Sportas

2016.02.17 17:54

Afrikiečiai išplepėjo Lietuvos rinktinės pasirengimo olimpinėms žaidynėms planus

15min.lt 2016.02.17 17:54

Lietuvos krepšinio federacija kol kas po devyniais užraktais slepia nacionalinės komandos pasiruošimo Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms planus. Tačiau nedidelę jų dalį išplepėjo Nigerijos krepšinio federacijos prezidentas Tijani Umaras. Jis pareiškė, kad Lietuva su Nigerija prieš Rio sužais bent porą kontrolinių rungtynių.

Nigerijos krepšinio taip pat laukia dvikova su JAV rinktine. 

„Būsime labai gerai pasiruošę žaidynėms. Žaisime su Kinija, dvejas draugiškas rungtynes su Lietuva. Turėtume dalyvauti keturių komandų draugiškame turnyre Lietuvoje“, – sakė Nigerijos krepšinio vadovas.

Su JAV krepšininkais Afrikos čempionai susitiks iškart po turnyro Lietuvoje – rugpjūčio 1-ąją.

Beje, pastarąjį kartą Lietuvos rinktinė sensacingai nusileido Nigerijai 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių atrankoje Venesueloje. Tiesa, pačiose olimpinėse žaidynėse lietuviai atsirevanšavo afrikiečiams 72:53.

Rio olimpinės žaidynės vyks rugpjūčio 5–21 dienomis.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas buvo minėjęs, kad lietuviai po pasirodymo Europos čempionate iškart sulaukė JAV nacionalinės komandos pasiūlymo surengti draugiškas rungtynes.

Tarp planų buvo ir dvikovos su prancūzais ir brazilais. Bet patikslintų rinktinės pasirengimo Rio detalių LKF dar neskelbia.