas Austinas Hollinsas.

Šis ėmėsi iniciatyvos, pataikė abu mestus tritaškius, visas penkias baudas ir, per vieną kėlinį surinkęs 13 taškų, po pirmo kėlinio leido savo komandai turėti persvarą (23:15).

Situacija ženkliai nesikeitė ir antrajame kėlinyje – Rusijos klubas sėkmingai gliaudė kauniečių gynybą ir dažnai savo išpuolius baigė taškais.

„Žalgirį“ bandė traukti tris tritaškius per kėlinį įmetęs Marius Grigonis, tačiau kitoje aikštės pusėje tolimais metimais žalgiriečius baudė Kevinas Pangosas ir KC Riversas, tad, mačui įpusėjus, žalgiriečių deficitas buvo dviženklis (32:45).

Per pirmus du kėlinius svečiai pataikė 6 tolimus metimus iš 12 (50 proc.).

Antrąją mačo dalį svečiai pradėjo kosmine atkarpa – pataikė pirmus tris mestus savo tolimus metimus ir taip vis sparčiau artėjo prie pergalės (59:34).

Visgi antroje kėlinio pusėje kauniečiai daugiausiai J. Lauvergne`o pastangomis deficitą šiek tiek apkarpė ir prieš paskutinę mačo dešimties minučių atkarpą atsiliko 15 taškų (51:66).

Paskutiniame kėlinyje kauniečiai gana greitai surengė kelias rezultatyvias atakas ir netrukus jų deficitas sumažėjo iki dešimties taškų (58:68).

Laikas bėgo, komandos keitėsi atakomis, o kauniečiai sugebėjo sumažinti deficitą iki vienženklio (67:76).

Tačiau svečiai paskutines minutes nuo kauniečių šturmo atsilaikė ir pergalingos persvaros iš savo rankų nebepaleido.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18 (4/4 trit.), Joffrey Lauvergne‘as 17 (8 atk. kam.), Augustine‘as Rubitas 12.

„Zenit“: Austinas Hollinsas 20, Willas Thomasas 16, Kevinas Pangosas 13 (7 rez. perd.), Alexas Poythressas 11.

Gražiausi rungtynių epizodai iš neperžengiamu iššūkiu „Žalgiriui“ tapusio mačo su „Zenit“

Po dvikovos ją laidoje „Eurolyga per LRT“ aptarė P. Cubera ir T. Purlys, išskyrė esminius dvikovos akcentus.

Laidos įrašas – jūsų dėmesiui žemiau:

Eurolyga per LRT. Tomas Purlys po pralaimėjimo „Zenit“ dėmesį atkreipė į gynybą prieš varžovų tritaškius

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Zenit“ 75:83 (15:23, 17:22, 19:21, 24:17).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 28, Joffrey Lauvergne`as 17, Augustine`as Rubitas 12, Nigelas Hayesas 9.

Paskutinį ketvirtį dvitaškiu pradėjo Artūras Gudaitis (51:68), tačiau tolimu metimu netrukus atsakė Nigelas Hayesas (54:68). Čia pat amerikietis pridėjo dar dvi baudas ir skirtumas šiek tiek sumažėjo (56:68).

Netrukus iš varžovo kamuolį nugvelbęs ir galingai jį iš viršaus įkrovės J. Lauvergne`as kauniečius priartino dar labiau (58:68). Taškų sąskaitą pagaliau atsidarė Rokas Jokubaitis ir po ilgos pertraukos skirtumas tapo vienženklis (62:70).

Visgi svečių iš ritmo tai neišmušė ir jie netrukus vėl pabėgo (62:74). Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, kauniečiai deficitą vėl šiek tiek sumažino (69:78).

Vis dėlto netrukus Willas Thomasas iš sudėtingos situacijos pataikė svarbų tritaškį ir taip dar labiau priartino savo ekipą prie pergalės (69:81).

Tačiau kauniečiai rankų nenuleido ir po M. Grigonio baudų priartėjo (75:81). Visgi per likusią minutę svečiai atsilaikė ir taip turėtos persvaros iš savo rankų nebeišleido.

Po trečiojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Zenit“ 51:66 (15:23, 17:22, 19:21).

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne`as 15, Marius Grigonis 13, Augustine`as Rubitas 8, Paulius Jankūnas 6.

Po pertraukos varžovai atsidarė dviem tolimais metimais ir kauniečių duobė pradėjo gilėti itin staigiai (32:51). A. Rubitas pataikė dvitaškį, bet dar sykį tritaškį paleido Willas Thomasas ir deficitas pasiekė 20 taškų (34:54).

Netrukus į šeimininkų krepšį įkrito ir ketvirtas tolimas metimas paeiliui, dar dvitaškį pridėjo K. Pangosas ir mačo baigtis vis labiau aiškėjo (34:59). Visgi čia pat deficitą kiek apkarpė Th. Walkupo ir M. Grigonio metimai (39:59). Laikui bėgant, situacija ženkliai nesikeitė ir toliau (41:61).

J. Lauvergne`as tradiciniu sau stiliumi įkrovė iš viršaus ore, taip šiek tiek sumažindamas atsilikimą (45:63). Prancūzas pataikė dar sykį ir kauniečiai priartėjo dar labiau (51:66).

*****

Pertraukos metu laidoje „Eurolyga per LRT“ P. Cubera ir Tomas Purlys aptarė trūkstamą žalgiriečių gynėjų indėlį, sėkmingą J. Lauvergne`o žaidimą bei kitus pirmos mačo dalies akcentus.

Laidos įrašas – žemiau:

Eurolyga per LRT. Po slogios pirmosios pusės prieš „Zenit“ – apie laisvus varžovų tritaškius ir neišnaudotą „Žalgirio“ gynėjų potencialą

Po antrojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Zenit“ 32:45 (15:23, 17:22).

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne`as 11, Marius Grigonis 9, Augustine`as Rubitas 6.

Antrą kėlinį tolimu metimu svečių komandoje pradėjo KC Riversas, tačiau netrukus dvitaškiu atsakė Nigelas Hayesas (17:26). Tolimų metimų sąskaitą atsidarė ir Kevinas Pangosas, o žalgiriečių deficitas pasiekė naują rekordą (17:31). Sustojusį šeimininkų puolimą išjudinti pabandė A. Rubitas bei M. Grigonis, bet žalgiriečių deficitas vis dar buvo dviženklis (22:33).

Porą metimų pataikė J. Lauvergne`as, tačiau kėliniui artėjant prie pusės situacija švieslentėje reikšmingai nesikeitė (26:38). Gynyboje kauniečiai ir toliau turėjo bėdų, nuo jų negelbėjo ir M. Grigonio tritaškis (29:40).

Netrukus tolimais metimais keitėsi K. Pangosas ir M. Grigonis (32:43).

Po pirmojo kėlinio: „Žalgiris“ – „Zenit“ 15:23.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne`as 7, Thomasas Walkupas, Lukas Lekavičius, Paulius Jankūnas ir Augustine`as Rubitas po 2.

Mačą dvitaškiu pradėjo Joffrey Lauvergne`as (2:0). Varžovai baudos metimu atsidarė savo sąskaitą, tačiau J. Lauvergne`as įmetė dar vieną dvitaškį (4:1). Ekipos apsikeitė rezultatyviais išpuoliais, o kauniečiai toliau pirmavo (6:4).

Tačiau po dvi pražangas surinko Paulius Jankūnas ir Steve`as Vasturia, o Artūras Gudaitis baudomis rezultatą išlygino (6:6). Netrukus po greito svečių išpuolio kauniečiai pirmą sykį turėjo vytis varžovus (6:8).

Čia pat pirmą Eurolygos sezono tritaškį pataikė J. Lauvergne`as, o rezultatas buvo lygus (11:11). Visgi tada sekė nedidelė duobelė, po kurios Kauno klubas atsiliko 11:15.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Lukas Lekavičius pataikė dvitaškį, tačiau vis labiau įsimėtęs Austinas Hollinsas dar sykį pataikė iš toli (13:18). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis žalgiriečiai ir toliau nesugaudė A. Hollinso ir jų deficitas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (13:23).

Paskutinis kėlinio akcentas buvo Augustine`o Rubito pataikytas dvitaškis (15:23).

*****

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo tokiu penketu: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Steve`as Vasturia, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne`as.

Rusijos klubo penketukas: Kevinas Pangosas, Austinas Hollinsas, Willas Thomasas Mateušas Ponitka, Artūras Gudaitis.

Laidoje „Eurolyga per LRT“ prieš susitikimą LRT.lt sporto žurnalistas Paulius Cubera ir krepšinio treneris Tomas Purlys aptarė kelis svarbius faktorius – Artūro Gudaičio įtaką „Zenit“ žaidimui, gynyba paremtą Xavi Pascualio krepšinį bei pirmąją kauniečių sezono dalį.

Eurolyga per LRT. Purlys prieš „Žalgirio“ rungtynes su Gudaičio ekipa – apie lietuvio stabdymą ir nepamatuotą kritiką Schilleriui

Turnyro lentelėje sezono pradžioje pirmavę žalgiriečiai po praėjusią savaitę Milane patirto pralaimėjimo „AX Armani“ klubui užima 9-ąją poziciją.

Xavi Pascualio treniruojama Rusijos ekipa, šį pirmadienį atkeltose trečiojo turo rungtynėse įveikusi Vitorijos „Baskonia“ (77:70), rikiuojasi 6-ta.

„Zenit“ krepšininkai kartu su „AX Armani“ ir toliau yra mažiausiai rungtynių turnyre (po 7) sužaidę klubai. Tiesa, rusų ekipos sąskaitoje yra tik du pralaimėjimai ir penkios pergalės.

Sankt Peterburgo klube rungtyniauja ne vienas buvęs „Žalgirio“ krepšininkas. Tarp tokių – Artūras Gudaitis, Kevinas Pangosas ir K.C. Riversas.

Beje, pastarajam prieš laukiantį mačą buvo įteiktas LKL čempiono žiedas, kuriuo dėl nutraukto praėjusio sezono amerikietis nebuvo apdovanotas anksčiau.