Sportas

2016.02.19 14:11

Karaliaus Mindaugo taurės startas: vaizdas tribūnose nenustebino

Penktadienio vidurdienį „Lietuvos ryto“ arenoje startavo Karaliaus Mindaugo taurės turnyras. Nieko nenustebino vaizdelis tribūnose. Prasidėjus Utenos „Juventus“ ir Prienų-Birštono „Vytauto“ dvikovai, arenoje buvo maždaug šimtas žiūrovų. Rungtynes stebėjo ir „Žalgirio“ bei „Lietuvos ryto“ treneriai Šarūnas Jasikevičius ir Tomas Pačėsas.

Triukšmo lygis „Lietuvos ryto“ arenoje buvo toks, kad buvo galima nesunkiai girdėti visas Virginijaus Šeškaus pastabas savo auklėtiniams. Tylą nutraukdavo maždaug 20 aktyviai „Juventus“ palaikiusių uteniškių, kurie saviškius palaikė pakilę iš savo vietų ir į garsinį palaikymą pasitelkę būgną.

Beje, šie į areną pateko be incidentų. Nors „Juventus“ gerbėjai smarkiai konfliktuoja su „Lietuvos ryto“ aistruoliais, vilniečiai yra ir netikėtai fiziškai užpuolę uteniškius kitame mieste, apsauga užtikrino saugumą.

Į rungtynių pradžią suspėjo Kauno „Žalgirio“ trenerių štabas. Šarūnas Jasikevičius, Darius Songaila, Darius Maskoliūnas ir Evaldas Beržininkaitis patogiai įsitaisė tribūnose. „Žalgirio“ ir Kėdainių „Nevėžio“ poros nugalėtojas Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje susitiks būtent su „Juventus“ arba „Vytauto“ krepšininkais. 

Žaibiškai prie „Žalgirio“ trenerių pristatė Jonas Vainauskas. Apsikeitęs keliais žodžiais su Š. Jasikevičiumi, jis paliko „Žalgirio“ vyr. trenerį su savo asistentais stebėti rungtynių.

Dvikovą gurkšnodamas kavą stebėjo ir „Lietuvos ryto“ strategas Tomas Pačėsas. Jam kompaniją palaikė klubo direktorius Martynas Purlys.

Pirmojoje eilėje rungtynes stebėjo ir Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Skaičiai nestebina

Tokio žiūrovų skaičiaus priežastis labai paprasta – pirmosios ketvirtfinalio rungtynės startavo 12 val. Dauguma tuo metu dar buvo darbuose, universitetuose, mokyklose.

Tribūnos pilnės dienai įsibėgėjant – ketverių rungtynių maratonas truks 10 valandų: nuo 12:00 iki maždaug 21:30. Dar „Juventus“ ir „Vytauto“ dvikovai prasidėjus „Lietuvos ryto“ arenos duris nuolat varstė į turnyrą atvykę žiūrovai. Nė nesibaigus pirmajam kėliniui tribūnose žiūrovų skaičius padvigubėjo beveik iki 200.

Pernai LKF taurės finalo aštuonete Kaune ne šeimininkų žalgiriečių rungtynes stebėjo po 300–500 žiūrovų.

Didesnio lankomumo tikimasi jau šeštadienį, pusfinalio dieną. Kovos persikels į penkiskart didesnę „Siemens“ areną. 

„Jau dabar peržengėme praėjusių metų finalo bilietų pardavimo skaičius, o pusfinalių dienos perdavimai taip pat nuteikia optimistiškai. Suprantame, kad penktadienį tikriausiai neužpildysime „Lietuvos ryto“ arenos, tačiau komandų sirgaliai yra aktyvūs ir noriai perka bilietus, todėl atmosfera bus tikrai gera“, – prieš Karaliaus Mindaugo taurės startą portalui 15min.lt pasakojo LKL komercijos direktorius Žygimantas Surintas.

Palyginimui, pernai pusfinalio dvikovas stebėjo atitinkamai 1700 ir 2100 žiūrovų. Ž. Surintas patikino, kad šiemet skaičiai bus tikrai didesni.

Tikrasis Karaliaus Mindaugo taurės paradas prasidės šeštadienį. O penktadienį belieka laukti staigmenų.

Karaliaus Mindaugo taurės tvarkaraštis

Laikas

Rungtynės

Vieta 

Penktadienis (ketvirtfinalis)

12:00

Prienų-Birštono „Vytautas“ – Utenos „Juventus“

„Lietuvos ryto“ arena

14:30

Kauno „Žalgiris“ – Kėdainių „Nevėžis“

„Lietuvos ryto“ arena

17:00

Klaipėdos „Neptūnas“ – „Šiauliai“

„Lietuvos ryto“ arena

19:30

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Panevėžio „Lietkabelis“

„Lietuvos ryto“ arena

Šeštadienis (pusfinalis)

13:30

„Žalgiris“/„Nevėžis“ – „Juventus“/„Vytautas“

„Siemens“ arena

16:00

„Lietuvos rytas“/„Lietkabelis“ – „Neptūnas“/„Šiauliai“

„Siemens“ arena

18:00

Dėjimų konkursas

„Siemens“ arena

Sekmadienis (finalas)

13:00

Rungtynės dėl bronzos

„Siemens“ arena

15:15

Tritaškių konkursas

„Siemens“ arena

17:00

Finalas

„Siemens“ arena