Sportas

2020.11.25 15:46

Dziudo federacija tikina gavusi tarptautinę paramą, oponentus kaltina šmeižtu ir atima diržus

LRT.lt2020.11.25 15:46

Lietuvos dziudo federacija (LDF) išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriame į miltus sumalė Nacionalinės dziudo asociacijos (NDF) prezidento Mariaus Paškevičiaus ir kitų nusipelniusių Lietuvos sportininkų kaltinimus, kad federacija kenkia dziudo sporto būklei Lietuvoje. Pranešime oponentai kaltinami šmeižtu, kerštu ir moralinių dividentų medžiokle.

Lapkričio pradžioje sportininkas Radvilas Matukas feisbuke pradėjo juodo drižo sugrąžinimo federacijai akciją, kuri išaugo iki daugybės atvejų. Žymūs esami ir buvę Lietuvos sportininkai, protestuodami prieš LDF ir jos prezidento Vigmanto Sinkevičiaus savivalę federacijoje, grąžino savo juodus diržus. Jų argumentas – federacija save sukompromitavo, todėl iš jos gautas diržas neturi prasmės.

Pats V. Sinkevičius LRT.lt teigė, kad federacija dirba demokratiniais principais, jis galėtų bet kada suorganizuoti neeilinius prezidento rinkimus ir yra užtikrintas, kad juos laimėtų. Iš kur kyla jo užtikrintumas LRT.lt rašė šiame straipsnyje.

Tarptautinės dziudo organizacijos, atlikusios tyrimą dėl LDF prezidento ir kitų valdymo organų rinkimų bei LDF veiklos, jokių pretenzijų neturėjo. Tarptautinė dziudo federacija (IJF) ir Europos dziudo federacija (EJU) išreiškė palaikymą ir pabrėžė, jog Lietuvos teritorijoje pripažįsta tik LDF (Lietuvos dziudo federaciją) bei jos sprendimus, skelbiama LDF pranešime.

LDF Vykdomojo komiteto nuomone, šmeižikiška kampanija prieš teisėtai išrinktą LDF vadovybę prasidėjo ne dėl kai kurių veikėjų deklaruojamų kilnių priežasčių, o siekiant atsigriebti už opozicijos pralaimėtus federacijos prezidento rinkimus. Viešojoje erdvėje reiškiami niekuo nepagrįsti kaltinimai pasiekė ir EJU, IJF bei kitas organizacijas, kurios išdėstė savo poziciją.

LDF manymu, nuolat besitęsiantys destrukciniai opozicija save vadinančių veikėjų veiksmai kenkia olimpinei sporto šakai bei niekuo dėtiems sportininkams, treneriams bei kitiems darbuotojams. Dėl eilinio bandymo diskredituoti federaciją esą grąžinant juodus diržus informuojame, jog federacijos DAN-KYU komisijos posėdyje buvo priimtas nutarimas „priimti iš kiekvieno pageidaujančio grąžinti BUDO pasą ir diržą patvirtinančius sertifikatus bei pagal pareiškėjų viešai išreikštą valią juos anuliuoti. Pabrėžtina, jog iki šiol nebuvo nei vieno oficialaus diržo grąžinimo, todėl tai vertiname kaip skambią, bet nevykusią viešųjų ryšių akciją, siekiant sumenkinti LDF autoritetą bei pigiausiu būdu sau „susimedžioti“ moralinių dividendų.

Informuojame, jog po konsultacijų su Europos dziudo sąjunga bei Tarptautine dziudo federacija, LDF Vykdomajame komitete nuspręsta: „Už dziudo moralės kodekso ir dziudo juodojo diržo pažeminimą, dziudo sporto, kaip olimpinės sporto šakos, ir japonizmo vertybių menkinimą, panaikinti asmenims, viešai ir oficialiai išreiškusiems savo valią, LDF išduotus DAN sertifikatus, patvirtinančius meistriškumo ir nuopelnų LDF lygį“.