Sportas

2020.11.24 14:44

„Australian Open“ vėluos, ant plauko pakibęs ATP taurės turnyras ir naujojo teniso sezono pradžia

Marius Andrijauskas, LRT.lt2020.11.24 14:44

Pandemija nesutrukdys „Australian Open“ rengėjų planų, bet sausio 18 dieną turėjusio prasidėti turnyro data vis dar nežinoma. Neatvėsus sekmadienį Londone pasibaigusio finalinio ATP turnyro įspūdžiams, tenisininkai jau laukia atsakymų iš Viktorijos valstijos dėl svarbiausių 2021 metų pradžios varžybų. „Tennis Australia“ atsakinga už visą žemyno tenisą, taip pat ir atvirąjį Australijos teniso čempionatą, netrukus žada paskelbti daugiau detalių dėl „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro.  

Pirmoji Covid-19 banga šiemet sustabdė Vimbledoną ir kitus turnyrus, nukėlė atvirąjį Prancūzijos teniso čempionatą. Dėl antrosios bangos ateinančio sezono pradžią tenisininkai ir rengėjai vėl pasitinka laukimu.

Į Australiją – tik po Naujųjų

Iš anksto sudėlioto ATP varžybų kalendoriaus laukia pokyčiai, bet žaidėjai nori daugiau aiškumo. Vienas pajėgiausių planetos tenisininkų Rafaelis Nadalis ragina išlikti kantriems, o reitinge pirmaujantis Novakas Džokovičius dėl neapibrėžtumo sako galintis praleisti šiemet pradėtą rengti komandinį ATP taurės turnyrą.

„Tennis Australia“ ir atvirojo Australijos teniso čempionato vadovas Craigas Tiley iš pradžių norėjo, kad sportininkai į žemyną pradėtų rinktis gruodžio viduryje. Po privalomos 14-os dienų saviizoliacijos jie būtų spėję sužaisti apšilimui skirtuose turnyruose prieš pirmąjį iš keturių sezono „Grand slam“ turnyrų.

Organizatorių planams koją kiša vietos valdžia. Melburnas, kuriame vyksta „Australian Open“, tik neseniai išsivadavo iš ilgai trukusio karantino. Viktorijos valstijos Premjeras Danas Andrewsas imasi veiksmų, kad būtų išvengta antrosios Covid-19 bangos.

Nukentės sezono pradžia ir ATP taurės turnyras

D. Andrewsas pageidauja, kad žaidėjai į Australiją atvyktų ne anksčiau nei sausio pradžioje. Dėl to tampa neįmanoma laiku surengti pirmosiomis ateinančių metų dienomis suplanuoto komandinio ATP taurės turnyro. Šiemet varžybas laimėjo Serbijos rinktinė, bet didžiausia jos žvaigždė Novakas Džokovičius nėra tikras dėl kitų metų.

Pirmoji pasaulio raketė ragino trumpinti karantino laiką profesionaliems sportininkams. N. Džokovičius neabejoja, kad dėl tokių taisyklių nemažai žaidėjų atsisakys planų vykti į ATP taurės turnyrą.

„Noriu žaisti „Australian Open“ turnyre, bet nesu tikras dėl ankstesnių varžybų Australijoje, tarp jų ir ATP taurės. Tam, kad jose dalyvautum, turi atvykti gerokai anksčiau – bent prieš dvi su puse ar tris savaites“, – dar finaliniame ATP metų turnyre svarstė serbas.

ATP taurėje varžosi 24 šalių komandos. Tarp rengėjų svarstymų – kita data, mažesnis dalyvių skaičius. Bet to, Australijos turnyrų geografijoje greičiausiai liks tik vienas miestas – Melburnas.

Daug neaiškumo žaidėjams kyla dėl privalomo karantino. Sportininkai nori atsakymų, kaip ir kokiomis sąlygomis bus galima gyventi, treniruotis ir rengtis artėjančioms kovoms. Skaičiuojama, kad dalyvių ir aptarnaujančio personalo skaičius sieks pustrečio tūkstančio.

„Bendradarbiaudami su Viktorijos valdžia rengiame planą apimantį žaidėjų ir jų personalo, žiūrovų bei mūsų partnerių ir darbuotojų poreikius. Aktyviai kalbamės su vietos sveikatos apsaugos institucijomis dėl karantino ir biologinės apsaugos reikalavimų. Esu tikras, kad greitai priimsime sprendimus“, – žadėjo C. Tiley.

„Australian Open“ pradžia – vasarį, kovą arba balandį

Australijos žiniasklaida dalijasi skirtingomis pozicijomis dėl to, kada galėtų prasidėti „Australian Open“. „The Melbourne Age“ pranešė, kad tarp galimų turnyro pradžios datų – vasario 1 d. Dienraščio „Melbourne Herald Sun“ manymu, atvirasis Australijos čempionatas bus stumtelėtas į kovo mėnesį.

Yra manančių, kad pirmojo „Grand slam“ turnyro laimėtojas nepaaiškės iki balandžio. Australijos teniso komentatorius Brettas Phillipsas, įvertinęs visa tai, kas įvyko Viktorijoje per pastaruosius 6–7 mėnesius, teigia laukiantis atsargių valdžios sprendimų.

„Nuojauta sako, kad „Australian Open“ bus perkeltas į kovą ar net balandį. Tai turėjo būti vienas iš valdžios ir organizatorių aptartų scenarijų. Nėra abejonių, kad turnyras bus nukeltas. Belieka sužinoti, ar jis prasidės savaite kita vėliau, ar kovą arba balandį“, – kalbėjo B. Phillipsas.

Tokius B. Phillipso svarstymus „Tennis Australia“ atmeta ir vadina nepagrįstais.

„Suvokiame aiškumo poreikį. Taip pat suprantame, kad būtina rasti sprendimą su valstijos valdžia ir užtikrinti visos bendruomenės saugumą“, – laukimą įvertino C. Tiley.

Varžybos – su žiūrovais

Dvidešimt „Didžiojo kirčio“ turnyrų laimėjęs R. Nadalis sako, kad nors padėtis nekasdienė, žaidėjai turėtų likti kantrūs.

„Turime susitaikyti su šia padėtimi. Nors sunku, bet pabandykime išlikti lankstūs, ieškokime būdų, kaip kitais metais sužaisti kuo daugiau turnyrų“, – anksčiau Londone ragino Ispanijos teniso žvaigždė.

Organizatoriai per artimiausias pora savaičių ketina pradėti bilietų platinimą į „Australian Open“ susitikimus. Netrukus žadama apsispręsti ir dėl didžiausio leidžiamo žiūrovų skaičiaus Melburno aikštynuose. Antras pagal dydį Australijos miestas itin nukentėjo nuo Covid-19, bet per pastarąsias kelias savaites Melburne neužfiksuota nė vieno infekcijos atvejo.