Sportas

2020.11.24 10:32

Kalėdinis bėgimas dėl pandemijos pirmą kartą vyks tik virtualiai

LRT.lt2020.11.24 10:32

45-tus metus iš eilės rengiamas „Eurovaistinės Kalėdinis bėgimas“ šiais metais pirmą kartą vyks virtualaus bėgimo forma. Šiais metais kalėdiniais kostiumais pasipuošę bėgikai skleis kalėdinę nuotaiką bėgdami po vieną visoje Lietuvoje, prenašime spaudai skelbia organizatoriai.

Pirmą kartą – virtualus

Dar 1975 metais prasidėjusi šventinė žiemos bėgimo tradicija sėkmingai bėgimo entuziastų tęsiama iki šiol. Visus pastaruosius metus bėgimas vyko Lietuvos sostinėje Vilniuje, kur bėgikai su malonumu įveikdavo bėgimo trasą gėrėdamiesi šventiniais miesto papuošimais ir kalėdine nuotaika.

Vis dėl to, šiais metais neeilinė situacija visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje, privertė pakeisti tradicinio bėgimo formatą ir kalėdinis bėgimas tampa virtualus.

Virtualus bėgimas – tai bėgimo renginio formatas, kurio metu dalyviai bėga individualiai savo pasirinktoje vietoje, o bėgimo rezultatai (laikas ir nubėgtas atstumas) fiksuojami programėle ar išmaniuoju laikrodžiu.

Kalėdinis bėgimo karnavalas – visoje Lietuvoje

Šventinio bėgimo išskirtinumas – bėgimo dalyviai, persirengę spalvingais ir linksmais kostiumais. Jais pasidabina didžioji dauguma bėgimo dalyvių, taip sukurdama tikrą kalėdinį bėgimo karnavalą trasoje.

Šiais metais vykstant virtualiam renginiui sostinėje tokio įspūdžio, kaip kasmet, sukurti nepavyks. Tačiau organizatoriai įžvelgia teigiamą situacijos pusę – kalėdinę ir sportinę nuotaiką dalyviai galės skleisti ir kurti visoje šalyje.

„Šiais metais renginio formatas keičiamas tam, kad užtikrintume dalyvių saugumą. Kasmetinė kalėdinė bėgimo šventė vyks visoje Lietuvoje – pačių bėgikų pasirinktose trasose. Skatiname kiekvieną dalyvį įgyvendinti savo kostiumo idėją ir skleisti teigiamą kalėdinę nuotaiką jo pasirinktoje trasoje, o akimirkomis dalintis socialiniuose tinkluose. Taip išlaikysime Kalėdinio bėgimo tradiciją ir išplėsime jo ribas“, – sako renginio organizatorius, VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Valavičius.