Sportas

2020.11.25 16:15

Schilleris: apie Xavi Pascualio specifiką, duobes pirmose rungtynių dalyse ir pokalbį su Messina

LRT.lt2020.11.25 16:15

Kauno „Žalgiris“ tęsia pasirodymą Eurolygos varžybose ir jau ketvirtadienį priims dar vieną varžovą – į Kauną atvyksta Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas su Artūru Gudaičiu.

Tiesioginę rungtynių transliaciją nuo 19.30 val. tiesiogiai stebėkite LRT kanalu ir portale LRT.lt.

Rusijos klubas sezono pradžioje kentėjo dėl koronaviruso infekcijos, tačiau dabar yra visiškai pagijęs ir su 5 pergalėmis per 7 mačus yra vienas turnyro lyderių.

Solidžią statistiką čia demonstruoja ir lietuvis Artūras Gudaitis, kuris per rungtynes meta po 10,2 taško, atkovoja 4,5 kamuolio ir renka po 12,8 naudingumo balo per rungtynes.

Prieš laukiantį iššūkį kauniečių strategas Martinas Schilleris išskyrė gerą Rusijos komandos žaidimą išvykose ir pagyrė ekipos gynybinius sugebėjimus.

„Atvyksta „Zenit“, labai gerai žaidžia išvykose, laimėjo visas ketverias žaistas rungtynes išvykoje ir norime sustabdyti tą seriją bei iškovoti pergalę čia. „Zenit“ yra labai gera komanda gynyboje, tai yra svarbiausias dalykas, puolime juos veda Kevinas Pangosas žaidime du prieš du. Komanda daug meta iš kraštų, žaidžia baudos aikštelėje nugara, tad gerai sukomplektuota komanda puolime, tačiau dar pagrindinė stiprybė yra gynyboje, laukiame šio iššūkio“, – sakė treneris.

– Pastaruoju metu komanda turėjo sunkumų stabdant varžovų metikus, ar prieš rungtynes yra papildomas nerimas dėl to, kaip su tuo seksis tvarkytis rytoj?

– Taip, tai neramina kiekvienose rungtynėse, ypatingai jei komandoje yra keli geri metikai. Beveik negali uždengti visų metimų, pirma turi atimti iš jų kitus dalykus, kol kamuolys neatsiduria pas metikus ir jei tų metikų yra daugiau, tai visada neramina, neabejotinai.

– Atsižvelgiant į pastarąsias dvejas rungtynes, ką komandai akcentavote pastarosiose poroje treniruočių?

– Ruošėmės „Zenit“ komandai, praėjusią savaitę turėjome sunkų grafiką, tai buvo ketverios rungtynės per 8 dienas, turėjome atsistatyti ir tada grįžome į darbą ir ruošėmės specialiai šiai komandai.

– Pastarosiose ketveriose rungtynėse per pirmus du kėlinius praleisdavote 49,5 taško, kas tai lemia ir kokių pokyčių galbūt reikėtų?

– Pagrindinis dalykas yra tai, kad kai palūžtame, tarsi sutrinkame. Kažkuriuo metu pirmoje mačo pusėje turime duobelę, tada reikia naudoti jėgas, kad iškoptume iš jos ir turime gerus šansus laimėti prieš geras komandas. Iš psichologinės perspektyvos svarbiausia yra suprasti, kada dalykai pradeda nesisekti ir neleisti atkarpai prasitęsti iki 0:6 ar 0:8. Tačiau ko tu labiausiai nenori, tai pralaimėti 0:12, tai yra svarbiausia.

Krepšinis yra atkarpų žaidimas ir suprasti, kada varžovas turi gerą atkarpą, tai mums yra labai svarbu. Tai yra psichologinis dalykas, suprasti rungtynių eigą.

– Po rungtynių Milane diskutavote su Ettore Messina, ką labiausiai norėjote iš to pokalbio pasiimti?

– Tai yra bendri dalykai. Dirbau su dviem treneriais, kurie yra jo draugai ir kolegos, tai yra tam tikri ryšiai, tad diskutavome ne tik apie krepšinį.

– Ką manote apie kitą varžovą Xavi Pascualį, kokios yra esminės jo krepšinio filosofijos detalės?

– Du dalykai – gerai organizuota gynyba bei atsirinkimas, ką jis nori atakuoti puolime. Tai reiškia, kad jų komanda ieško konkrečių variantų atakoms, tad jei stebėsite kiekvienas jo rungtynes, jos neatrodys taip pat, jis pasirinks, ką norės pulti.

Tai verčia tave spėlioti, nes negali numatyti, kas nutiks rungtynėse, nes tai yra jo stilius.

– Dešimt rungtynių jūsų Eurolygos karjeroje, kokie kilo didžiausi iššūkiai bei kas labiausiai tenkino?

– Geras klausimas. Labiausiai tenkina tai bendras paveikslas, kad pradėjome su penkiomis pergalėmis ir penkiais pralaimėjimais, tai vienas geriausių „Žalgirio“ startų per pastaruosius metus.

Iššūkiai – didysis iššūkis yra pats darbas, varžovai, iššūkiai, kuriuos tokio lygio rungtynėse sutinkame. Aš tiesiog mėgaujuosi aukšto lygio krepšinio.