Sportas

2020.11.23 09:00

Stipriausią pasaulio lygą į Japoniją iškeitęs beisbolininkas Neverauskas užtikrintas, kad tai – tik tarpinė stotelė

Gintarė Grikštaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.23 09:00

Dovydas Neverauskas yra pirmasis Lietuvos beisbolininkas, prieš pusketvirtų metų debiutavęs MLB ir iš viso pajėgiausioje pasaulio lygoje JAV sužaidęs apie 100 rungtynių. Vilnietis, sutartį su Pitsbergo „Pirates“ sudaręs dar 2009 m., bet iki 2017-ųjų atstovavęs dublerių komandai, sulaukė dėmesio iš Japonijos miesto Hirošimos klubo, kuris sumokėjo išpirką.

Dovydas Neverauskas sako, kad galėjo likti Pitsberge, bet tokį sprendimą priėmė dėl prastos COVID-19 situacijos JAV ir norėdamas daugiau žaisti.

Pajėgiausias Lietuvos beisbolininkas kelia sparnus į Japoniją: mano, kad tai – tik tarpinė stotelė

„Sprendimas vis tik Dovydo buvo priimtas, bet jis tarėsi su manim. Pritariau jam, nes „Pirates“ negalėjo garantuoti žaidimo laiko aukščiausioje lygoje. Minorinės lygos žaidimas dėl COVID-19 iš viso yra problematiškas. Greičiausiai jos nevyks dėl koronaviruso situacijos, kas tada labai neapibrėžia Dovydo žaidimo laiko..

Japonija žymiai geriau susitvarkė. Tai yra numeris vienas beisbolo šalis. Ir beisbolas numeris vienas sporto šaka Japonijoje. Ir finansiniai aspektai, ir žaidimo aspektai yra palankūs“, – teigė Lietuvos beisbolo asociacijos prezidentas ir Dovydo tėvas Virmydas Neverauskas.

Japonijos lygoje iš viso rungtyniauja 12 komandų, kurios yra suskirstytos į du pogrupius. Hirošimos „Toyo Carp“ klubas priklauso „Mazda motors" korporacijos savininkui. Prieš 71-nerius metus įkurtas klubas savo kolekcijoje turi tris Japonijos lygos čempionų trofėjus.

D. Neverauskas sako, kad džiaugiasi galėdamas išmėginti jėgas Japonijos lygoje, apie kurią galvojo jau anksčiau, bet tikisi, kad ši šalis nebus galutinė jo karjeros stotelė. Ateityje beisbolininkas norėtų grįžti į Ameriką.

Japonijos lyga, anot V. Neverausko, pasaulyje yra antra pagal pajėgumą po MLB (JAV beisbolo lygos).

Dar 2006 m. bandyta sujungti stipriausias pasaulio beisbolo šalis, taip surengiant „Wrodl Baseball Classic“ turnyrą, kuriame varžosi šalių rinktinės. 16 rinktinių turnyre 2006 ir 2009 m. triumfavo Japonija, 2013 m. laimėjo Dominikos respublika, o 2017m – JAV.

Paklaustas, ar jo sūnus Japonijoje gaus žaidimo laiko, V. Neverauskas nedvejojo: „Bent jau ta sutartis taip yra sudaryta ir plius užsieniečiai, jeigu jau kviečiami, jie kviečiami žaisti. Kaip ir pas mus, mes esame krepšinio šalis, jeigu kviečiamės užsieniečius, tai tam, kad jie būtų pagrindiniai, o ne atsarginiai.“

– Ar mintis išvažiuoti kilo anksčiau, ar tai buvo greitai priimtas sprendimas? – LRT TELEVIZIJA paklausė D. Neverausko.

– Netikėtas, neplanuotas šiemet, bet taip gavosi natūraliai. Tiesiog gavosi dėl situacijos dėl COVID–19. Nežinau, anksčiau norėjau važiuoti į Japoniją, bet ne taip gal anksti. Turbūt jeigu nebūtų palankesnė situacija dėl koronaviruso, gal būčiau galvojęs likti JAV.

– Ar turėjote ir daugiau pasiūlymų?

– Ne, taip yra Japonijoje, kad vienu metu derėtis gali tik su viena komanda. Kitos komandos negali kištis kol kita komanda nebaigė pasiūlymų. Taip suprantu aš.

– Kodėl Japonijos lyga. Tik čia norėjote tęsti karjerą?

– Jie domėjosi manim, jie norėjo manęs. Taip išėjo dėl COVID-19 ir situacijos JAV. Tai tiesiog nieko nelaukdamas galvojau, kad geriausia būtų važiuoti ten, kad būtų paprasčiau ir turėti komandą, kurioje žaisiu, kuri manęs nori ir nauja patirtis būtų.

– Žaidimas Japonijoje kažkiek skirsis nuo žaidimo JAV?

– Beisbolas – tokios pačios taisyklės, bet pats žaidimo stilius truputį skirsis manau. Gal pati kultūra, gal patys žaidėjai, žaidimo stilius.

– Ar komandoje būsite vienintelis legionierius?

– Man atrodo, kad komanda gali turėti 5 legionierius, kiek žinau bus ir 3 ar 4 amerikiečiai.

– Turėjote galiojantį kontraktą JAV? Kiek jis dar galiojo?

– Nebuvo taip, kad galiojo, bet mane komanda galėjo pasilikti tikrai, o kitos komandos galėjo mane paimti, bet aš tiesiog nelaukiau ir užsitikrinau vietą Japonijos komandoje.

– Ar negaila palikti stipriausią pasaulio lygą?

– Ne, aš manau, kad dar grįšiu. Neišvažiuoju visam laikui į Japoniją. Gal metams arba dviem. Manau, kad po tų metų ar dviejų grįšiu atgal.

– JAV praleidote 10 metų. Ko jums labiausiai trūks Japonijoje?

– Nežinau, kitais metais galėsiu tai pakomentuoti. Kol kas kaip ir į nežinią važiuoju, bet girdėjau daug gerų dalykų apie lygą, apie komandą, žmones, kultūrą, pačią šalį. Tai nežinau, džiaugiuosi nauja patirtimi.

– Ar iš kitų šalių pasiūlymų turėjote?

– Pasiūlymų nelabai galėjau turėti, kol nebuvau laisvasis agentas. Tai dėl to niekas ir negali siūlyti. Aš komandai kaip ir priklausiau, bet jie manęs būtų atsisakę. Japonijos ekipai labai domėjosi manimi, tai tiesiog sutariau su ja ir nebandžiau toliau kažkur žaisti.

– Ko trūksta Lietuvoje, kad beisbolas taptų populiaresnis?

– Aikštelės, normalios aikštelės, kuri atitiktų Europos formatus. Galėtų rengiami turnyrai. Tik tiek ir betrūksta. Tiek vaikų, tiek vyrų aikštelių trūksta. Kažkokią vieną turim, bet vis tiek nemanau, kad ji atitinka standartus Europos turnyrams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt