Sportas

2020.11.20 09:30

Su sunkumais į Maskvą nukeliavę Lietuvos čiuožėjai į varžybas grįžta po 9 mėnesių pertraukos

varžybas tiesiogiai transliuos LRT
Rytis Kazlauskas, LRT.lt2020.11.20 09:30

Penktadienį Lietuvos šokėjų ant ledo pora Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed po 9 mėnesių pertraukos vėl startuos aukščiausio lygio tarptautinėse varžybose – dalyvaus Didžiojo prizo taurės etape Maskvoje.

S. Ambrulevičiaus ir A. Reed pasirodymą varžybose Rusijoje lapkričio 20–22 dienomis tiesiogiai transliuos LRT PLIUS kanalas ir portalas LRT.lt.

Koronaviruso pandemija sujaukė ne tik šio sezono čiuožėjų varžybų tvarkaraštį, bet ir neleido išvykti į treniruočių stovyklą Kanadoje, todėl formą lietuvis ir amerikietė palaikė treniruodamiesi Helsinkyje.

Būtent iš Suomijos sostinės mūsų šalies čiuožėjų pora trečiadienį automobiliu keliavo į Sankt Peterburgą, iš kur turėjo lėktuvu nusigauti į Maskvą, tačiau kelionės metu nesklandumų išvengti S. Ambrulevičiui ir A. Reed nepavyko.

„Pasirinkom, kaip galvojome, saugiausią kelionės kelią, – bendraudama su portalu LRT.lt pasakojo Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė. – Kaip bebūtų, jie prie Rusijos sienos užtruko tiek, kad ne tas žodis. Jie ten praleido gal keturias valandas, tiesiog buvo liepta jiems laukti. Įsikišo net federacijos atstovai ir reikalas buvo pagreitintas. Buvome „ant nervų“ – buvo likę važiuoti trys valandos, o jie stovi pasienyje.“

Su pora kartu keliavo ir Estijos čiuožėja Eva–Lotta Kiibus. Pamačius, kad pirmasis skrydis į Maskvą bus praleistas, L. Vanagienė rūpinosi, kad dar trečiadienio vakarą čiuožėjai Rusijos sostinę pasiektų bent jau vėlesniu reisu, ką ir pavyko padaryti.

Ketvirtadienį S. Ambrulevičius ir A. Reed galėjo skirti laiko brangiam treniruočių laikui prieš startą penktadienį prasidėsiančiame aukšto rango turnyre. Čiuožėjams startas Rusijoje – paskutinė proga šiais metais pajausti varžybų skonį, nes visos kitos šio sezono varžybos buvo atšauktos.

„Saulius ir Allison nedalyvo jokiose varžybose, nes buvo atšaukti ir „Challenger“ serijos turnyrai. Tai bus jų pirmasis startas. Pastarasis jų startas buvo vasario mėnesį Oberstdorfe vykusiose varžybose.

Gerai, kad jie Helsinkyje jie turėjo tokį kontrolinį pasirodymą prie žiūrovų, trenerių ir federacijos atstovų. Jie pasirodė su varžybų rūbais, pračiuožė ir trumpąją, ir laisvąją programas“, – portalui LRT.lt pasakojo L. Vanagienė.

Specialistė nesiryžo spręsti, kokį rezultatą varžybose Rusijoje gali pademonstruoti mūsų šalies šokėjų pora. L. Vanagienė džiaugėsi, kad, apskritai, S. Ambrulevičius ir A. Reed gavo galimybę pasirodyti bent viename turnyre šių metų pabaigoje.

„Svarbiausia, kad jie sudalyvautų, o kaip viskas dėliosis – negali žinoti. Jie neturėjo jokio rimto starto. Visos rusų poros gyvena normaliu varžybų ritmu su žiūrovais. Pas juos yra aukštas lygis, o mūsų laukia tik pirmas startas. Nereikia daug tikėtis, džiaugsimės tiesiog, jeigu jie startuos“, – kalbėjo trenerė.

Pirmadienį S. Ambrulevičius ir A. Reed turėtų grįžti į Helsinkį. Jeigu viskas klostysis pagal planą, gruodžio viduryje, šokėjai ant ledo atvyks į Lietuvą.

Vėliau, kaip tikisi L. Vanagienė, mūsų šaliai atstovaujanti pora keliausi į Kanadą, kur yra organizuojama prestižinė treniruočių stovykla Monrealyje.

Mūsų šalies porą treniruotis kartu su tokiomis garsenybėmis kaip 5 kartus Europos ir 4 kartus pasaulio čempionais Gabriella Papadakis ir Guillaume`u Cizeronu pakvietė Marie-France Dubreuil ir Patrice`as Lauzonas.

„Lauksime toliau žinių iš Kanados, ten yra sujudimas. Esame pasiruošę juos iki olimpiados laikyti Kanadoje ir leisti treniruotis su aukščiausio lygio sportininkais. Kai čiuoži su tokiais šokėjais, auga ir tavo lygis“, – teigė L. Vanagienė.

A. Reed ir S. Amrulevičius yra ant 2022 m. žiemos olimpinių žaidynių Pekine slenksčio, tačiau oficialiai iškovoję kelialapio dar neturi. Be to, norint dalyvauti žaidynėse, A. Reed turėtų gauti Lietuvos pilietybę.

Didžiojo prizo taurės etapo Maskvoje tvarkaraštis:

11.20 d. 14:30–15:50 val. Šokiai ant ledo. Trumpoji programa. Dalyvauja A. Reed ir S. Ambrulevičius. LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

11.21 d. 14:40–16:15 val. Šokiai ant ledo. Laisvoji programa. Dalyvauja A. Reed ir S. Ambrulevičius. LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.

11.22 d. 14:00–16:30 val. Parodomoji programa. Dalyvauja A.Reed ir S.Ambrulevičius. LRT PLIUS ir portalas LRT.lt.