Sportas

2020.11.22 20:37

Schilleris pasveikino jaunųjų žalgiriečių sprendimą neskubėti į NBA: jie pasielgė labai protingai

LRT.lt2020.11.22 20:37

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sunkią savaitę užbaigė pergalingai – po dviejų mačų Eurolygoje, jie LKL čempionate namuose 81:59 susitvarkė su Klaipėdos „Neptūnu“.

Komandos treneris Martinas Schilleris šiose rungtynėse naudojo didelę rotaciją, o daugiausiai laiko aikštelėje praleido 23 minutes žaidęs Steve`as Vasturia ir 22 minutes rungtyniavęs Karolis Lukošiūnas.

Savo šanso sulaukė ir Marekas Blaževičius, kuris per beveik 17 minučių įmetė 4 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 6 naudingumo balus.

Po dvikovos žalgiriečių strategas Martinas Schilleris pasidžiaugė komandos gynyba ir aptarė jaunųjų ekipos talentų perspektyvas ateityje.

„Esame laimingi dėl pergalės ir dėl to, kaip tą pergalę pasiekėme. Paskutinės penkios pirmo kėlinio minutės gynyboje netenkino, tačiau be to, buvome susikaupę gynyboje ir tai buvo svarbiausia“, – kalbėjo treneris.

– Varžovai pataikė tik tris tritaškius ir padarė 19 klaidų. Ar tai akcentavote prieš rungtynes?

– Sakyčiau, kad klaidos yra kažkas, ką nulėmė agresija gynyboje. O nepataikyti ar pataikyti metimai dažnai priklauso nuo gynybos prieš juos, o gynėmės gerai ir esame laimingi dėl šių skaičių.

– Ką galite pasakyti apie Mareko Blaževičiaus pasirodymą šiose rungtynėse ir kokie yra jūsų planai šiam krepšininkui ateityje?

– Toliau jam tobulėti, toliau jam ieškoti minučių. Jis yra talentingas vaikis, labai jį mėgstame ir kaip profesionalą, ir kaip žmogų. Kita stotelė jam – nacionalinės rinktinės stovykla Vilniuje. Esame labai patenkinti, kad jis ten gaus žaisti, tai yra labai svarbu jaunam žaidėjui.

Mūsų situacija yra tokia, kokia yra. Koronavirusas taip pat nepadėjo, nes dėl jo trejos rungtynės buvo nukeltos, o jose jis tikrai būtų žaidęs, tad staiga atsiranda mėnuo, kai jis nežaidžia, o tai yra bėda.

Toliau dirbame, jis su situacija tvarkosi labai gerai ir jo laikas ateis.

– Dirbote G lygoje, dabar dirbate čia, kaip galėtumėte per talento prizmę palyginti Roką Jokubaitį ir Mareką Blaževičių su ten žaidžiančiais krepšininkais? Kiek aukštai yra jų lubos?

– Matysime kitą vasarą. Manau, kad jie protingai pasielgė atsiimdami savo paraiškas šių metų naujokų biržoje, nes JAV komandoms yra labai svarbu matyti žaidžiančius žaidėjus, matyti juos gyvai.

Kiekvieną koledžų žaidėją jie žino labai gerai, bet europiečių ne. Žinoma, jie žino jų lygį, bet prisiliesti prie jų yra kas kita. Tad jie pasielgė protingai ir kitą vasarą matysime.