Sportas

2020.11.22 14:42

Postūmis moterų futbole – patvirtintas reglamentas, kuris saugos futbolininkių teises nėštumo metu

LRT.lt2020.11.22 14:42

Moterų futbole – svarbus žingsnis į priekį. Žaidėjų teises ginanti „FIFPRO“ organizacija kartu su FIFA sutarė dėl naujo reglamento, kuris saugos profesionalių futbolininkių, norinčių turėti vaikų, teises.

Naujasis reglamentas įsigalios nuo 2021 m. sausio 1 dienos ir, pasak Lietuvos profesionalių futbolininkų asociacijos (PFA), užtikrins:

– mažiausiai 14 savaičių motinystės atostogų, iš kurių mažiausiai 8 savaitės turi būti po vaiko gimimo.

– motinystės atostogų metu žaidėjai mokamą mažiausiai du trečdalius atlyginimo, jei nacionalinėje teisėje ar CBA nenustatytas aukštesnis atlygis.

– galimybę likti užregistruotai čempionate. Jei abipusiu sutikimu tai nebuvo padaryta, būti užregistruotai grįžus po motinystės atostogų, net ir pasibaigus registracijos laikotarpiui.

– futbolo klubui nutraukus sutartį nėštumo ar motinystės atostogų metu, klubas privalėtų įrodyti, kad atleidimas iš darbo nėra susijęs su motinyste.

Priešingu atveju, žaidėjai suteikiama papildoma kompensacija, kuri lygi 6 atlyginimams, be likusios sutarties vertės.

– futbolininkės laisvę nuspręsti, ar ji toliau žais, ar ne, su sąlyga, kad jai tai leidžia sveikata, kuri bus nepriklausomai įvertinta.

Kaip pabrėžia PFA, 2020 m. rudenį organizacija bei nacionalinės moterų futbolo rinktinės futbolininkės kreipėsi į LFF dėl lygių teisių.

Kreipimasį teigiamai įvertino ir LFF generalinis sekretorius E.Stankevičius, todėl greitu metu, tikėtina, bus sulaukta teigiamų žinių iš LFF.

PFA teigimu, suvienodinusi išmokas už atvykimą į nacionalinę rinktinę, LFF sulauktų teigiamų atsiliepimų ne tik Lietuvoje, bet ir už Lietuvos ribų.