Sportas

2020.11.18 23:39

Tautų lyga: puikiai mačą perlaužusių Nyderlandų bei jaunimo traukiamos Anglijos rinktinių pergalės

visi rezultatai
LRT.lt2020.11.18 23:39

Trečiadienio vakarą baigėsi UEFA tautų lygos grupių etapo varžybos, kuriose gražiomis pergalėmis finišavo Nyderlandų ir Anglijos rinktinės.

Nyderlandai išvykoje ilgai atsilikinėjo prieš Lenkijos vienuolikę, tačiau paskutinėmis minutėmis perlaužę rungtynes iškovojo pergalę 2:1.

Lenkų gretose įvartį dar šeštą minutę pelnė Kamilis Jozwiakas, tačiau Nyderlandų futbolininkai išsigelbėjo paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis – tiksliais smūgiais pasižymėjo Memphis Depay`us ir Georginio Wijnaldumas.

Tačiau net ir pergalė nepakėlė Nyderlandų iki pirmosios grupės vietos, mat ją užėmė ir kelialapį į finalines varžybas užsitikrino Italijos rinktinė, paskutiniame ture išvykoje 2:0 nugalėjusi Bosnijos ir Hercegovinos komandą.

Įvarčius italams pelnė Andrea Belotti ir Domenico Berardi.

Kitoje grupėje didesnio pasipriešinimo nesulaukė Anglijos rinktinė, savo stadione 4:0 sutriuškinusi Islandijos komandą, o Garetho Southgate`o ekipą į pergalę šį sykį traukė jaunieji komandos talentai.

Dar pirmajame kėlinyje po sykį pasižymėjo Declanas Rice`as ir Masonas Mountas, o antro kėlinio finiše dublį įformino ir „Manchester City“ jaunoji viltis Philas Fodenas.

Tačiau ir anglų ši pergalė iki pirmos vietos grupėje nepakėlė – ją iškovojo Belgijos futbolininkai, tieisoginėje akistatoje dėl grupės laimėtojų vardo namuose 4:2 nugalėję danus.

Du įvarčius laimėtojams pelnė Romelu Lukaku, po sykį pasižymėjo Youri Tielemansas ir Kevinas de Bruyne.

Svečių gretose pasižymėjo Jonas Windas, o antrasis smūgis į vartus įskriejo nuo belgų vartininko Thibauto Courtois.

Islandai šioje grupėje liko be taškų ir kitame Tautų lygos turnyre startuos jau B divizione.

Tuo tarpu kitų metų pavasarį dėl Tautų lygos trofėjaus susikaus visos keturios A diviziono grupių nugalėtojos – Ispanija, Prancūzija, Belgija ir Italija.

Visi trečiadienio rungtynių rezultatai:

A divizionas:

Belgija – Danija 4:2;

Bosnija ir Hercegovina – Italija 0:2;

Anglija – Islandija 4:0;

Lenkija – Nyderlandai 1:2;

B divizionas:

Austrija – Norvegija 1:1;

Čekija – Slovakija 2:0;

Vengrija – Turkija 2:0;

Airija – Bulgarija 0:0;

Izraelis – Škotija 1:0;

Šiaurės Airija – Rumunija 1:1;

Serbija – Rusija 5:0;

Velsas – Suomija 3:1;

C divizionas:

Albanija – Baltarusija 3:2;

Kazachstanas – Lietuva 1:2;

Armėnija – Šiaurės Makedonija 1:0;

Sakartvelas – Estija 0:0;

Graikija – Slovėnija 0:0;

Kosovas – Moldova 1:0;