Sportas

2020.11.26 17:37

„Sveiks, valio!” filosofinis žvilgsnis į futbolą. Pokalbis su filosofu Pauliumi Gritėnu

LRT.lt2020.11.26 17:37

„Sveiks, valio!“ pristato naują tinklalaidės epizodą. Antroje laidoje Agnė Žiukaitė kalbina filosofą ir didelį futbolo gerbėją Paulių Gritėną ir drauge mėgina pasižiūrėti į futbolą iš kitos – šį kartą filosofinės – pusės.

Šiame epizode futbolas aptariamas kaip socialinis daugiasluoksnis reiškinys, kuris įtraukia milijonus žmonių visame pasaulyje. Diskutuojama, kokią vietą futbole užima filosofija, ką reiškia treneriui ar klubui turėti, diegti ir puoselėti savo filosofiją, prisimenama, kokią prasmę futbole atrado žymūs filosofai.


Tinklalaidės autoriai – feisbuko puslapio „Sveiks, valio!“ ir to paties pavadinimo futbolo žurnalo komanda. Daugiau nei 5 tūkst. narių bendruomenę subūrę Artūras Žarnovskis ir Agnė Žiūkaitė.

„Sveiks, valio!” atsiriboja nuo rezultatų ir turnyro lentelių, o nagrinėja klausimus ir temas, esančias aplink futbolą – nuo psichologijos ir geopolitikos, iki meno ar sirgalių kultūros.

Futbolo klubų tradicijos tęsiasi ilgiau nei šimtą metų. Per tą laiką futbolas iš pramogos tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, daranti įtaką kitoms sritims: formuojant socialines žinutes, stiprinant bendruomeniškumą. Futbolas tampa įkvėpimu menininkams, dvasininkams ir kt. Futbolo stadione galima pastebėti reiškinius, kurie tik vėliau tampa pastebimi visuomenėje, futbolas daro įtaką net ir politikai.

Šios tinklalaidės tikslas – pademonstruoti futbolą kaip socialinį bei kultūrinį reiškinį.