Sportas

2016.02.17 17:28

Turkijoje Maskvos „Lokomotiv“ futbolininkų autobusas buvo apmėtytas buteliais

BNS2016.02.17 17:28

Į Stambule vykusias UEFA Europos lygos (Europa League) šešioliktfinalio rungtynes atvykusios Maskvos „Lokomotiv“ komandos autobusas buvo apmėtytas buteliais, o vienas komandos žaidėjas dar labiau įkaitino politinį prieskonį turinčių rungtynių su vietos komanda „Fenerbahce“ atmosferą, kai antradienį aikštelėje pademonstravo savo apatinius marškinėlius su Vladimiro Putino atvaizdu ir jį šlovinančiu užrašu.

Turkijos pareigūnai sulaikė tris asmenis po incidento, kai į Stambulo „Sukru Saracoglu“ stadioną važiavęs svečių komandos autobusas buvo apmėtytas buteliais.

Sulaikytieji buvo neblaivūs, per išpuolį buvo nedaug įskeltas autobuso stiklas“, nurodė pareigūnai.

Turkijos žiniasklaida pranešė, kad dėl šio incidento buvo sulaikyti Stambulo „Fenerbahce“ sirgaliai.

„Lokomotiv“ komanda greičiausiai neišvengs Europos futbolo organizacijos drausminės nuobaudos dėl to, kad jos saugas Dmitrijus Tarasovas nusiplėšė savo sportinius marškinėlius, pademonstruodamas po jais likusius apatinius su Rusijos prezidento atvaizdu ir jį palaikančiu užrašu.

Turkijos ir Rusijos santykiai yra įtempti nuo praėjusio lapkričio, kai Turkija numušė Rusijos karinį lėktuvą, kuris pažeidė jos sieną prie Sirijos.

Po V. Putino portretu, kuriame prezidentas dėvi Rusijos karinio laivyno pajėgų kepuraitę, užrašas rusų kalba skelbė: „Pats mandagiausias prezidentas“.

UEFA taisyklės draudžia daryti politinius pareiškimus varžybų metu.

Vėliau D. Tarasovas rusų agentūrai „R-Sport“ bandė pateisinti tokį savo poelgį: „Jis mano prezidentas. Aš jį gerbiu ir nusprendžiau parodyti, kad visada esu su juo ir esu pasiruošęs parodyti savo paramą“.

„Tai kas buvo parašyta ant tų marškinėlių yra viskas, ką norėjau pasakyti“, – kalbėjo jis.

Praėjusiais metais UEFA atmetė raginimus atskirti Rusiją ir Turkiją šios vasaros Europos futbolo čempionato burtų traukimuose ir abiejų šalių klubus Europos lygos burtų traukimuose.

Antradienį tarp Maskvos ir Stambulo komandų įvyko pirmosios šešioliktfinalio rungtynės, kurias rezultatu 2:0 laimėjo varžybų šeimininkai Stambulo „Fenerbahce“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.