Sportas

2020.11.24 10:20

Netikėta – Žalos šturmanu Dakare bus ne Jurgelėnas, o itin patyręs portugalas

LRT.lt2020.11.24 10:20

Vaidotas Žala pranešė, kad ilgametis bendradarbiavimas su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu bent kuriam laikui nutrūko. Lenktynininko šturmanu „Agrorodeo“ komandoje bus portugalas Paulo Fiuza, kartu su Dakaro legenda Stephane`u Peterhanseliu užėmęs trečiąją vietą 2020 metų lenktynėse.

S. Jurgelėnas negali startuoti dar viename savo Dakare dėl traumos, patirtos 2020 metų lenktynėse. Jam po varžybų buvo diagnozuotas stuburo kanalų susiaurėjimas, dėl ko buvo užspaustas nervas. Jis žada likti Lietuvoje ir konsultuoti komandą nuotoliniu būdu.

P. Fiuza dalyvauja Dakaro varžybose dar nuo 2006 metų.

2020-aisiais su S. Peterhanseliu jis pasiekė geriausią savo karjeros rezultatą – trečiąją vietą.

„Atiduodu tave į geras rankas. Tai, kad Vaidotas važiuos ne su „stabdžiu“, o su labai patyrusiu profesionalu, kuris Dakare visada finišuodavo pirmajame dešimtuke. Man labai patinka jo ambicijos, džiugu, kad važiuoja komanda kautis ir užimti gerą vietą“, – per komandos pristatymą kalbėjo S. Jurgelėnas.

Dešimtuke su kitais lenktynininkais portugalas yra buvęs dar keturis kartus. 2011 ir 2012 m. su pilotu Ricardo Leal dos Santosu užėmė septintąsias vietas, 2013 ir 2014 m. su Orlando Terranova finišavo penkti, o 2015 m. su Carlosu Sousa užėmė aštuntąją vietą.

V. Žalai pristatant komandą savo feisbuko paskyroje ir susijungus su Portugalijoje esančiu P. Fiuza, šis teigė, kad jos tikslas su lietuviu – septintoji vieta.

„Aš nekalbėsiu apie tikslus ir vietas, bet norėtųsi surasti stabilumą, o ne šaudytis, kaip pernai – nuo pirmos vietos iki rikiuotės pabaigos“, – juokėsi V. Žala.

Antrus metus iš eilės V. Žala ralyje Saudo Aranijoje važiuos „Mini“ automobiliu.

2020. Dakaro ralyje šis lietuvių ekipažas netikėtai laimėjo pirmąjį etapą.