Sportas

2016.02.20 19:34

Šalies rekordą sudrebinusi A. Palšytė: „Peršokti 199 cm buvo realu“

LRT.lt 2016.02.20 19:34

Sėkmingai žiemos sezoną pradėjusi Airinė Palšytė gerbėjų nenuvylė ir Lietuvos uždarų patalpų čempionate. Kaune vykusiose varžybose pasaulio sezono lyderė įveikė 194 cm ir bandė šturmuoti šalies rekordą – peršokti 199 cm. Nepaisant artimų šuolių, įveikti tokio aukščio sportininkei nepavyko.

Sėkmingai žiemos sezoną pradėjusi Airinė Palšytė gerbėjų nenuvylė ir Lietuvos uždarų patalpų čempionate. Kaune vykusiose varžybose pasaulio sezono lyderė įveikė 194 cm ir bandė šturmuoti šalies rekordą – peršokti 199 cm. Nepaisant artimų šuolių, įveikti tokio aukščio sportininkei nepavyko.

„Viskas labai puikiai, pagal planą – 194 cm yra aukščiau nei tarptautinio meistro rezultatas. Šį aukštį įveikiau su gana didele atsarga, tad buvo galima tikėtis dar geresnio rezultato. Žinant, kad tai yra mano tarpinės varžybos, o ne pagrindinės, nesinorėjo per daug eikvoti jėgų, todėl kartelę iškart kėliau į rekordinį aukštį. Šįkart nepasisekė, nors šuolių buvo labai neblogų“, – pasirodymu patenkinta liko A. Palšytė.

Sportininkė pirmais bandymais peršoko 185 cm, 190 cm, o 194 cm – antru. Sidabro medalį iškovojusi Europos jaunimo olimpinio festivalio finalininkė Urtė Baikštytė įveikė 170 cm, bronzą pasidabinusi Ugnė Rutkauskaitė – 165 cm.

„Esu šiek tiek peršalusi, negalėjau parodyti maksimumo, sportinės formos pikas dar nepasiektas. Labai tikiuosi, kad jis bus po mėnesio. Pagal tai, kokį šuolį atlikau ties 194 cm, peršokti 199 cm buvo realu“, – teigė A. Palšytė.

Lygiai mėnuo – tiek laiko liko iki lietuvės starto pasaulio uždarų patalpų čempionate Portlande (JAV). Šuolininkė į aukštį kol kas yra vienintelė šalies lengvaatletė, įvykdžiusi labai aukštą planetos čempionato normatyvą. Olimpinių žaidynių normatyvas yra 193 cm, tuo tarpu pasaulio pirmenybių – net 197 cm.

„Varžybų iki pasaulio čempionato daugiau nebeplanuojame, dabar visas dėmesys yra nukreiptas pasiruošimui, – dėstė A. Palšytė. – Stengsimės kryptingai dirbti treniruotėse, o kovo 8 dieną išvyksime į Portlandą, kur bandysime apsiprasti su sąlygomis.“

Solidų rezultatą vyrų 400 m bėgimo rungtyje pasiekė Rokas Pacevičius. Penktadienį 60 m bėgimo bronzą iškovojęs lengvaatletis 400 m įveikė per 48,67 sek. Jog iškovotų sporto meistro vardą R. Pacevičiui reikėjo bėgti vos 0,17 sek. greičiau.

„Labai noriu pasiekti pirmą sporto meistro vardą, šiek tiek pritrūko. Tikslas buvo išlipti iš 49 sekundžių, ką ir padariau“, – sakė lengvaatletis.

Į Europos čempionato 400 m rungties normatyvą besitaikantis R.Pacevičius žiemos sezono metu dažniau bėgo 60 m distanciją. To priežastis – mažesnė traumų tikimybė.

„Manau, jog taktika žiemą dažniau bėgti 60 m, o ne 400 m pasiteisino. Bėgti 400 m manieže yra pavojinga dėl raumenų, nes posūkiuose jie gali plyšti ar būti patempti, o 60 m distancijoje smagu bėgti greitai, – teigė R.Pacevičius. – Po pirmo starto 60 m rungtyje šiemet patyriau šoką. Asmeninis rekordas prieš tai buvo 7,12 sek. ir pagerinau jį net iki 6,89 sek. Dar niekada nebuvau „išbėgęs“ iš 7 sek., o šiemet visi startai buvo geresni, tai negaliu nesidžiaugti.“

Šiomis varžybomis perspektyvus lengvaatletis baigė žiemos sezoną. Sidabro medalį 400 m rungtyje iškovojo Ernestas Kolenda (50,14 sek.), bronzos – Danielius Golovackis (50,90 sek.).

VŠĮ „Kauno maratono klubo“ įsteigtas 250 eurų vertės piniginis prizas iškeliavo į Šiaulius. Jis atiteko 215 cm vyrų šuolių į aukštį varžybose įveikusiam 17-mečiui Juozui Baikščiui.

„Jau ir vasarą tikėjausi šokti bent 212 cm, o žiemą dar daugiau. Kitą savaitę bus varžybos Baltarusijoje, manau, gal pavyks ir 218 cm įveikti, – pasakojo J. Baikštys. – Dėl kelio skausmų šiek tiek mažiau dirbau treniruotėse, galėjau atlikti ne visus pratimus, tačiau per varžybas skausmų nejutau.“

Sportininkui iki pasaulio jaunimo (iki 20 metų) čempionato normatyvo pritrūko vos vieno centimetro. Pagal varžybų reglamentą, po 215 cm aukščio kartelė buvo pakelta į 218 cm. Tiek peršokti pavyko tik Raivydui Staniui.

„Jau važiuodamas į čempionatą žinojau, kaip kels kartelę, tad nusivylimo dėl neįvykdyto normatyvo nebuvo. Bus kitų varžybų, dar vasaros sezone bus laiko, – sakė šiaulietis. – Ar realu buvo aplenkti R. Stanį? Kad galėčiau varžytis su juo dar reikia daug treniruotis. Džiaugiuosi ir 215 cm, nes tai aukšto lygio rezultatas.“