Sportas

2020.11.21 20:35

Lietuvos bokso čempionato pabaiga pažymėta netikėtais rezultatais ir rekordu

Martynas Nesavas, LRT.lt2020.11.21 20:35

Šeštadienį baigėsi Kaune vykęs 94–asis Lietuvos vyrų ir moterų bokso čempionatas. Finalinės kovos vyko 8–iose vyrų ir 6–iose moterų svorio kategorijose. Čempionato finaluose netrūko intrigų, o jo pabaiga buvo pažymėta rekordu ir staigmena tapusia pergale.

Efektingos vyrų kovos

Sensaciją svorio kategorijos virš 91 kg finale sukūrė Jonas Jazevičius, kuris įspūdingai įveikė čempiono titulą gynusį Algirdą Baniulį.

Kova prasidėjo itin efektingai – į nokdauną du kartus pirmajame raunde J. Jazevičius pasiuntė A. Baniulį ir pastarasis ringe atrodė stipriai sutrikęs. Antrasis raundas buvo labai lygus ir į kovą grįžo A. Baniulis. Trečiajame raunde įspūdingą pasirodymą toliau tęsė J. Jazevičius, kuris vėl pasiuntė A. Baniulį į nokdauną ir užsitikrino pergalę finalinėje kovoje.

Įspūdingą rekordą svorio kategorijos iki 52 kg finale pasiekė Marius Vyšniauskas, kuris šalies čempionu tapo 17–tą kartą ir pagerino iki tol Vitalijui Subačiui priklausiusį rekordą. Finale M. Vyšniauskas rezultatu 4:1 įveikė Marių Kontrimą.

Pirmajame raunde efektyviau boksavosi M. Vyšniauskas, sugebėdamas išvengti varžovo atakų ir pats taikliai užpulti varžovą. Antrąjį raundą agresyviau pradėti bandė M. Kontrimas, bet pirmąją puolimo bangą pralaukęs M. Vyšniauskas vėl pradėjo taikliai pulti varžovą ir vis dažniau smūgiavo į šilutiškio korpusą. Trečiajame raunde kitą pavarą įjungė abu kovotojai ir ringe paliko visas savo jėgas.

„Labai esu patenkintas ir jaučiuosi tikrai šauniai. Čempionatas praėjo puikiai, o finalinėje kovoje padariau viską ką ir planavau – išlaikyti distanciją ir neprisileisti varžovo arti“, – po kovos emocijomis dalinosi M. Vyšniauskas.

Nuo 2004 metų pergales Lietuvos čempionatuose skinantis M. Vyšniauskas teigė, kad visiškai nesitikėjo pasiekti tokį rezultatą ir mano, kad laikas kabinti pirštines ant vinies.

„Nesitikėjau po pirmos pergalės Lietuvos čempionate, kad pavyks tokią seriją sukurti. Pirmą čempiontą laimėjau Kaune ir rekordą pasiekiau irgi Kaune.

Dabar jau Lietuvoje planuoju baigti karjerą, ateina laikas, o ir amžius jau nebe tas“, – LRT.lt kalbėjo M. Vyšniauskas.

Svorio kategorijos iki 91 kg čempiono titulą apgynė Tadas Tamašauskas, kuris finale vienbalsiu teisėjų sprendimu pasiekė pergalę prieš Darių Vaišnarovičių.

Pirmajame raunde taiklesnis ir greitesnis buvo T. Tamašauskas, kuris efektyviai stabdė varžovą iš tolimesnės distancijos ir neleido jam keistis smūgiais ringo viduryje. Ir antrajame raunde jis demonstravo absoliutų dominavimą ir D. Vaišnarovičius nesusikūrė sau jokių progų ringe. Kovos eigą trečiajame raunde lengvai valdęs T. Tamašauskas iškovojo pelnytą pergalę.

Po kovos portalui LRT.lt T. Tamašauskas teigė, kad džiaugiasi sėkmingu pasirodymu ir tuo, kad pirmos varžybos po ilgesnės pertraukos praėjo be traumų.

„Jaučiuosi gerai, nebuvo daug kovų, nesu išsekęs, baigiau viską be traumų ir svarbiausia, kad pavyko apginti čempiono titulą“.

Vertindamas abu savo pasirodymus ringe T. Tamašauskas teigė, kad viskas susiklostė net geriau, nei jis tikėjosi.

„Prieš pirmą kovą turėjau nuojautą, kad man bus sunku – varžovas kairiarankis ir aukštesnis už mane. Bet varžovas nusprendė kovoti artimoje distancijoje, kurioje buvau fiziškai stipresnis ir dėl to pavyko laimėti ganėtinai nesunkiai.

Finalinėje kovoje susitikau su sau gerai pažįstamu varžovu, esame su juo jau sparingavęsi. Su juo kovojau sau patogioje tolimesnėje distancijoje, stengiausi nesikeisti smūgiais ir laimėti boksuodamasis ir rinkdamasis taškus – tą ir pavyko padaryti“, – apie čempionato kovas kalbėjo boksininkas.

Užtikrintą pergalę teisėjui nutraukus kovą dar antrajame raunde iškovojo Robertas Liorančas ir tapo svorio kategorijos iki 81 kg čempionu. Finale R. Liorančas įveikė Andrėjų Tkaličių.

Trečią titulą iš eilės iškovojo ir svorio kategorijos iki 75 kg čempionu tapo Vytautas Balsys, kuris finale vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė Aleksandrą Mironovą.

Kova prasidėjo nuo lėtos ir atsargios abiejų boksininkų žvalgybos, tačiau besitęsiant raundui vis aiškesnis darėsi V. Balsio greičio pranašumas, kurį jis puikiai išnaudojo. Antrajame raunde kovos eiga išliko tokia pati ir A. Mironovui nepavyko efektyviai užpulti savo varžovo. Ramiai trečiąjį raundą užbaigęs V. Balsys įtvirtino savo pergalę čempionato finale.

Svorio kategorijos iki 69 kg čempiono titulą po pertraukos susigrąžino Saimonas Banys finale vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikęs Laimoną Raibikį.

Pirmasis raundas prasidėjo lėta žvalgyba, tačiau bėgant laikui suaktyvėjo abu boksininkai ir raundas pasibaigė labai lygiai: galima būtų teigti, kad mažą pranašumą jame susikūrė L. Raibikis. Antrajame raunde stipriai suaktyvėjo S. Banys ir buvo tiek greitesnis, tiek taiklesnis už savo varžovą ir didžiąją raundo dalį savo smūgiais stabdydavo L. Raibikio atakas dar joms neprasidėjus. Trečiajame raunde dar labiau savo pranašumą pradėjo įrodinėti S. Banys ir teisėjai pergalę vienbalsiai skyrė būtent jam.

Svorio kategorijos iki 63 kg čempionu tapo Modestas Zmuidina, kuris finale vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė Luką Pusvaškį.

Pirmajame raunde efektyviau kontratakuodamas boksavosi L. Pusvaškis, o M. Zmuidinai nepavykdavo mažinti distancijos ir taip užulti priešininką. Antrajame raunde kova tęsėsi panašiai ir M. Zmuidina vis dažniau likdavo ieškantis puikiai kontratakuojančio L. Pusvaškio. Tiesa M. Zmuidina demonstravo aukštą kovos tempą. Trečiajame raunde už varžovo laikymą ringo teisėjas iš L. Pusvaškio atėmė tašką, M. Zmuidina iš paskutinių jėgų mėgino užpulti varžovą ir, teisėjų akimis, to pakako, kad pergalę iškovotų M. Zmuidina.

Lengvą pergalę svorio kategorijoje iki 57 kg pasiekė Edgaras Skurdelis, kuris jau po pirmojo raundo įveikė Nedą Keršulį.

Itin techniškai kovą pradėjęs E. Skurdelis judėdamas ringo perimetru taikliai atakavo jį spausti bandantį N. Keršulį. Pasibaigus pirmajam raundui kovą nusprendė nutraukti N. Keršulio sekundantas ir E. Skurdelis pasiekė lengvą pergalę.

Įspūdingos moterų dvikovos

Dviejų tituluotų varžovių susitikime pergalę šventė ir svorio kategorijos iki 75 kg Lietuvos čempionės titulą apgynė Gabrielė Stonkutė, kuri taškais 3:2 įveikė tituluotą varžovę Ivetą Lešinskytę.

Pirmajame raunde buvo galima išvysti labai didelį abiejų boksininkių tempą, tačiau taiklesnė jame buvo I. Lešinskytė. Antrajame raunde pradėjo ryškėti abiejų kovotojų nuovargis ir aiškaus pranašumo neįgavo nė viena kovotoja. Trečiajame raunde į lemiamą šturmą kilo abi kovotojos, jame kiek taiklesnė atrodė G. Stonkutė ir to jai pakako iškovoti pergalę taškais.

Čempionė po kovos portalui LRT.lt teigė, kad boskuotis prieš patyrusią oponentę buvo nelengva ir dviprasmiškai jautėsi dėl pasiekto rezultato.

„Sekėsi viskas gerai, buvo tikrai sunku boksuotis, bet padariau tai ką galėjau. Kol kas nesijaučiu pilnai nusipelniusi pergalės. Jaučiu kažkokį apmaudą, kad per mažai pasistengiau, bet gal čia man tik taip atrodo, reikės kovą peržiūrėti iš naujo.

Labai jautėsi jos sėkminga pradžia. Ji yra fiziškai stipresnė už mane, gerai boksuojasi artimoje kovoje, jaučiasi tie smūgiai. Tęsiantis kovai stengiausi neprisileisti jos arti, moku gerai išlaikyti distanciją, pasitikinėjau ją ir tas man puikiai sekėsi“, – kovą ir jos eigą komentavo G. Stonkutė.

Svorio kategorijos iki 57 kg čempione, atsisakius kovoti Rugilei Altaravičiūtei, tapo Paulina Lazdauskaitė.

Finalinė kova neįvyko ir svorio kategorijoje iki 60 kg. Atsisakius kovoti Gretai Žukauskaitei, čempionato auksas atiteko Anai Starovoitovai, kuri apgynė čempionės vardą.

Svorio kategorijos iki 64 kg finale pergalę vienbalsiu teisėjų sprendimu pasiekė Vaida Masiokaitė, kuri įveikė Beatą Galdikaitę.

Pirmajame raunde aktyviai spausti ir inicijuoti artimą kovą bandė B. Galdikaitė. Antrajame raunde taiklumą iš tolimesnės distancijos pradėjo demonstruoti V. Masiokaitė, kuri vis tiksliau pasitikdavo puolančią priešininkę iš toli. Trečiajame raunde jėgų pritrūkus B. Galdikaitei pergalę užsitikrino V. Masiokaitė.

Svorio kategorijos iki 69 kg čempionės titulą apgynė Austėja Aučiūtė, kuri antrus metus iš eilės finale įveikė Augustiną Markelionytę.

Intensyvi kova ringe prasidėjo nuo pat pirmojo gongo. A. Aučiūtė varžovę spaudė ir smūgius atlikdavo artimoje distancijoje, o A. Markelionytė didžiąją atakų dalį atliko iš toli ir stengėsi išlaikyti tolimesnę distanciją. Antrąjį raundą stipriai pradėjo A. Markelionytė, pradėjusi spausti varžovę, bet raundo pabaigoje A. Aučiūtė pradėjo pataikyti savo stiprius smūgius ir sulėtino kaunietę. Po labai intensyvaus ir lygaus trečiojo raundo pergalę vienbalsiu teisėjų sprendimu šventė Austėja Aučiūtė.

Svorio kategorijos iki 81 kg čempione tapo Karolina Paulauskaitė, kuri finale vienbalsiu teisėjų sprendimu įveikė Agnę Kilpienę.

Pirmasis raundas pasižymėjo nokdaunais – pirmasis buvo suskaičiuotas A. Kilpienei, po to nokdaune atsidūrė ir K. Paulauskaitė. Antrajame ir trečiajame raunde labai pavargusios atrodė abi boksininkės ir po ilgos kovos pergalę šventė K. Paulauskaitė.

Lietuvos bokso rinktinė ir čempionato vertinimas

Iš čempionato nugalėtojų bus formuojama Lietuvos vyrų ir moterų bokso rinktinė.

Lietuvos bokso federacijos generalinis sekretorius Donatas Mačianskas pokalbio su portalu LRT.lt metu teigė, kad čempionatas praėjo tikrai sėkmingai ir beveik visose kategorijose buvo išaiškinti stipriausi šalies boksininkai ir boksininkės.

„Manau, kad viskas praėjo sklandžiai ir šiandien buvo išaiškinti stipriausi šalies boksininkai. Žinome, kas yra lyderiai. Tiesa, yra ir išimčių“, – sakė jis.

Viena iš jų – 63 kg kategorijos situacija. G. Lukošiūno, kuris gynė čempiono titulą, ketvirtfinalio kova su Andriejumi Lavrenovu buvo nutraukta antrame raunde, kai varžovai susidūrė galvomis ir G. Lukošiūnui buvo stipriai prakirstas antakis. Dėl šios traumos G. Lukošiūnas negalėjo tęsti pasirodymo čempionate.

„Dabartiniam čempionui neteko kovoti su vienu iš pajėgiausių varžovų. Čempionas ir G. Lukošiūnas turėtų kažkur susitikti ir kovoje išsiaiškinti stipriausiąjį“, – susidariusią situaciją komentavo D. Mačianskas.

Kita svarbi čempionato kova D. Mačiansko teigimu buvo I. Lešinskytės ir G. Stonkutės susitikimas, kuriame pergalę šventė G. Stonkutė. Pastaroji vasario mėnesį turėtų dalyvauti Tokijo olimpinių žaidynių atrankos turnyre.

„I. Lešinskytės ir G. Stonkutės akistata parodė, kad šiandien geresnė tikrai buvo G. Stonkutė. Abi šios boksininkės yra labai pajėgios, gali kovoti dėl medalių aukščiausio lygio čempionatuose ir tikrai gali iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes. Iš abiejų šių merginų, tikiuosi, dar sulauksime aukščiausių rezultatų“, – svarstė D. Mačianskas.

Bendrą Lietuvos bokso rinktinės lyderių fizinę formą ir varžybinį lygį D. Mačianskas vertina konstruktyviai.

„Jų formą sunku vertinti, bet manau, kad jie ją išlaiko nepaisant to, kad daug varžybų pastaruoju metu nevyko. Iš esmės visi turi lygias sąlygas – jei ta forma smunka, tai ji smunka taip pat kaip ir visiems kitiems, visas pasaulis yra vienodoje situacijoje“, – minėjo pašnekovas

Kitą savaitę Lietuvos bokso rinktinė turėtų vykti į pasiruošimo stovyklą Lenkijoje, kur ruošis tolimesniems turnyrams.