2020.11.23 22:24

Lietuviškų klubų akistatoje – galingas Gudaičio pasirodymas ir „Zenit“ pergalė Vitorijoje

LRT.lt2020.11.23 22:24

Atkeltose Eurolygos trečiojo turo rungtynėse svarbią pergalę iškovojo Sankt Peterburgo „Zenit“ (5-2) klubas su Artūru Gudaičiu, išvykoje 77:70 (10:13, 24:15, 22:23, 21:19) nugalėjęs dviejų lietuvių atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (4-5).

Jau ketvirtadienį Sankt Peterburgo ekipos laukia antras šio savaitės iššūkis ir išvyka į Kauną bei susitikimas su „Žalgiriu“.

Laimėtojų gretose vienas naudingiausiu buvo Artūras Gudaitis. Aukštaūgio sąskaitoje – 13 taškų (4/6 dvit., 5/5 baud.), 7 atkovoti kamuoliai bei 22 naudingumo balai per 22 žaidimo minutes.

Naudingai žaidusių lietuvių akistatoje – „Zenit“ pergalė prieš „Baskonia“ atidėtose rungtynėse

Kitoje barikadų pusėje Rokas Giedraitis žaidė 31 minutę ir surinko 15 taškų (2/2 dvit., 3/7 trit.), atkovojo 4 kamuolius ir su 16 naudingumo balų buvo naudingiausias savo komandoje.

Tadas Sedekerskis ant parketo praleido 8 minutes, taškais nepasižymėjo, bet atkovojo 2 kamuolius ir surinko 4 naudingumo balus.

Pirmąjį kėlinį laimėję Vitorijos krepšininkai antrame stabtelėjo ir persvarą iššvaistė – pranašumas 17:10 greitai tapo deficitu ir ispanams jau teko vytis varžovus (25:34).

Trečiojo kėlinio starte Rokas Giedraitis penkiais savo taškais paeiliui dar sykį išvedė „Baskonia“ ekipą į priekį (39:36), tačiau netrukus „Zenit“ vėl atkuto ir prieš paskutines dešimt mačo minučių, surengę dar vieną spurtą, jau pirmavo 56:51.

Paskutinio ketvirčio starte baskai kurį laiką negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję svečiai iš Rusijos netruko susikrauti ir dviženklę persvarą (62:51).

Artūras Gudaitis sumetė dvi baudas ir svečių persvara abejonių nebekėlė (70:53). Paskutinėmis minutėmis baskai sugebėjo šiek tiek ištirpdyti turėtą deficitą, tačiau išsigelbėti tai jiems nepadėjo ir teko pripažinti varžovų persvarą.

„Baskonia“: Rokas Giedraitis 15, Luca Vildoza 11 (6 rez. perd.), Zoranas Dragičius 9.

„Zenit“: Matuešas Ponitka 18 (8 atk. kam.), Alexas Poythressas 13, Artūras Gudaitis 13 (7 atk. kam.).