Sportas

2016.02.21 21:52

T. Pačėsas: parodėme, kad galime gintis prieš „Žalgirį“

ELTA2016.02.21 21:52

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos vairą prieš du mėnesius perėmęs Tomas Pačėsas sekmadienį džiaugėsi pirmuoju titulu. Vilniuje vykusiame „Karaliaus Mindaugo taurės“ turnyro finale „Lietuvos rytas“ 67:57 nugalėjo Kauno „Žalgirį“ ir po šešerių metų pertraukos iškovojo trofėjų.

Vilniaus klubo treneris spaudos konferencijoje pagyrė savo varžovus ir džiaugėsi teisingais sprendimais ruošiantis turnyrui.

„Rungtynės buvo gynybinės. „Žalgiris“ yra disciplinuota ir organizuota komanda, kuri privertė mus daug kartų suklysti. Prasidėjo daug kontaktinės kovos ir tai išprovokavo daug mūsų klaidų. Šią problemą turime gydyti. Parodėme, kad galime gintis prieš Eurolygos komandą, dominavome kovoje dėl atšokusių kamuolių. Perstatėme Antaną Kavaliauską į ketvirtą poziciją, kurioje jis jau adaptavosi. Dar turime gerinti įžaidėjų žaidimą, – kalbėjo T. Pačėsas. – Sveikinu savo žaidėjus, sirgalius ir klubo organizaciją su šia pergale, kurios buvo laukta eilę metų. Tai yra visų nuopelnas.“

T. Pačėsas rungtynių metų ne kartą audringai reagavo į įvykius aikštėje. Jis užsiminė, kad Lietuvos krepšinio lygos (LKL) svarbiausioms kovoms gali tekti kviestis arbitrus iš užsienio.

„Nenoriu komentuoti teisėjų darbo, bet pagal mano reakcijas rungtynių metu galite spręsti, ar esu patenkintas jų darbu. Teisėjams buvo sunku, nes rungtynėse buvo daug kontaktų. Kiek žinau, LKL valdyboje yra svarstomas klausimas kviestis atkrintamosioms varžyboms arbitrus iš užsienio", – pripažino T. Pačėsas.

„Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius liko patenkintas savo auklėtinių kovingumu, bet pasigedo šaltakraujiškumo.

„Noriu pasveikinti „Lietuvos rytą“ su iškovotu trofėjumi. Savo žaidėjams galiu išreikšti priekaištus dėl šalto proto stokos, bet vyrai paliko aikštelėje savo širdis. Gynėmės fantastiškai, bet pritrūko geresnių sprendimų, šviežesnės galvos ir geresnio pataikymo procentų", – pralaimėjimo priežasčių ieškojo Š. Jasikevičius.

Š. Jasikevičiaus nuomone, didelę įtaką rungtynių eigai turėjo dvi greitos Pauliaus Jankūno pražangos. Dėl jų strategas turėjo priekaištų teisėjams.

„Nesinori menkinti varžovų, bet labai daug metimų prametėme laisvi. Man nepatiko dvi pražangos, kurios buvo skirtos P. Jankūnui. Manau, kad tokiose kietose rungtynėse jos nebuvo kontekste. Tai turėjo įtakos mačo eigai. Dėl diskusijų su teisėjais – diskutuosiu tiek, kiek reikės ginant savo komandą", – kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas A. Kavaliauskas didžiavosi savo komandos draugais.

„Žalgiris“ yra gera komanda, turinti daug patirties. Mes juos sustabdėme ir leidome įmesti tik 57 taškus. Gerai kovojome dėl atšokusių kamuolių. Treneriai mus įtikino, kad jeigu kovosime iki galo ir žaisime pagal taisykles, viskas bus gerai. P. Jankūno pražangos mums padėjo, nes jis yra aukšto lygio žaidėjas. Be Pauliaus „Žalgiris“ yra visai kitoks. Didžiuojuosi visa savo komanda", – teigė A. Kavaliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.