Sportas

2020.11.20 12:25

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės etape po 9 mėnesių pertraukos pasirodė Reed ir Ambrulevičius

LRT.lt2020.11.20 12:25

Penktadienį Rusijos sostinėje Maskvoje startavo dar vienas pasaulio dailiojo čiuožimo etapas, kuriame šį kartą pasirodė ir Lietuvai atstovaujanti pora Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed.

Tiesioginę etapo penktadienio transliaciją kviečiame stebėti portale LRT.lt visą savaitgalį.

A. Reed ir S. Ambrulevičius sugrįžo ant ledo

Trumpojoje šokių ant ledo programoje Lietuvai atstovaujanti pora startavo antroje grupėje ir savo šokiu surinko 72,43 taško.

Tarp dešimties porų jie užėmė septintąją vietą, o rytoj pora taip pat startuos ir laisvojoje programoje. Sekmadienį etapas baigsis parodomąja programa.

Trumpojoje programoje geriausiai pasirodė trys Rusijos poros. Pirmą vietą užėmė Viktorija Sinicina ir Nikita Katsalapovas (91,13 balo), antroje pozicijoje rikiavosi Tiffani Zagorski ir Jonathanas Guerreiro (84,46 balo), trečia vieta tenkinosi Anastasija Skopcova ir Kirilas Alešinas (79,75 balo).

Jie sugrįžo – Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus šokis Rusijos etape, pasiekęs emocijų viršūnę

Lietuvai atstovaujantys čiuožėjai ant ledo pasirodė pirmą kartą po devynių mėnesių pertraukos.

„Svarbiausia, kad jie sudalyvautų, o kaip viskas dėliosis – negali žinoti. Jie neturėjo jokio rimto starto. Visos rusų poros gyvena normaliu varžybų ritmu su žiūrovais. Pas juos yra aukštas lygis, o mūsų laukia tik pirmas startas. Nereikia daug tikėtis, džiaugsimės tiesiog, jeigu jie startuos“, – LRT.lt prieš etapą kalbėjo Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė ir trenerė Lilija Vanagienė.

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės varžybos. Rusijos „Didysis prizas“. Šokiai ant ledo. Trumpoji programa

Moterų varžybos

Trumpojoje moterų varžybų programoje geriausiai pasirodė 17-metė Alena Kostornaja, surinkusi 78,84 balo. Jie šiemet triumfavo Grace vykusiame Europos čempionate.

Antroje vietoje po pirmosios dienos rikiuojasi Elizaveta Tuktamyševa (74,70 val.), o trečia – 16-metė Rusijos žvaigždutė Aleksandra Trusova (70,81 bal.).

Moterų varžybose iš viso startavo 11 dalyvių, iš kurių šešios yra rusės. Visos jos ir užėmė pirmąsias šešias vietas trumpojoje programoje.

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės varžybos. Rusijos „Didysis prizas“. Moterys. Trumpoji programa

Vyrų varžybos

Pirmieji ant ledo pasirodė vyrų varžybų dalyviai, kurie demonstravo savo trumpąsias programas.

Geriausias čia pasirodė kartvelas Morisi Kvitelašvilis (99,56 balo), antrą ir trečią vietas užėmė Rusijos sportininkai – atitinkamai Petras Gumennikas (96,26 balo) ir Michailas Koliada (93,34 balo).

Porų varžybos

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės varžybos. Rusijos „Didysis prizas“. Vyrai. Trumpoji programa

Dailiojo čiuožimo porų varžybose startavo tik septynios poros, iš kurių šešios atatsovauja Rusijai, o taip pat dalyvauja Vengrijos pora, likusi pasktuinėje vietoje po trumposios programos.

Pirmąją vietą po pirmo pasirodymo užima Anastasia Mišina ir Aleksandras Galiamovas (79,24 bal.), antri žengia Aleksandra Boikova ir Dmitrijus Kozlovskis (78,29 bal.), o trečiąją vietą užima Apolinarija Panfilova ir Dmitris Rylovas (73,84 bal.).

LRT.lt primena, kad iš viso Didžiojo prizo varžybose buvo numatyti šeši etapai – JAV, Kanadoje, Kinijoje, Prancūzijoje, Rusijoje ir Japonijoje. Po jų gruodžio 10–13 dienomis buvo numatytas finalas ir vėl Kinijoje.

Pasaulio dailiojo čiuožimo taurės varžybos. Rusijos „Didysis prizas“. Poros. Trumpoji programa

Visgi koronaviruso pandemija sąlygas kiek pakoregavo – turai Kanadoje, Prancūzijoje bei finalinis etapas Kinijoje jau buvo atšaukti.

Kol kas įvyko du numatyti etapai JAV ir Kinijoje.