Sportas

2020.11.21 13:11

Prabėgę futbolo rinktinės metai – rezultatai, vertinimai žaidėjams ir visi pelnyti įvarčiai

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.11.21 13:11

Trečiadienio vakarą dvikova Kazachstane Lietuvos futbolo rinktinė užbaigė sunkius ir koronaviruso ženklu pažymėtus 2020-uosius metus. Nors metai pasauliui nebuvo lengvi, rinktinė išgyveno turbūt geriausią savo laikotarpį per pastaruosius keliolika metų.

Dėl koronaviruso pandemijos visas 2020-ųjų rinktinių futbolo sezonas pasistūmė į rudenį ir komanda per tris rinktinių langus sužaidė aštuonerias rungtynes. Šešerios iš jų buvo UEFA tautų lygoje, taip pat buvo sužaisti ir du kontroliniai susitikimai.

Per aštuonis susitikimus lietuviai iškovojo keturias pergales, du sykius sužaidė lygiosiomis ir patyrė dvi nesėkmes.

Vien Tautų lygoje Valdo Urbono auklėtiniai du kartus laimėjo, du sykius turėjo pripažinti varžovų pranašumą, o dar du susitikimai baigėsi lygiosiomis, taip C diviziono ketvirtoje grupėje buvo užimta trečia vieta ir užtikrintas išlikimas C divizione ir kitiems metams.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Tokį pasiekimą galima vertinti dvejopai – viena vertus, tikrai galima pasidžiaugti ne tik pagerėjusiu žaidimu, bet ir rezultatais aikštėje, kuriuos atneša V. Urbono rasta optimali sudėtis ir ryškūs lyderiai, tačiau, yra ir kita pusė.

Keturių komandų turnyre buvo aplenkti tik itin blankiai žaidę Kazachstano futbolininkai ir tik per plauką išlikta divizione, tačiau rinktinė rūbinėje tai šventė tarsi triumfą pasaulio futbolo čempionate.

Portalas LRT.lt kviečia prisiminti praėjusias šių metų rinktinės rungtynes ir balais įvertinti kiekvieno iš 28 jose pasirodžiusių futbolininkų pasirodymus.

Lietuvos futbolo rinktinės rezultatai 2020-aisiais:

UEFA tautų lyga. Lietuva – Kazachstanas 0:2;

UEFA tautų lyga. Albanija – Lietuva 0:1;

Draugiškos rungtynės. Estija – Lietuva 1:3;

UEFA tautų lyga. Lietuva – Baltarusija 2:2;

UEFA tautų lyga. Lietuva – Albanija 0:0;

Draugiškos rungtynės. Lietuva – Farerų Salos 2:1;

UEFA tautų lyga. Baltarusija – Lietuva 2:0;

UEFA tautų lyga. Kazachstanas – Lietuva 1:2.

Vartininkai:

Džiugas Bartkus (1 rungtynės, 2 praleisti įvarčiai). Dž. Bartkus šių metų ciklą pradėjo kaip pagrindinis komandos vartininkas, tačiau sužaidė tik vienerias rungtynes su Kazachstanu. Jose šiuo metu Izraelyje žaidžiantis vartų sargas praleido du įvarčius, ir bent dėl pirmojo dalis kaltės, nesėkmingai palikus vartus, krenta ant jo pečių. Dž. Bartkus įprastai būdavo patikimas ramstis tarp virpstų, tačiau šiame cikle daug sykių parodyti savo sugebėjimų jam neteko. Be balo.

Tomas Švedkauskas (7 rungtynės, 2 sausos rungtynės, 7 praleisti įvarčiai). Marijampoliečiui šie metai rinktinėje neabejotinai bus įsimintiniausi – prieš tai rinktinės marškinėlius jis buvo vilkėjęs vos vieną sykį, o vien šiais metais pridėjo dar septynerias rungtynes ir vaizdo aikštėje tikrai negadino.

Įspūdingai atremtu baudos smūgiu jis prisidėjo prie pergalės Albanijoje, sėkmingai sužaidė ir rungtynėse prieš tą patį varžovą Vilniuje. Iš tiesų solidžioje atkarpoje tam tikru deguto šaukštu galėjo tapti nebent pralaimėtas mačas Baltarusijoje, ten „Lommel“ komandos vartų sargas galėjo geriau sužaisti abiejų praleistų įvarčių epizoduose.

Nepaisant to, T. Švedkauskas tapo patikimu V. Urbono norimos sudėties žaidėju, o rungtynėse su Farerų Salomis bei Baltarusija net ir ryšėjo kapitono raištį. Įvertinimas – 8 balai.

Gynėjai:

Edvinas Girdvainis (8 rungtynės, 1 geltonoji kortelė). E. Girdvainis šių metų cikle neabejotinai buvo pagrindinis gynybos ramstis – gynėjų linijoje jis vienintelis sužaidė visas rungtynes, nors partneriai greta jo keitėsi ne kartą.

Anksčiau E. Girdvainis neišvengdavo klaidų, o šiais metais jų praktiškai nebuvo. Be to, kad sėkmingai su savo užduotimis tvarkėsi pats, E. Girdvainis taip pat dažnai turėdavo taisyti ir kolegų klaidas.

E. Girdvainis buvo itin kietas varžovas kovose dėl aukštų kamuolių ir neretai juos laimėdavo, taip kartais padėdamas ir pradėti naujas atakas. Akivaizdu, kad Vokietijos trečioje Bundeslygoje vietą radęs lietuvis šiuo metu išgyvena vieną geriausių karjeros atkarpų. Įvertinimas – 7,5 balo.

Mindaugas Palionis (5 rungtynės, 1 geltonoji kortelė). Ciklo pradžioje antras vidurio gynėjas buvo M. Palionis, tačiau metų pabaigoje jis susidūrė su sveikatos problemomis ir buvo priverstas praleisti paskutinius tris metų susitikimus.

Skirtingai nuo E. Girdvainio, M. Palioniui stabilumo trūko – gerą epizodą neretai keisdavo klaida, po jos kailį gelbėti turėdavo jo komandos draugai. Iškritus iš rikiuotės M. Palioniui žaidimas centrinėje gynybos zonoje ženkliai nesuprastėjo, tad kitais metais M. Palioniui dėl vietos startinėje sudėtyje teks pakovoti. Įvertinimas – 5,5 balo.

Vytas Gašpuitis (3 rungtynės). V. Gašpuitis į rinktinę kviečiamas buvo viso ciklo metu, tačiau startuoti šansą gavo tik jam artėjant į pabaigą ir iš rikiuotės iškritus M. Palioniui.

Šiais metais su „Panevėžiu“ LFF taurės laimėtoju tapęs tvirtas vidurio gynėjas savo komandos draugą pakeitė patikimai ir mače su Farerų Salų futbolininkais sudarė puikų duetą su E. Girdvainiu.

Mačas Baltarusijoje, kaip ir visai rinktinei, V. Gašpuičiui klostėsi sunkiai, o baigiamosiose rungtynėse Kazachstane jis į aikštę žengė iš karto po pertraukos ir svariai prisidėjo prie to, kad šeimininkai nesusikurtų rimtų šansų pelnyti įvartį. Įvertinimas – 6 balai.

Saulius Mikoliūnas (6 rungtynės, 2 geltonosios kortelės). Nors jo karjera jau artėja prie pabaigos, S. Mikoliūnas pademonstravo, kad parako dar turi. Patyręs futbolininkas šiame cikle buvo išbandytas abiejų krašto gynėjų pozicijose ir praleido tik du rinktinės mačus, kai šie kirtosi su auksinėmis Vilniaus „Žalgirio“ rungtynėmis.

Nors greičio savybės jau nebe tos, kurios buvo anksčiau, S. Mikoliūnas toliau sėkmingai įrodo, kad yra vienas geriausiai žaidimą skaitančių futbolininkų Lietuvoje, ir savo patirtį sėkmingai perduoda jaunesniems kolegoms. Vienu iš retų kartėlį palikusių epizodų galima laikyti jo klaidelę, po kurios Kazachstano futbolininkai Vilniuje įmušė pirmąjį savo įvartį.

Ne sykį S. Mikoliūnas keitė dėl traumų žaisti ir kapitono pareigų negalėjusį atlikti Fiodorą Černychą, o šiemet gynėjas tapo ir rinktinės rekordininku pagal sužaistas rungtynes. Įvertinimas – 6,5 balo.

Rolandas Baravykas (1 rungtynės, 1 geltonoji kortelė). Buvusio rinktinės trenerio Edgaro Jankausko schemose šis šiaulietis buvo startinės sudėties futbolininkas, tačiau V. Urbonas šiemet jam suteikė vos vieną šansą – pirmose metų rungtynėse su Kazachstanu.

Jose futbolininkas pernelyg neišsiskyrė, o vėliau prarado savo poziciją ir į aikštę nežengė net po keitimo, tad įvertinimo nėra.

Egidijus Vaitkūnas (7 rungtynės, 1 rezultatyvus perdavimas, 1 geltonoji kortelė). Pirmąsias ciklo rungtynes „Kauno Žalgirio“ gynėjas stebėjo nuo suolo, antrose nuo jo kilo po keitimo, o per likusias šešerias buvo tvirtas startinės sudėties futbolininkas.

Pačiam futbolininkui šis ciklas buvo banguotas – štai rungtynėse su Baltarusija namuose jis po apmaudžios klaidos į savo vartus uždirbo 11 metrų baudinį ir neapsigynė nuo įvarčio mače Kazachstane, bet jame jis taip pat ir puikiu reidu bei perdavimu sukūrė įvartį Modestui Vorobjovui.

32-ejų žaidėjas kurį laiką jau buvo nebekviečiamas į rinktinę, tačiau šį kartą parodė, jog vis dar gali blykstelėti, ir savo vietą joje rado. Įvertinimas – 6 balai.

Markas Beneta (6 rungtynės). M. Beneta savo vietą rinktinėje labiau atrado ciklui jau persivertus į antrą pusę. Poroje dvikovų jis pakeitė E. Vaitkūną, o vėliau tris sykius (prieš Farerų Salas, Baltarusiją ir Kazachstaną) rungtynes pradėjo starto sudėtyje.

Krašto gynyboje įprastai žaidžiantis futbolininkas pasižymėjo aktyviu jungimusi į atakas, tačiau gynyboje ramybės vietomis stigo. Visgi Lenkijoje žaidžiantis M. Beneta ryškesnio įspūdžio nepaliko ir dėl vietos kitų metų rinktinės starto sudėtyje jam gali tekti rimtai pakovoti. Įvertinimas – 5 balai.

Saugai:

Domantas Šimkus (6 rungtynės, 1 rezultatyvus perdavimas, 1 geltonoji kortelė). Kaip ir S. Mikoliūnas, D. Šimkus buvo svarbus startinės vienuolikės žaidėjas ir praleido tik dvejas ciklo rungtynes, negalėjęs jose dalyvauti dėl Vilniaus „Žalgirio“ kovų.

Atraminio saugo pozicijoje žaidžiantis šiaulietis turbūt sužaidė vieną geriausių sezonų karjeroje – ne tik buvo svarbus šalies čempionu tapusio „Žalgirio“ pergalių faktorius, bet ir vilkėdamas rinktinės marškinėlius atkakliu ir kietu darbu griovė varžovų atakas.

Po to, kai praleido rungtynes su Farerų Salomis ir Baltarusija, D. Šimkus į rikiuotę grįžo mačui Kazachstane ir tai lietuviams pridėjo kokybės aikštės viduryje stabdant varžovų išpuolius. Įvertinimas – 7 balai.

Modestas Vorobjovas (5 rungtynės, 1 įvartis, 2 geltonosios kortelės). Su D. Šimkumi jis, kaip ir „Žalgirio“ klube, sudarė puikų vidurio saugų tandemą, o ciklo pabaigoje V. Urbonas nusprendė M. Vorobjovą išbandyti ir pozicijoje po puolėju. Tai pasiteisino – žalgirietis įvarčiu pasižymėjo mače su Kazachstanu.

M. Vorobjovas svarbia rinktinės dalimi tapo jos vairą perėmus V. Urbonui ir už pasitikėjimą atsidėkojo solidžiais pasirodymais aikštės centre, o jo tandemas su D. Šimkumi neretai buvo įvardijamas kaip viena didžiausių rinktinės sėkmės priežasčių. Įvertinimas – 7 balai.

Žaidėjo įvartis prieš Kazachstaną

Lietuvos rinktinė atsakyti netruko: po Vaitkūno reido Vorobjovas lygina rezultatą

Gratas Sirgėdas (8 rungtynės, 3 įvarčiai). Dar vienas šiame cikle sužibėjęs futbolininkas. Po apmaudžių traumų išgijęs žaidėjas šiame sezone dar kartą įrodė, kad neabejotinai yra vienas techniškiausių rinktinės futbolininkų ir vienas iš tų, kurie gali sėkmingai žaisti ir vienas prieš vieną ir atlikti tikslų perdavimą toliau nei kelis metrus.

Nors visus savo įvarčius mušė draugiškuose mačuose (vieną – Estijai, o du – Farerų Saloms), G. Sirgėdas garsiai priminė apie save ir, jei negandos jį aplenks, turėtų tapti svarbiu žaidėju ir ateities rinktinėse. Įvertinimas – 7,5 balo.

Visi trys G. Sirgėdo įvarčiai:

Pirmasis Sirgėdo įvartis rinktinėje dvigubina lietuvių persvarą Estijoje
Sirgėdas muša pirmą įvartį: Lietuva pirmauja prieš Farerų salas
Kaip iš natų: po Kazlausko perdavimo Sirgėdas galva nukreipia kamuolį į Farerų vartus

Justas Lasickas (7 rungtynės, 2 rezultatyvūs perdavimai). Tai dar vienas futbolininkas, sėkmingai atradęs save rinktinės kontekste. Anksčiau J. Lasickas buvo vertinamas kaip futbolininkas, kuris į aikštę gali žengti tada, kai dėl traumų ar diskvalifikacijų to negali daryti pirmasis pasirinkimas į tą vietą. Tačiau situacija pasikeitė.

J. Lasickas tapo svarbiu rinktinės starto vienuolikės nariu ir nors pirmuose mačuose su Kazachstanu ir Albanija dar galima sakyti, kad jis pakeitė žaisti tada negalėjusį Arvydą Novikovą, vėliau jie žaidė kartu ir, keisdamiesi kraštais, siekė ardyti oponentų gynybinius pamatus.

J. Lasickas akivaizdžiai sustiprėjo tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai, o sėkmingas etapas Serbijoje neabejotinai pridėjo žaidėjui ir pasitikėjimo savo jėgomis. Įvertinimas – 7 balai.

Martynas Dapkus (5 rungtynės, 1 geltonoji kortelė). Dar vienas „Kauno Žalgirio“ narys, kuris patikimus pasirodymus perkėlė iš A lygos į rinktinės rungtynes.

Nemažai sirgalių stebėjosi išvydę M. Dapkų startinėje sudėtyje rungtynėse Albanijoje, tačiau jis sėkmingai įrodė, jog su savo gynybinėmis užduotimis tvarkosi sėkmingai net ir prieš santykinai stipresnius oponentus.

M. Dapkus neabejotinai būtų pravertęs rinktinei ir paskutiniame ciklo lange, dvikovoje su Baltarusija, tačiau apskritai žaidėjas metus rinktinėje gali vertinti pozityviai – 6 balai.

Ovidijus Verbickas (5 rungtynės). E. Jankausko rinktinėje O. Verbickas buvo bene nuolatinis starto sudėties futbolininkas, tačiau pas V. Urboną jam taip lengva nebuvo – visus penkis sykius jis aikštėje pasirodydavo po keitimo.

Žaidėjas į rungtynes būdavo metamas dvikovoms jau einant į pabaigą, taip buvo siekiama pridėti komandai šviežumo. Visgi per rungtynes Kazachstane jo pasirodymai šį kartą kažkuo įspūdingu neįsiminė, tad įvertinimas – 4,5 balo.

Danielis Romanovskis (3 rungtynės). Rotacijos futbolininkas, šiame cikle kaip nors ryškiai neišsiskyręs. Žaidė trejose rungtynėse, visose jose nuo suolo kilo tik po keitimo. Ryškaus vaidmens V. Urbono taktinėse schemose šiame cikle neturėjo, įvertinimas – 4,5 balo.

Paulius Golubickas (3 rungtynės). Vienas ryškiausių jaunųjų rinktinės talentų šiuos metus (arba bent antrą jų dalį) turbūt norės kuo greičiau užmiršti.

Vasarą futbolininkui rungtynių metu lūžo žandikaulis, dėl to jis be futbolo turėjo praleisti ilgą laiką, vėliau jo atstovaujamam „Gorica“ klubui Kroatijoje kirto koronavirusas, tai taip pat neleido įgyti geros formos.

Rinktinėje atakuojantis saugas sužaidė tik tris susitikimus ir nė viename iš jų aikštėje neišbuvo ilgiau nei kėlinio.

Visgi belieka tikėtis, kad negandas užnugaryje palikęs P. Golubickas kitame sezone grįš dar stipresnis. Įvertinimas – 4 balai.

Arvydas Novikovas (6 rungtynės, 4 įvarčiai). Pirmąjį metų rinktinės langą dėl traumos praleidęs lyderis į rikiuotę grįžo antrajame ir iškart ėmėsi tempti savo komandą į priekį.

Su keturiais tiksliais smūgiais šiame cikle jis buvo rezultatyviausias, tačiau komandą traukė ne tik įvarčiais, bet ir lyderyste aikštėje.

Klubą prieš sezoną pakeitęs saugas Turkijoje žiba ir puikiai muša įvarčius, o tai leidžia pasitikėjimą perkelti į rinktinės pasirodymus.

Gal kiek sunkiau jam sekėsi paskutiniame lange, ypač dvikovose su Farerų Salų ar Kazachstano rinktinėmis, tačiau net ir pastarajame susitikime, nerodydamas geriausios savo formos, A. Novikovas paskutinę minutę pasižymėjo pergalingu įvarčiu. Įvertinimas – 8 balai.

Visi keturi A. Novikovo pelnyti įvarčiai:

Sumaištimi estų baudos aikštelėje pasinaudojęs Novikovas išveda lietuvius į priekį
Antrasis Novikovo įvartis iš karto po ilgosios pertraukos didina lietuvių persvarą iki 3:0
UEFA „Tautų lygos“ futbolo turnyras Lietuva – Baltarusija. Novikovo smūgis
Pergalingas Novikovo įvartis: taiklus šūvis paskutinę minutę

Linas Mėgelaitis (1 rungtynės). Jaunimo rinktinės narys į pagrindinę komandą buvo pakviestas tam, kad padėtų užkišti skyles paskutiniame lange, kai pirmuose dviejuose mačuose negalėjo žaisti M. Vorobjovas ir D. Šimkus.

Mače su Farerų Salomis L. Mėgelaitis žaidė nuo pat pradžių ir sudarė vidurio saugų tandemą su Vykintu Slivka. Nors didelių klaidų išvengė, tačiau jaudulio apraiškų įžvelgti buvo galima ir po sekmadienio akistatos Minske jis vėl prisijungė prie jaunimo komandos, tad balais žaidėjas įvertintas nebus.

Vykintas Slivka (3 rungtynės). Panevėžietis į rinktinę grįžo kone po metų pertraukos – pirmame lange jis pakviestas nebuvo dėl to, kad dar neturėjo naujo klubo, vėliau futbolininkas persirgo koronavirusu, tad kvietimo sulaukė tik per trečiąjį langą.

Visas trejas rungtynes jis pradėjo startinėje sudėtyje ir rungtyniavo atraminio saugo pozicijoje. Pirmame mače jis pakeitė nebuvusius žalgiriečius D. Šimkų ir M. Vorobjovą, o Kazachstane su jais abiem jau sudarė vidurio saugų trejetą.

V. Slivka visose rungtynėse iš konteksto neiškrito bei įrodė, kad rinktinėje vietą vis dar turi, tad ateityje futbolininkas neabejotinai bus vienas pagrindinių pretendentų užimti poziciją aikštės viduryje. Įvertinimas – 6 balai.

Tautvydas Eliošius (3 rungtynės). „Panevėžio“ klubo atstovas į aikštę taip pat žengė tik paskutiniame ciklo lange – dvikovose su Farerais ir Kazachstanu kilo nuo suolo, o mačą su Baltarusija pradėjo startinėje sudėtyje.

Būtent pastarasis sprendimas futbolo bendruomenėje sukėlė abejonių, mat jam, kaip ir visai komandai, sunkiai sekėsi inicijuoti atakas ir kurti pavojus prie varžovų vartų.

T. Eliošius stebuklų aikštėje nedarė ir, tikėtina, į rinktinę bus kviečiamas tais atvejais, kai ten negalės būti pajėgesni žaidėjai. Įvertinimas balais – 5.

Edgaras Utkus (2 rungtynės). Gaila, bet šiam debiutantui pirmas kvietimas į vyrų rinktinę nebuvo sėkmingas. Mače su Farerais jis aikštėje pasirodė po keitimo, o per susitikimą Baltarusijoje tarsi į ugnį buvo mestas.

Ten jis mačą pradėjo startinėje sudėtyje, tačiau rungtynės nenusisekė. Nesėkmingai sužaidęs saugas prisidėjo prie abiejų praleistų įvarčių ir antro kėlinio pabaigoje buvo pakeistas.

Visgi jis pademonstravo, kad yra geras standartinių situacijų specialistas – vienas jo smūgis pralėkė visiškai greta skersinio.

Pirmasis blynas vyrų rinktinėje E. Utkui prisvilo, tačiau belieka tikėtis, kad į ją „Monaco“ jaunimo komandos saugas grįš stipresnis. Įvertinimas – 3.

Deimantas Petravičius (3 rungtynės). Dar vienas krašto saugas, paskutinėse trejose rungtynėse į aikštę žengęs po keitimo su užduotimi pridėti energijos.

Žaidėjas iš konteksto neiškrito, su savo užduotimis susitvarkė, tačiau fejerverkais nežybtelėjo ir savo akcijų pernelyg nepasikėlė – 5 balai.

Ernestas Veliulis (1 rungtynės). Į rinktinę jis buvo pakviestas paskutiniame lange po to, kai iš rikiuotės iškrito P. Golubickas.

Aikštėje jis po keitimo pasirodė tik išvykoje, kovoje su Baltarusija, tad šį kartą lieka be balo.

Puolėjai:

Fiodoras Černychas (4 rungtynės). Rinktinės kapitonui šie metai rinktinėje nebuvo sėkmingi – jau pirmame mače su Kazachstanu jis patyrė traumą, dėl jos neišvyko į Albaniją, antrame Tautų lygos cikle jau kilo tik nuo suolo, o į trečią dėl traumos nebuvo pakviestas apskritai.

Reikia pripažinti, kad šiemet ir klubą pakeitęs F. Černychas rinktinėje nebuvo geriausios fizinės formos, o tai nedavė ir rezultato – 4 balai.

Karolis Laukžemis (7 rungtynės, 1 įvartis ir 1 geltonoji kortelė). Kol žaisti negalėjo kapitonas, vienas iš jį pakeisti turėjusių žaidėjų buvo K. Laukžemis.

Jo stiprybės yra paprastos – žaidimas antrame aukšte, kamuolio priėmimas, numetimas komandos draugams ir savo šansų baudos aikštelėje ieškojimas.

Kai žaidė, K. Laukžemis aikštėje tikrai buvo pastebimas bei pasižymėjo gražiu įvarčiu į Baltarusijos vartus, paskutinėse rungtynėse su Kazachstanu jo smūgis iš aštraus kampo atsitrenkė į virpstą.

K. Laukžemis rinktinės treneriams turėjo palikti neprastą įspūdį, o solidus žaidimas pasitikėjimo turėtų suteikti ir pačiam žaidėjui, laukiančiam debiuto „Hibernians“ klube Maltoje. Įvertinimas – 6 balai.

K. Laukžemio įvartis:

UEFA „Tautų lygos“ futbolo turnyras Lietuva – Baltarusija. Karolio Laukžemio įvartis

Donatas Kazlauskas (7 rungtynės, 1 įvartis, 2 rezultatyvūs perdavimai, 2 geltonosios kortelės). Būtent dabartinis „Lviv“ komandos puolėjas savo įvarčiu nutraukė beveik ketverius metus trukusią Lietuvos rinktinės nelaimėtų oficialių rungtynių seriją – jo įvartis Albanijoje buvo pergalingas.

Tačiau net ir be įvarčio futbolininkas išsiskirdavo aktyviu žaidimu aikštės kraštuose, o kiek sunkiau jam sekdavosi būti vidurio puolėju.

Visgi šie metai jį dar labiau įtvirtino kaip vieną pagrindinių rinktinės futbolininkų, tad D. Kazlauskas savo ciklu gali džiaugtis – 7 balai.

D. Kazlausko įvartis Albanijoje:

Grubi albanų klaida aikštės viduryje ir pergalingu tapęs Donato Kazlausko įvartis į tuščius vartus

Gytis Paulauskas (1 rungtynės). Dar praėjusiame sezone Pirmoje lygoje žaidęs puolėjas persikėlė į A lygoje rungtyniaujančius „Riterius“ ir ten išsikovojo vietą pagrindinėje sudėtyje.

Taip jis atkreipė ir rinktinės stratego V. Urbono dėmesį, šis jaunąjį žaidėją sykį pakvietė į rinktinę ir suteikė jam šansą kontroliniame mače Estijoje.

Visgi žaidėjo indėlis buvo per mažas, kad būtų galima įvertinti jį balais.

Treneris

Valdas Urbonas – trenerį galima pagirti dėl to, kad antraisiais savo treniravimo metais jis pagaliau susikūrė žaidėjų branduolį, kurį aikštėje galėjo išdraskyti tik nenumatytos aplinkybės – traumos, kortelės ar kiti faktoriai.

V. Urbonas ekipoje turi vieną ryškų lyderį A. Novikovą, taip pat nepabijojo suteikti šanso ir jauniems žaidėjams (J. Lasickui ar G. Sirgėdui), turėjo tvirtą Vilniaus „Žalgirio“ duetą aikštės viduryje, kuriam nebereikėjo laiko iš naujo derintis tarpusavyje.

Nors UEFA tautų lygos turnyras neretai yra pavadinamas nedaug reiškiančiu ir nereikšmingu, Lietuvos rinktinės trenerių štabui jis leido dar sykį atsirinkti futbolininkus, su kuriais galima patriukšmauti ir ateityje.

Rinktinė pamažu įgauna braižą, belieka tikėtis, kad jis ateityje nebus pamestas, tad įvertinimas treneriui – 7,5 balo.