Sportas

2020.11.26 15:01

Argentina atsisveikina su Maradona: minios sirgalių, ašaros ir neramumai gatvėse

LRT.lt2020.11.26 15:01

Argentinos sostinėje Buenos Airėse šalies futbolo gerbėjai atsisveikina su trečiadienį mirusiu Diego Maradona. Ketvirtadienį anksti ryte į prezidentūros rūmus buvo atvežtas karstas su futbolo legenda, o atiduoti pagarbą mirusiam tautiečiui dar prieš atveriant įėjimą į rūmus buriavosi minios žmonių.

Į viešą buvusio futbolininko pagerbimo ceremoniją žmonės rinkosi dar prieš 6 valandą ryto ir traukė velioniui skirtas dainas.

Sirgaliai išsirikiavo ilgoje eilėje, kad galėtų nors trumpam pamatyti Argentinoje didvyriu laikomo D. Maradonos karstą. Praeidami žmonės ne tik liejo ašaras ir skyrė atminimo žodžius mirusiai įžymybei, bet ir mėtė marškinėlius bei kitus atminimo simbolius.

Su futbolininku ankstyvą ketvirtadienio rytą prezidentūroje atsisveikino šeimos nariai, šalies garsenybės bei sporto žvaigždės.

Buenos Airių gatvėse tarp policijos ir futbolo gerbėjų kilo nedideli susistumdymai, kai sirgaliai norėjo prasibrauti arčiau savo dievuko karsto. Tiesa, netrukus teisėsaugos pareigūnai neramumus numalšino.

Ašaras gatvėse liejo ir jauni sirgaliai, kurie gyvai D. Maradonos žaidžiančio nėra matę.

Nors šalyje galioja buriavimosi viešumoje suvaržymai dėl koronaviruso pandemijos, džiulė žmonių minia rinkosi prie obelisko, esančiose Buenos Airėse, kur toliau pagerbiamas mirusysis.

Žmonės D. Maradonos gedi visoje Argentinoje. Dešimtą valandą trečiadienio vakare, prisimenant buvusio futbolininko marškinėlių numerį, visoje šalye nuaidėjo griausmingi plojimai, sirenos bei buvo uždegti žibintai, skirti D. Maradonai.

Pirmajame profesionliame legendos klubo „Argentinos Juniors“ stadione į dangų buvo paleisti fejerverkai.

Mirusią futbolo legendą simboliškai pagerbė ir „Boca Juniors“ klubas, su kuriuo D. Maradona yra tapęs Argentinos čempionu. „Bomboneros“ stadione buvo užgesintos beveik visos šviesos išskyrus vieną – žibintą VIP ložėje, iš kurios D. Maradona stebėdavo komandos rungtynes.

D. Maradona bus palaidotas ketvirtadienį Buenos Airių pakraštyje esančiose kapinėse, kur yra palaidoti jo tėvai.