Sportas

2020.11.25 19:23

Maradoną asmeniškai pažinojęs Ivanauskas: tai – viena didžiausių netekčių futbole

atnaujinta 20.04
LRT RADIJAS, LRT.lt, Ramūnas Jakubauskas, BNS2020.11.25 19:23

Futbolo pasauliui netekus legendinio Argentinos žaidėjo Diego Maradonos, buvęs Lietuvos futbolo rinktinės treneris Algimantas Liubinskas teigia – netekome nepakartojamo futbolininko, pasižymėjusio puikia technika, lyderio savybėmis, taip pat ekstravagantiškumu. Garsus buvęs Lietuvos futbolininkas ir treneris Valdas Ivanauskas taip pat prideda, kad tai – viena didžiausių netekčių.

„Futbolo pasaulis neteko įžymaus žaidėjo. Jis buvo nedidelio ūgio, bet fiziškai tvirtas, turėjo labai gerą driblingą. Pamenu, 1987 metais, kai stažavausi Milano klube, tai „Napoli“ komanda tuo metu Italijoje blizgėjo. Mačiau jų triumfą, kaip jie šventė. Tada klubas Maradonos dėka buvo, sakykim, aukščiausiame pike. Taip pat, aišku, ir kai Meksikoje jis tapo pasaulio čempionu, ta „Dievo ranka“ (legendinis ranka įmuštas įvartis – LRT.lt), puikiai tą atsimename“, – prisiminimais su LRT RADIJU dalijasi A. Liubinskas.

Buvęs Lietuvos rinktinės strategas pabrėžia, kad, nors nelaiko Maradonos geriausiu istorijoje futbolininku, argentinietis, anot jo, buvo unikalus.

„Pirmiausia – ekstravagantiškas, nepakartojamas. Jo pakartoti neįmanoma. Puikus driblingas. Galėjo apeiti kelis gynėjus ir smūgiuoti, puikiai valdė kairę koją. Driblingas buvo greityje.

Kitas dalykas – jo povyza, tos lyderio savybės. Nominaliai jis buvo saugas, bet atsirasdavo priekinėje linijoje, mušdavo įvarčius, vadovavo komandai. Buvo nepakartojamas“, – apie legendinį argentinietį LRT RADIJUI pasakoja A. Liubinskas.

Lietuvos futbolo legendos: tai – viena didžiausių netekčių

Legendiniai Lietuvos futbolininkai sukrėsti vieno geriausių pasaulio futbolininkų argentiniečio D. Maradonos mirties, jų teigimu, tai – viena didžiausių netekčių futbole.

„Šokas. Labai sukrėtė šita naujiena, nes jis buvo labai šiltas žmogus, futbolo žmogus, futbolo veidas“, – BNS trečiadienį sakė ilgametis Lietuvos futbolininkas ir treneris Valdas Ivanauskas.

„Teko jį matyti, teko juo žavėtis, tai labai didelis sukrėtimas“, – pridūrė jis.

V. Ivanauskas teigė asmeniškai pažinojęs D. Maradoną, jų keliai buvo susidūrę Baltarusijos Bresto „Dinamo“ komandoje.

„Aš asmeniškai pažinojau D. Maradoną, turbūt girdėjote, kad teko su juo vesti sunkias derybas, bet jis buvo pakviestas į Bresto „Dinamo“, į prezidento pareigas. Teko būti ir jo namuose Dubajuje. Likę geri atsiminimai apie jį“, – teigė V. Ivanauskas.

Pasak jo, tai – viena didžiausių netekčių futbole.

„Aišku, tai yra viena didžiausių netekčių, skaudu, kad tokio amžiaus legendos palieka pasaulį“, – teigė jis.

„Jis buvo sutvertas futbolui“

Vienas geriausių šalies futbolininkų Arminas Narbekovas BNS teigė žavėjęsis D. Maradonos žaidimu, jo teigimu, tai buvo viena didžiausių legendų futbole.

„Jis buvo sutvertas futbolui – čia Dievo dovana. Mirė viena iš didžiausių legendų, kiek teko matyti futbole“, – sakė A. Narbekovas.

„Iš tikrųjų, tai – nelaukta žinia“, – pridūrė jis.

A. Narbekovas teigė asmeniškai nesusidūręs su D. Maradona, tačiau tokių vilčių buvo.

„Galvojom, kad teks susidurti olimpiadoje, kai jis žadėjo dalyvauti su Argentina, nes mes buvome viename pogrupyje, bet galutinis rezultatas buvo neigiamas“, – teigė vienas geriausių Lietuvos futbolininkų.

Apie legendinio argentiniečių futbolininko D. Maradonos mirtį pranešta trečiadienį, jam spalio 30-ąją buvo sukakę 60 metų.

Skelbiama, kad futbolo legenda mirė nuo širdies smūgio, praėjus vos dviem savaitėms po išrašymo iš ligoninęs, kur jam buvo atlikta operacija kraujo krešuliui iš galvos smegenų pašalinti.

D. Maradona kartu su Brazilijos futbolo žvaigžde Pele laikomas vienu geriausių visų laikų futbolininku.

Jis buvo Argentinos rinktinės kapitonas per 1986 ir 1990 metų Pasaulio futbolo čempionatus, taip pat žaidė Argentinos klube „Boca Juniors“ ir Barselonos bei Neapolio klubuose.

Pastaruoju metu D. Maradona buvo Argentinos klubo „Gimnasia y Esgrima“ vyriausiasis treneris.

Argentinos prezidentas Alberto Fernandezas, reaguodamas į D. Maradonos mirtį, nedelsdamas paskelbė trijų dienų nacionalinį gedulą.

D. Maradona pasižymėjo garsiuoju „Dievo rankos“ įvarčiu, kurį pelnė 1986-ųjų Pasaulio taurės ketvirtfinalio rungtynėse su Anglija.