2020.11.21 12:20

Lietuvos pora dailiojo čiuožimo pasaulio taurės etape užėmė septintąją vietą

LRT.lt2020.11.21 12:20

Šeštadienį Maskvoje tęsėsi dailiojo čiuožimo pasaulio taurės etapas, kuriame savo pasirodymą tęsė ir Lietuvai atstovaujanti pora Saulius Ambrulevičius su Allison Reed.

Sekmadienį etapas finišuos parodomosiomis porų programomis, o ant ledo pasirodys ir Saulius Ambrulevičius bei Allison Reed.

Tiesioginę renginio transliaciją nuo 14 valandos rodys LRT PLIUS kanalas ir portalas LRT.lt.

Penktadienį vykusioje šokių ant ledo trumpojoje programoje S. Ambrulevičius ir A. Reed surinko 72,43 taško ir tarp dešimties porų užėmė septintąją vietą.

Šeštadienį laisvojoje programoje Lietuvai atstovaujanti pora ant ledo pasirodė ketvirta ir savo šokiu surinko 110,13 balų.

Lietuvių pasirodymas:

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės varžybos: Reed ir Ambrulevičius – septinti

Bendrai surinkta balų suma buvo 182,56 balo ir ji, bent jau laikinai, po lietuvių šokio juos pakėlė iki pirmos pozicijos. Tačiau, baigus savo pasirodymus visoms kitoms poros, Lietuvai atstovaujanti pora smuktelėjo iki galutinės septintos vietos.

Pirmas tris prizines vietas užėmė Rusijos poros. Viktorija Sinicina ir Nikita Katsalapovas (217,51 balo) tapo etapo nugalėtojais, antri buvo Tiffani Zagorski ir Jonathanas Guerreiro (206,91 balo), trečią vietą užėmė Anastasija Skopcova su Kirilu Alešinu (199,25 balo).

Lietuvai atstovaujantys čiuožėjai savaitgalį ant ledo pasirodė pirmą kartą po devynių mėnesių pertraukos.

„Svarbiausia, kad jie sudalyvautų, o kaip viskas dėliosis – negali žinoti. Jie neturėjo jokio rimto starto. Visos rusų poros gyvena normaliu varžybų ritmu su žiūrovais. Pas juos yra aukštas lygis, o mūsų laukia tik pirmas startas. Nereikia daug tikėtis, džiaugsimės tiesiog, jeigu jie startuos“, – LRT.lt prieš etapą kalbėjo Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė ir trenerė Lilija Vanagienė.

*****

Moterų varžybos

Moterų varžybose triumfavo Rusijos sportininkė Elizaveta Tuktamyševa. Po trumposios programos buvusi antroje vietoje, laisvojoje ji pasirodė geriausiai iš visų ir, iš viso surinkusi 223,39 balo, tapo etapo nugalėtoja.

Laipteliu žemiau finišavo po trumposios programos pirmavusi Alena Kostornaja (220,78 balo), o trečia vieta atiteko dar viena Rusijos sportininkei Anastasijai Guliakovai (199,03 balo).

Moterų pasirodymai:

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės varžybos. Rusijos „Didysis prizas“. Moterys. Laisvoji programa

*****

Porų varžybos:

Porų varžybose visas prizines vietas taip pat iškovojo Rusijos poros.

Pirmą vietą po laisvosios programos bendroje įskaitoje užėmė Aleksandra Boikova ir Dmitrijus Kozlovskis (232,56 balo), iškart iš jų rikiavosi Anastasija Mišina ir Aleksandras Galiamovas (225,8 balo), trečią poziciją užėmė Apolinarija Panfilova ir Dmitrijus Rylovas (210,07 balo).

Porų pasirodymai:

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės varžybos. Rusijos „Didysis prizas“. Poros. Laisvoji programa

*****

Vyrų varžybos:

Pirmieji šeštadienį savo laisvąsias programas ant ledo demonstravo vyrai.

Po jos paaiškėjo, kad etapo nugalėtoju tapo rusas Michailas Koliada. Jis po trumposios programos buvo trečias, tačiau sėkmingiausiai pasirodė laisvojoje ir bendroje įskaitoje su 281,89 balo pakilo į pirmą vietą.

Antrą poziciją bendroje įskaitoje užėmė po trumposios programos lyderiavęs kartvelas Morisi Kvitelašvilis. Jam laisvojoje programoje nepasisekė, ten jis liko tik ketvirtas ir su 275,8 balo smuktelėjo iki antrosios pozicijos.

Trečia vieta bendroje įskaitoje džiaugėsi kitas rusas – Petras Gumennikas. Jis po trumposios programos buvo antras, laisvojoje užėmė tik šeštą vietą, tačiau iš viso surinkto 268,47 balo pakako trečiai vietai bendroje įskaitoje.

Vyrų pasirodymai:

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės varžybos. Rusijos „Didysis prizas“. Vyrai. Laisvoji programa

*****

LRT.lt primena, kad iš viso Didžiojo prizo varžybose buvo numatyti šeši etapai – JAV, Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir Japonijoje. Po jų gruodžio 10–13 dienomis buvo numatytas finalas ir vėl Kinijoje.

Visgi koronaviruso pandemija sąlygas kiek pakoregavo – turai Kanadoje, Prancūzijoje bei finalinis etapas Kinijoje jau buvo atšaukti.

Kol kas įvyko du numatyti etapai JAV ir Kinijoje.