Sportas

2020.11.22 08:20

Naujos kartos dominavimas: Nadalis ir Džokovičius eliminuoti baigiamojo ATP metų turnyro pusfinalyje

LRT.lt2020.11.22 08:20

Baigiamasis ATP metų turnyras Londone turės dar vieną naują laimėtoją – tai paaiškėjo po to, kai varžybų pusfinalyje buvo eliminuoti favoritais laikyti Novakas Džokovičius ir Rafaelis Nadalis.

Pirmajame dienos pusfinalyje Dominicas Thiemas 7-5, 6-7, 7-6 eliminavo N. Džokovičių, kuris vienintelis iš visos ketveriukės buvo anksčiau tapęs šio turnyro laimėtoju.

Mačas truko beveik tris valandas, o austras įspūdingą charakterį pademonstravo trečiame ir lemiamame sete – atsilikdamas 0-4 jis sugebėjo ne tik sugrįžti į mačą, bet ir iškovoti jame pergalę.

Tuo tarpu kitame pusfinalyje triumfavo rusas Daniilas Medvedevas, taip pat po ilgos varginančios kovos 3-6, 7-6, 6-3 nugalėjęs kitą favoritu laikytą tenisininką Rafaelį Nadalį.

Įdomu tai, kad antrajame sete, R. Nadaliui pirmaujant 5-4, jis turėjo padavimo teisę ir galėjo laimėti mačą, tačiau ja pasinaudojo, o vėliau pradėjo dažnai klysti.

Rusas tuo pasinaudojo, ir lemiamą setą sužaidęs šaltai bei užtikrintai, iškopė į varžybų finalą.

20 „Didžiojo kirčių“ turnyrų laimėjusiam R. Nadaliui tai yra vienas iš nedažnų prizų, kurių per savo įspūdingą karjerą jis dar nėra laimėjęs.

Finale susikaus Dominicas Thiemas ir Daniilas Medvededas. Neryškiu favoritu yra laikomas Austrijos žaidėjas, kuris rugsėjį laimėjo pirmą savo „Didžiojo kirčio“ turnyrą, tapdamas „US Open“ nugalėtoju.

Tuo tarpu jei pergalę pavyktų iškovoti Rusijos sportininkui, tai neabejotinai būtų didžiausias laimėjimas per visą jo karjerą.

Finalas startuos sekmadienį 20 valandą.