Sportas

2020.11.22 19:57

Trečia pozicija plaukimų maratoną Vengrijoje užbaigęs Rapšys: pusfinalyje ir finale praradau vandens pojūtį

atnaujinta 21:47
LRT.lt2020.11.22 19:57

Sekmadienį Budapešte baigėsi Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) sezonas, kuriame paskutinį sykį startavo ir geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys.

Paskutinę varžybų dieną lietuvis plaukė 200 metrų laisvu stiliumi distancijoje.

Plaukimas pergale nesibaigė – „Energy Standard“ komandai atstovaujantis lietuvis distanciją įveikė per 1min., 41,55sek. ir finišavo trečioje pozicijoje.

Pirmoje vietoje finišavo britas Duncanas Scottas, kuris pasiekė ir geriausią sezono rezultatą (1 min. 40,25 sek.). Jis pagerino jam pačiam priklausiusį rezultatą, kurį pasiekė ISL pusfinalyje (1min. 40,76 sek.).

Antroje vietoje atplaukė Townley Haasas (1min. 40,49 sek.).

Lietuvis ilgą laiką plaukė ketvirtoje vietoje, tačiau sėkmingas finišas leido jam finišuoti pirmame trejete ir iškovoti savo komandai 6 taškus.

Kiti „Energy Standard“ priklausantys lietuviai – Simonas Bilis ir Andrius Šidlauskas – į finalinės dienos sudėtį įtraukti nebuvo.

Po sunkios dienos Lietuvos plaukikas, kuris pirmadienį grįš į Lietuvą, pasidalino žinute ir su savo sirgaliais.

„6 ISL mačai per pusantro mėnesio. 12 startų ir lenktynių su aukščiausios klasės pasaulio plaukikais. Ir visus etapus turėjau užduotį „varyti” taip, kad komanda gautų maksimumą taškų. Kitos komandos laikėsi kiek kitokios taktikos. Tai pareikalavo milžiniškų jėgų, ir pusfinalyje bei finale tai pajaučiau fiziškai ir morališkai. Praradau vandens pojūtį.

Tai buvo pirmasis mano toks maratonas per visą plaukiko karjerą. Ir jis parodė, kad dar turiu ką tobulinti. Tą ir darysiu. Tačiau dabar noriu pailsėti. Dėkoju iš visos širdies už palaikymą“, – feisbuke rašė D. Rapšys.